Заслужава ли си да си закупя ресивера PIONEER-416s/k ?

Съобщение
Автор
pioneer4eto

Заслужава ли си да си закупя ресивера PIONEER-416s/k ?

#1 Мнение от pioneer4eto »

Как мислите ,заслужава ли си цената от 399лв. ресиверчето на небезизвестната марка?Ако някои го е чувал ,да сподели своето мнение . Аз за съжание няма как :( Ето му и звуковите характеристики по паспорт,който ми бе услужен от магазина :
100W per Channel (DIN 1kHz,THD 1%,8 Oms)
5 Channels X 100 W Продължителна мощност.
5Hz - 100kHz , +0 -3 dB
Ниски +-6db 100Hz
Високи +-6dB 10kHz
6 - 8 Oms Speakers
8O
Ако имате някфо друго предложение ,за около тази сума,ще се радвам да го видя :D

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#2 Мнение от Marian Lozev »

не си добре
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Svetoslav Kalqshev
има опит
има опит
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#3 Мнение от Svetoslav Kalqshev »

Слушане му е майката! Довери се на слуха си, ако можеш, недей да гледаш звукоФите характеристики по паШпорт :lol:


PS: И се научи да пишеш,че с тоя чатърски диалект ще страдаш след години доста :cry:
Оставете глухите и тъпите да си бъдат глухи и тъпи, не им пречете.

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Заслужава ли си да си закупя ресивера PIONEER-416s/k ?

#4 Мнение от Nikolay Savov »

тия ватове ,които ги дават не са реални нали знаеш. По точно са непостижими в тази конфигурация.

pioneer4eto

#5 Мнение от pioneer4eto »

Чеее ватовете не са реални ,не са реални :( Кога обаче един производител ще почне да пише истинските ? Предполагам никога :D
Аз в момента съм с един скромничък усилвател 1989 г. е купен ,пише че е 2X28 Вата и му вярвам :lol: Лошото е ,че нямам много пари,а искам някаква скромна кино системка ,без да изчислявам много вълни и т.н. в помещението 8O Пайниър като цяло добри ли са в ресивърите ?

Svetlio70

#6 Мнение от Svetlio70 »

Я виж това :arrow: http://www.avitel-bg.com/popup1.php?ArticleID=1186
или това :arrow: http://www.avitel-bg.com/popup1.php?ArticleID=1291

Аз също съм с Pioneer от ниския клас и за парите си се държи добре !

pioneer4eto

#7 Мнение от pioneer4eto »

А ,вярно ли е ,че като увеличиш повечко , и на усилвателя му щтраквала някаква защита и се само изключвал :( Ако е така ,как може да се махне 8O :idea: Мене това лично би ме вбесило :x Защото ,в момента на моя усилвател съм му сложил дебел кабел вместо бушон и вече една година не е мръднал :D ,защото всеки път когато усилвах повече, ходех за бушони ,а е малко глупаво :D
И мерси ,за снимките :) Аз го гледах и този 516 ,то дори и инструкцията му е еднаква ,разликата е само ,че има мощност за заден съраунд ,за още 100 лева :lol: Няма да ми стигнат спестяванията за този , и за колони отделно :roll:

Sleepy

:)

#8 Мнение от Sleepy »

И аз съм си харесал този твърдо този Pioneer - 416 S...по-големия му брат е с USB, което много ми се нрави, ама нямам още 100 кинта! :(

Svetlio70

#9 Мнение от Svetlio70 »

pioneer4eto написа:А ,вярно ли е ,че като увеличиш повечко , и на усилвателя му щтраквала някаква защита и се само изключвал :( Ако е така ,как може да се махне 8O :idea: Мене това лично би ме вбесило :x Защото ,в момента на моя усилвател съм му сложил дебел кабел вместо бушон и вече една година не е мръднал :D ,защото всеки път когато усилвах повече, ходех за бушони ,а е малко глупаво :D
И мерси ,за снимките :) Аз го гледах и този 516 ,то дори и инструкцията му е еднаква ,разликата е само ,че има мощност за заден съраунд ,за още 100 лева :lol: Няма да ми стигнат спестяванията за този , и за колони отделно :roll:


Ами аз не съм забелязял такова нещо при усилването а съм забелязял че се задейства защита и се изключва когато са включени 2 усилвателя на едни колони както беше в началото при мене
А 516 има повече екстри + USB
Но преди да го купиш все пак го пробвай в магазина.

Аватар
Momchil
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 755
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

#10 Мнение от Momchil »

Това е 516 .
Прави си сам изводи ,за какви "усилватели" си говорим!
Изображение

Няма да коментирам!
:wink:

Аватар
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 477
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#11 Мнение от DLS »

Хм, с какви чипове е стъпалото? Интересно на какво захранване
са ги пуснали....

vector

#12 Мнение от vector »

тия пайнерчета си изкл.редовно ако ги свириш на 4 омови колони .общо взето бързо загряват . ако е само за кино горе долу става за тия пари но за музика е отврат

vector

#13 Мнение от vector »

пак и като ну гледам подобието на радиатор направо смях в залата ст.по добре се дарйат ресиварите на сони поне са транзисторни

pioneer4eto

#14 Мнение от pioneer4eto »

:o Тая снимка на модела 516 направоооо ме уби ! Аз имам чуството ,че нещо му липсва в кутията :D :D :D

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#15 Мнение от Stefan Stefanov »

Липсва му захранването, филтровите кондензатори и радиатора на крайното стъпало. Но пък за сметка на това си има вентилатор! :D

Публикувай отговор

Обратно към “Домашно кино”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост