За първи път лампово кино :)

Съобщение
Автор
Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

За първи път лампово кино :)

#1 Мнение от Marian Lozev »

За пръв път в живота ми успях да събера лампово кино,макар и за 2 филма.Хора,това е уникално нещо.Никога не съм вярвал,че мога да преживея такова усещане вкъщи.Много съм щастлив,че тялото ми беше свидетел на такава хармония от звуци с невероятна бързина прецизност и мащаб в много канален режим.
За толкова години рисърч за домашното кино това беше максималното,което ме направи наистина щастлив и ме кара да мисля за вбъдеще да имам подобно.Киното се състоеше изцяло от продукти на ЕТЕРАУДИО и сега ще ги изредя:

Изображение

-Процесор Home cinema micromega mini AVP(дълбоко модифициран от ЕТЕРАУДИО) ..Изцяло лампов...

Изображение
-За предните канали ползвах моите 8.6 метра хорни Irridium1

Изображение

-За център и съраунд микро хорни.Всичките 5 канала естествено с говорители от ЕТЕРАУДИО
-За 6тия нискочестотен канал субхорн пак от ЕТЕРАУДИО с говорител BMS 15S330.
-За крайни усилватели синьо хапче,червено хапче и усилвателя на Борислав Узунов,който също е с ГУ50

Изображение

За съжаление нямаше как да го презентирам пред повече аудитория.
Мога само да съдя само по изражението на моя гост Жорката ,който лично ми сподели ,че на няколко пъти го е стегнало сърцето ,хахахха с малко въображение може да си представите какво е имал в предвид......:smt082

Изображение

Въпреки многоброините компромиси се убедих в едно , че кино се гледа само на и единствено с многоканална система , коментарите са излишни по този въпрос :smt102
Последно промяна от Marian Lozev на Чет Апр 09, 2009 9:14 am, променено общо 1 път.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от nikikoz »

Ех Мариане,

трябваше да свирнеш бе човек и на мен щеше да ми е интересно да чуя подобно нещо :( но нищо като направиш свое собвствено ( в което не се съмнявам) ще черпиш по едно слушане :D
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#4 Мнение от Marian Lozev »

Е как да свирна като с 300 зора успях да взема на заем усилватели , а знаеш едвали някой иска да оставя без музика за повече от ден... :lol:
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

:-)

#5 Мнение от Kiril Kirilov »

Радвам се, че си успял да пуснеш дори като опитна постановка такава Home Cinema Dream-System :-)

Сподели сега опасенията на оня експерт, ДОСТАТЪЧНО бързи ли бяха ламбите, за да не изпускат изстрелите от Калашников, или се губеха някои от тях?
:D :D :D
:smt072 :smt072
:smt067 :smt067 :smt067
:smt068 :smt068 :smt068
:smt071 :smt071 :smt071
:gib:
:smt075

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: :-)

#6 Мнение от Nanko Rusev »

Понеже лампите имат мек и благ звук със заобляне на ачх-то автоматите звучели като с гумени патрони, а всички коли били като PRIUS .. :twisted:

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#7 Мнение от Marian Lozev »

Кирилов ,според теб така като гледаш Жорката, дали не се е видял в чудо .
Да споделя ,че гледането на филми от типа на трилъри мистери и подобни с неочаквани аудио сцени с подобна система (макар и полева ) ,си е леко казано рисковано особено за хора със слаби сърца..
Иначе за изказването за куршумите,това си е между нас.Хубаво е,че не влиза в този форум
Благодарско на Иван Рачев за прекрасния процесор.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 596
Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от Ivelin Braikov »

Аз се появих малко след края на шоуто и тези двамата бяха в несвяс! :rolleyes:
What would you attempt to do if you know you could not fail?

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#9 Мнение от Kiril Kirilov »

Marian Lozev написа:Кирилов ,според теб така като гледаш Жорката, дали не се е видял в чудо .
Да споделя ,че гледането на филми от типа на трилъри мистери и подобни с неочаквани аудио сцени с подобна система (макар и полева ) ,си е леко казано рисковано особено за хора със слаби сърца..
Иначе за изказването за куршумите,това си е между нас.Хубаво е,че не влиза в този форум
Благодарско на Иван Рачев за прекрасния процесор.
Искам да добавя, че система с висока резолюция предава с изненадваща и неподозирана вярност атмосферата на филма, композицията и т.н... (На мен ми се е случвало да подскачам от divx в стерео режим още на Voigt Pipes & Zen V4, защото не бях чувал по подобен начин дотогава домашно кино)

Такива усещания ще имате и ако слушате един канал, но предаващ с подобна пълнота съдържанието на сигнала :-)

Разбира се, вие сте прекалили с броя на каналите, дължината на хорните (конусите) и концепцията на усилвателите и изобщо концепцията на цялата система :-D

Пожелавам ти да имаш сили да изградиш така системата си докрай по твой вкус, защото ще бъдеш пътеводител на всеки искрен привърженик на киното и слушането на музика като важна част от светогледа!

Аватар
siropuch
чете и пита
чете и пита
Мнения: 51
Регистриран на: Пон Юни 25, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от siropuch »

Браво.Аз имам вече 5 Фостекса.Остава кутии да им направя и да взема 3 кита :)

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#11 Мнение от Marian Lozev »

siropuch написа:Браво.Аз имам вече 5 Фостекса.Остава кутии да им направя и да взема 3 кита :)
..Браво :smt023,като се замисля домашното кино за 2/3 човека не излиза скупо ..

Аз почнах проекта за кино 20 дни и амп с мошност 2x20W за предните два канала ще лъсне във форума ..
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
neutravlad
чете и пита
чете и пита
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 12:00 am
Местоположение: Чикаго / Благоевград
Обратна връзка:

#12 Мнение от neutravlad »

Поздрави за качествената система!
ЛамБите са си ламБи и класиката си е класа!
Вкъщи имам две хорни и гледането на филми си е преживяване, а и на 60 инча прожекторен тип ТВ си е направо по-добро от кино. Скоро гледах "Event Horizon" и треперих през целия филм :o Няколко пъти съм пускал Blu-ray филми, а там качеството на звука е много по-добро от разни ДВД рипове и др. Тогава вече се усеща (почти пълния потенциал на лампите и хорните.
Единственият недостатък е, че са 2 канала и за филми са малко. Скоро май ще минавам на "куатро" 4 канален лампов звук.
Все още мечтая да ги чуя тези Етери и май така ще стане лятото ако имам време като се прибера.
Поздрави за ентусиазма и продължавай в същия дух!

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#13 Мнение от Marian Lozev »

Не е чесно ,вие там в щатите си имате големи стаии .
Най готиното на ЕТЕРИТЕ е че е лесно осъществима мечта. :smt023
Благодаря за подкрепата.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
wlado88
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 126
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: За първи път лампово кино :)

#14 Мнение от wlado88 »

Мариане искренно ти пожелавам нещо такова и ако може по скоро да ти се случи.
http://curiousphotos.blogspot.com/2008/ ... llion.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: За първи път лампово кино :)

#15 Мнение от Marian Lozev »

...а тоя ми е комшия , има дупка между 8 и 9-е съраунд :D :D

Владо мерси , но все пак аз не падам по-долу с моето кино , ако знаеш какво си причинихме на Трансформерс-2 :mrgreen:. Естествено благодарение на 8-те Етера.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Публикувай отговор

Обратно към “Домашно кино”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост