Качествена система за домашно кино .

Съобщение
Автор
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#31 Мнение от Ivan Rachev »

sinigersky написа:За източник на сигнал ползвам един Marantz CD-67 mk II, със сменен тактов генератор да цифрово-аналоговия преобразовател - със нисък фазов шум, както и със супер регулатори за захранване на ЦАП-а и въпросния часовник. Правихме тестове с един колега, и така моднат плейърът не се отличава от 1000 евров NAIM CD5i. Колоните ми не са особено специални - Magnat модел Sound Force 1200, със сравнително висока ефективност, но с пиезо пищялки и средни :-( Но аз с тях не се хваля. Носих ампа за тестове на B&W Nautilus 804!!!!!!!! (4000 Euro чифта!!!!) и тогава си показа силата. Сигурно не всеки е чувал такова чудо! Направо му иде да се прекръсти човек при тоя звук... Та това беше същият колега с NAIM-ите и беше еднозначно че бих неговия усилвател NAIT 5i, клас 1000 Евро. И то от всякъде. Човекът веднага направи поръчка да му спретна един. Точно невероятната динамика на баса заедно с чистите средни и високи забиха NAIM-а в земята.

То и на моите смотани колони прави егати чудесата! Но си е яка играчка да се изработи. Предполагам, че комерсиялната версия би била клас 2000-3000 парични единици. Говорим за 24 транзистора на канал. Моята констукция е със SMD където може, обаче това как се запоява... не питайте...

Знам, идеологията на всички тук е колкото се може по-малко части в пътя на сигнала - бла - бла. Но кой от тези теоретици е чувал усилвателя на Слоун?!? Ще взема да го докарам на някоя среща да го послуша който иска...

За сега ще взема да поустна снимки.
.... :lol: отдавна бях забравил за породата Багрян Бахнев ...ей greenhorn , заповядай да сравниме амп-овете си 0889626590 , 9898893.
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#34 Мнение от Borislav Stankov »

Рачев те покани на приятелко слушане, ако те е притеснява нещо - може да дойдеш и у нас, аз имам и лампи и транзистори ще послушаме, ще поговорим.

Заповядай 0888286000
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#35 Мнение от Ivan Rachev »

sinigersky написа:За съжаление не знам кой е Багрян Бахнев. Аз се казвам Ангел Синигерски :-)

Бих дошъл на някоя среща да слушаме ампове :-) - с кеф! Знам че на думи никой няма да повярва в каквото и да било.

:wink:
.. :lol: не се ли обадиш до края на седмицата , ти изтривам профила...тук място за чикиджи няма опитай в www.bgaudioclub.org :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#37 Мнение от Angel Gekov »

А защо, вместо безславно да отлиташ, не се опиташ наистина да чуеш за какво става въпрос, да набереш впечатления, да направиш сравнение. Не допускаш ли поне за малко, че може да не си прав и то по една много проста причина - не си имал необходимия опит. Използвай отправените ти покани от колегите, към които присъединявам и моята, и тогава прави заключенията си.

Ако пък не желаеш дори да се замислиш по горните въпроси, тогава наистина си поел по правилния път.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#41 Мнение от Ivan Rachev »

sinigersky написа:Мда, този другият форум даже може да е по-подходящ за мен. Мерси!
... :lol: виждаш ли как знам , че си за подфорумат :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#42 Мнение от Borislav Stankov »

sinigersky написа:... Просто аз съм по-скоро "DIY-man", стремящ се съм собственоръчно направен "хай-енд" ...
Браво това е едно от нещата към които се стремят повечето хора във форума. Това, че не робуваш на марките е много добър признак и те води към принципно правилна посока, но позволи ми да ти кажа, че ние тук сме се насочили към лампите, не за да се правим на интересни, а по простата причина, че свирят по-добре от пясъка :D.

Рачев те покани и аз силно ти препоръчвам да приемеш - дори да не промени възгледите ти за в бъдеще поне ще натрупаш опит и друг път няма да изказваш крайни мнения от рода на:
sinigersky написа: ... и тогава си показа силата. Сигурно не всеки е чувал такова чудо! Направо му иде да се прекръсти човек при тоя звук...
Може да разбереш, че и с маломощни усилватели може да получиш наслада от музиката с други думи човек винаги се учи.


Мойта покана още важи.
Последно промяна от Borislav Stankov на Сря Юни 18, 2008 12:22 am, променено общо 1 път.
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#44 Мнение от Dimitar Atanasov »

Евала за изработката...

Като човек минал през по-голямата част от аудио-заблудите мога да споделя просто:

Наистина има качествени транзисторни усилватели и калпави лампови. С някой схемни решения по-лесно се постига приличен звук отколкото с други (не че другите е невъзможно). Качеството до голяма степен е пропорционално на вложените материали и труд. От почти всяка схема може да се изтиска приличен звук ако заделиш една доста прилична сума за подбор на части и т.н. И не на последно място, чисто исторически, има някакви параметри на аудиото, които в различни моменти от време са се считали за важни. Наприме, първо мощността, после изкривяванията, после шума и т.н. В крайна сметка за какво ми е усилвател с 0.01% изкривявания след като високоговорителя криви поне 10%.

Публикувай отговор

Обратно към “Домашно кино”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта