Pioneer VSX-515K vs Yamaha RX-V450

Съобщение
Автор
lanselot

Pioneer VSX-515K vs Yamaha RX-V450

#1 Мнение от lanselot »

Темата не е точно за тук, но изчезна раздела Home Cinema Best Buy. За това предварително се извинявам, че пиша тук. Ако преценят модераторите да я преместят в друг раздел.
Та да си дойдем на думата. Интересува ме мнението Ви за двата ресивъра. Според Вас кое е по-добро? Pioneer -а има някой екстри като акустична калибровка на помещението например, които Yamaha -ta ги няма. Но мен по ме интересува сравнение между качеството на звука при двата модела.

Аватар
Anakin
има известен опит
има известен опит
Мнения: 387
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#2 Мнение от Anakin »

Абе не ги знам двата,само пайниъра ама какво да ти кажа усили го без пусната песен и ще видиш за какво иде реч сякаш има пуснат генератор на шум.

realstereo

#3 Мнение от realstereo »

Имам Pioneer 512. Не свири. Не може да се сравнява и с най-евтините стерео усилватели. Ямахата по има динамика, но съм алергичен към звукът и. Ако измислят и система за калиброване на слуха, ще е най-добре :D

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#4 Мнение от oceanman »

В този ценови клас няма вече свестни неща...невъзможно е да се направи....Това е според мен....

lanselot

#5 Мнение от lanselot »

Yamaha -та е с транзисторни крайни стапала. Говорих с widowmaker за евентуален последващ мод. Поради тази причина съм се спрял на нея. Освен това трафа е по як, доколкото прочетох по руските сайтове(което не е без значение :wink: )

Аватар
Anakin
има известен опит
има известен опит
Мнения: 387
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#6 Мнение от Anakin »

Мноо пари за кутия със захранване е :wink:

peko
има известен опит
има известен опит
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Яну 01, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от peko »

Аз лично не бих си взел за лична
употреба за домашно кино в средния клас
нищо от тези т.нар. Brands :roll:

lanselot

#8 Мнение от lanselot »

Aми освен кутия и захранване забравяте декодерите. Първоначалната ми идея беше де се вземе една КОДА за 250 лв, обаче се оказа че тя е изцяло с интегралки и е доста трудно да се модне.

Аватар
Anakin
има известен опит
има известен опит
Мнения: 387
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#9 Мнение от Anakin »

Именно това имам предвид има декодери интегралите са махат нацяло и са слагат други стъпала и евентуално ново захранване и става идеално обаче е доста по усложнено.

N.Jordanov
има опит
има опит
Мнения: 429
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от N.Jordanov »

За receiver едно от най-важните неща са декодерите.
Няма смисъл да се взима евтин receiver с калпави декодери и се модва. Вярно, ще свири добре в стерео, но декодирането на DD и DTS няма да е на ниво.

По-добре да се инвестира в хубаво DVD с 3 х A+B (DoGC)
_________

NJ

Публикувай отговор

Обратно към “Домашно кино”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта