От DVI към RGB Scart на TV ?

Заключено
Съобщение
Автор
Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#1 Мнение от Fenkiller »

Чети и малко между редовете!
Митака е написал че не може DVI<->RGB и DVI<->Component аз твърдя същото (то може и да става ама не с кабели и преходници само!!!).
За пръв път чувам за цифрово RGB!!! и то поместено в SCART съединител - там такива сигнали няма... :?

За component към SCART съединител може, виж схемата би трябвало по магазините да има кабели.В началото се заблудих...............нещо :oops:

Пак линка за SCART съединител:
http://www.hardwarebook.info/SCART
Ето и за component стандарта:
http://www.hardwarebook.info/YPbPr

А може би телевизора е някакъв извънземен .. знам ли и аз не му разбирам.Ако успееш моля те постни тук та и ний да научим по нещо!
:wink:
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !

Аватар
sparky
има опит
има опит
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Юни 08, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от sparky »

Fenkiller написа:...За component към SCART съединител може...


Не може, или поне не директно. Компонентния е Y,PR,PB, а в скарта има RGB.
Знам че нищо не знам, но някои и толкова не знаят.

Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 452
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

#3 Мнение от Tisho »

sparky написа:
Fenkiller написа:...За component към SCART съединител може...


Не може, или поне не директно. Компонентния е Y,PR,PB, а в скарта има RGB.



Към скарт-а може да се подаде и компонентен видео сигнал (ако имате предвид S-video сигналите като компонентно видео) .
Просто преди това си смесваш яркостния сигнал с цветовия и готово.
Лично за мен най чистото решение е ако има RGB вход (защото не всички телевизори имащи скарт букса имат RGB вход.) да се ползва той.

vin

#4 Мнение от vin »

Оффффффффф, стига сте търсили топлата вода ами я ползвайте!Чета ви нещата и вече се чудя как изобщо работи CRT-то на компа?!Призива ми е към тези които Знаят от къде тук да си го купя-има го това животно но доставчиците в Бг не го поръчват по обясними причини а да го поръчвам от Белгия е дълга и широка.Интересно как не ми е необходим Сет топ бокса за цифровата тлв-имам си го вътре кодера...http://www.europeantv.com.au/mfw82-2310.html -айде гледайте. - Януари пуснаха 3 бр кабела в Мултирамата поръчани от НДК за нещо си...говорих с управителя но няма да доставят за сега защото няма търсене?!
п.п.Не зная как да ви кача снимка на схемата на това животно/кабела/ как се прави в домашни условия,но аз не съм жичкаджия и предпочитам оригинала

Аватар
mano
има опит
има опит
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 01, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от mano »

Пич, ти си поредния човек в този форум който не го интересуват как работят нещата, а очакваш отговорите на твоите проблеми на готово.

1. хората тука не толерират такова поведение, този форум е за знаещи и можещи. Тука биха могли да ти направят такъв кабел(ако искаха)
2. тъй като не си наясно кое какво е и как работи ти гониш някаква цел(кабел) който няма да доведе до нищо. т.е. такъв кабел няма да подобри сигнала, който ти в момента пускаш от S-Video изхода на компа, защото такъв кабел ще ореже предимствата които има DVI изхода(както беше описано по-горе от специалистите). Казано накратко - няма изобщо смисъл от подобен кабел(сигурно и затова не е така популярен)

повтарям - ти се за Техно..... ако там не могат да ти помогнат, не очаквай тук отговор "в еди кой си магазин има твоя кабел"

Успех.

Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 452
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

#6 Мнение от Tisho »

vin написа:Оффффффффф, стига сте търсили топлата вода ами я ползвайте!Чета ви нещата и вече се чудя как изобщо работи CRT-то на компа?!Призива ми е към тези които Знаят от къде тук да си го купя-има го това животно но доставчиците в Бг не го поръчват по обясними причини а да го поръчвам от Белгия е дълга и широка.Интересно как не ми е необходим Сет топ бокса за цифровата тлв-имам си го вътре кодера...http://www.europeantv.com.au/mfw82-2310.html -айде гледайте. - Януари пуснаха 3 бр кабела в Мултирамата поръчани от НДК за нещо си...говорих с управителя но няма да доставят за сега защото няма търсене?!
п.п.Не зная как да ви кача снимка на схемата на това животно/кабела/ как се прави в домашни условия,но аз не съм жичкаджия и предпочитам оригинала


Значи в аптеките продават лекарства. В магазините за хранителни стоки обикновенно има хранителни стоки. А на пазаря краставици и домати...
А в специализираните магазини за аудио-видео и друг вид техника обикновенно се намират и кабели...

А ако се потрудиш да разпиташ в който магазин трябва може и да успееш.

Последен жокер от мен : http://www.eshop.bg

Заключено

Обратно към “Домашно кино”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 1 гост