2/6/8 канален предусилвател / ЦАП без декодери

Съобщение
Автор
Gavril Gavrilov

#1 Мнение от Gavril Gavrilov »

8O Респект!!!

lanselot

#2 Мнение от lanselot »

Не е зле да предвидиш и вход за грамофон. Аз примерно все още си слушам плочите и мисля че няма все още нещо дето можа да извади такъв добър звук като добрия стар винил :) .

Аватар
Azeroth
има известен опит
има известен опит
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от Azeroth »

С удоволствие ще ти помогна със софтуера за контролерите, ако се налага нещо да се преправи. Отдавна си търся смислен проект със микроконтролери за да им почопля софтуера.

Само не разбирам какъв е смисъла от 6/8 канален преамп с ЦАП без декодери?

audioman

#4 Мнение от audioman »

Azeroth написа:Само не разбирам какъв е смисъла от 6/8 канален преамп с ЦАП без декодери?

Смисълът е че може да се ползва като входен селектор и регулатор на усилване. Почти всички китайски ДВД-та имат вградени декодери. Дори може да се конфигурира системата предните канали например да свирят през ЦАП-а на Пред-а, а останалите - през ЦАП-овете на ДВД-то. Както споменах, 6/8 каналността е някакъв вид опция. Аз ще си направя стереото например.
МЕРСИ ЗА ГОТОВНОСТТА ДА ПОМОГНЕШ!! 8)

audioman

#5 Мнение от audioman »

Имам и идея за сигнални детектори на цифровите входове. И така ако има сигнал само на един вход ЦАП-ът може автоматично да се превключва на него.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Stefan Stefanov »

Освен това е добре да има и някаква автоматика да пуска захранване към крайните стъпала, за да може да се вкл/изкл с дистанционното.

audioman

#7 Мнение от audioman »

3aropka написа:Освен това е добре да има и някаква автоматика да пуска захранване към крайните стъпала, за да може да се вкл/изкл с дистанционното.

Стандартът е 12V trigger, след това каквото иска да го използва - да си се включва и изключва само. Може да се добави едно реле, не ми казвай, че това е сложна задача :) все пак и вътрешното захранване ще бъде управляемо. Като се замисля на моята кутия няма място за нито един контакт, дори чинчовете няма къде да наредя.
Аз по-скоро си мисля 1-2 от линейните входове да са симетрични, но това пак е опция за тези, които го желаят.

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#8 Мнение от oceanman »

Не забравяйте,че разликата между Dolby Digital и DTS е огромна в полза на втория, ако някой не е слушал. А повечето,които имат вградени декодери нямат именно DTS...и качеството им едва ли би удовлетворило...мен например...Лично имам наблюдения...Сравнявал съм Старото ми Онкио с архаичния 20 битов декодер(ресивъра)....Направо размаза някакъв24 битов Елит,а при просвирване на ЦД разликата беше още по-драстична....Качествените плеъри,които имат и DTS са доста скъпички и само за тях би било оправдан този уред.

Изделието има смисъл единствено,ако пред-а му е по-добър от на ординарните ресивъри...до 1500 лв например.

Иначе за качествен пред с добър ЦАП,идеята ми харесва.

Поне аз мисля така...

audioman

#9 Мнение от audioman »

Пред-ът ще е много по-хубав от ординарните ресивъри; въпросът е доколко си заслужава???
Мисля че PGA 2310/11 се срещат само в ресивъри от 5 000 лв. нагоре. Мислим поне за качеството на мултиканалния Rotel, TagMcLarren, T&A и др. подобни.
Владо, мисли си кутията на ЦАП-а да побира и пред вътре :wink:

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#10 Мнение от oceanman »

Това наистина сериозно ме заинтригува... :D като се видим ще поизбистрим нещата...кутията ще си заслужава да я измисля добре,но трябва да видя колко са големи чаркалъците 8) :lol:Топологията е важно нещо.

audioman

#11 Мнение от audioman »

За DTS мисля че любимият ми китайски ДВД плеър имаше такъв декодер - Daewoo DV702. Той има 5.1 изходи.
Другото пък беше любимият ми Philips DVD-963SA - има и Супер аудио и ДТС и ДД и прогресив скан и струва маса пари, че и оптиката му отиваше към 200 лева...............

THX
чете и пита
чете и пита
Мнения: 101
Регистриран на: Пет Окт 01, 2004 12:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#12 Мнение от THX »

Здравейте.
Аудиоман нали ще има място за още малко чаркове? :)
------------------------------------------------
http://www.bgaudio.org/modules.php?name ... opic&t=273
-----------------------------------------------
Идеята едно време и сега ми е пак същата.
Независимо колко скъп receiver или друго нещо винаги има пропуски.
Та ставаше въпрос за един център на АВ системата.
Всички знаем че после стъпала аудио процесори и ав периферия се променя
но това остава вечно. :Д
Нещо като ДОС на Микрософт 8О
По нататък с помоща на форума може да спретнем един
8х TUBE (Валве) Буффер след него. :)
Нещо като това
ТHХ 8х ТУБЕРАТОР - ( Валвелатор )
===========================================
Редактирано с помоща на АБВ и P.P. Кирил

Редактирано от 3aropka: THX, първи жълт картон за латиницата!
Последно промяна от THX на Пет Юни 24, 2005 5:31 pm, променено общо 1 път.

audioman

#13 Мнение от audioman »

1. THX, радвам се да те видя отново тук, къде избяга
2. идеите ти са много смели във финансово отношение. Доколкото те разбирам искаш нещо невероятно скъпо.
3. всичко рано или късно остарява. Ако се направи модулна конструкция в голяма кутия, наистина има перспектива за дълголетно развитие. Ти си направи кутията по-голяма и вкарай неща колкото искаш и можеш, аз разполагам с един красив НАД плеър :wink:

4. Днес научих, че софтуерът за декодиране на Dolby Digital не изисква лиценз, и съответно има алгоритми. Продажбата на крайни продукти изисква обаче.

audioman

#14 Мнение от audioman »

Creative DDTS-100 e $136 w Leader Technologies. Някъде към 200 камъка......

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#15 Мнение от Stefan Stefanov »

Гледам, че има някаква KODA в Metro за 360 лв.

Доста голяма кутия с 5+1 талаШИТени колони.

Говорителите дори и да са скапани може би с малко замени да се докара нещо, както и по кутията.

Някой ако ги е отварял нека сподели какво има вътре.

Публикувай отговор

Обратно към “Домашно кино”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 5 госта