DIY CD Transport

Съобщение
Автор
Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#31 Мнение от oceanman »

И така,на какво бихме се спряли:
1. ЦД-РОМ с възможност за лесна подмяна на механикооптиката
2.Скъпа оптико-механика...със страх в сърцето да не се повреди след 2 години...че и повече да е.
3.механика от стари ЦД-та...но как ще се тиражират устройствата,Един ще си намери VRDS,друг Филипс 202,трети Пайнеровия Stable Platter....на късмет не можем да разчитаме...Дори и перфектната изработка си има срок на годност,а това са продукти излезли от употреба от хиляди години...Аз също съм за разумния компромис...
4.Стари ЦД плеъри...само механиката с известна оптимизация отвътре...Този вариант може би ще отпадне,тъй,като всички искаме пълен DIY продукт,но знае ли човек...
Имам Ямаха 880 от 9 години...Безпогрешна е...Като я отвярям да я чистя се чудя как свири изобщо...Но не ме предава...
Калояне,Круме,ТНХ,вие имате последната дума,тъй като сте най напред с материала...
Нека се консолидираме около тези няколко варианта и да изберем оптимума...

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#32 Мнение от oceanman »

:oops: :oops: Много сериозно вземам въпроса за акустиката ти...Още тия дни... :oops: ...............................................................................
Напълно право,тестваме и слушаме...

Аватар
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ............

#34 Мнение от Borislav Uzunov »

audioman написа:CD-ROM: сериозно решение, но ако информацията се извлече от IDE- шината. Кой обаче може да го направи? Доста сериозно е, изисква програмиране и специални логики PLD. Creek Audio имат такъв плеър, знаете ли??? Хубавото е, че лоъдерите могат да се сменят после като носни кърпички :)

Понеже и на мен взе да ми става интересна тази тема, искам да попитам каква е разликата в сигнала от IDE-шината и цифровия изход на ЦД ром-а.
А по принцип когато ЦД ром-а чете в нормален режим аудио дискове, не излиза ли само информация на цифровия изход (т.е. има ли цифров сигнал и на IDE-шината)?

Аватар
DIY
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#35 Мнение от DIY »

http://www.rockna-line.com

Ето една решение за управление на компютърно CD от братска Румъния.

Аватар
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#36 Мнение от Borislav Uzunov »

Благодаря ти за инфото Аудиомен, но ако може обясни с две думи за разликата в синхронизацията (ако изобщо е възможно накратко) или най-добре ме насочи към някой линк да прочета по-подробно за това. 10х

Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#37 Мнение от Fenkiller »

Най добре е да си набавите старо ЦД с изведени бутони за управление. Като му добавите прилично захранване и външен ЦАП може да свирне много прилично.
Доста от старите ЦД- та имат възможност да си изведеш I2S шината (разбира се след буфериране) и отвън да набичиш 8 ТДА-та в паралел с отделно захранване и ето ти ЦД плеър за чудо и приказ чак на познати да го показваш.
Само за кутията нямам ясна идея но другото е напълно достатъчно.

Публикувай отговор

Обратно към “Цифрово аудио”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост