Домашно кино , въпроси за свързване ?

Съобщение
Автор
Jla4ko
чете
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 6:06 pm
Обратна връзка:

Домашно кино , въпроси за свързване ?

#1 Мнение от Jla4ko »

Здравейте на всички.
Имам няколко въопроса за аудиото и видеото у нас и се надявам тук да получа компетентно мнение.
Наскоро си купих ЛЦД телевизор , ресиивър H/K (не помня точен модел , но от по-евтинките ) и 2 колони , с цел всичко това да се ползва за гледане на филми и малко радиа .
Та на въпроса , понеже имам намерение да пускам HD филми от PC-то на телевизора през HDMI , но видеокартата няма такъв изход , за това ще ползвам DVI-HDMI. Звука от саунд картата трябва да го изкарам нали така ? Понеже саунд картата има доста изходи (мисля 8 бяха ) , трябва ли за всеки канал да тегля кабел до ресиивъра или може само с 1 (така както са свързани колонките на компютъра ? ) . И какъв е най-добре да бъде този кабел - коаксиален , оптичен ( не ги разбирам много ).
Другият ми въпрос е има ли значение саунд картата на компютъра ми дали е добра , защото тази в момента е вградената и едва ли е хубава.

Целта ми е да докарам максимално добро качество на картината и що годе задоволителен саунд.

Emo_Baltov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 90
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:40 pm
Обратна връзка:

#2 Мнение от Emo_Baltov »

За кабелите бъди сигурен че ти трябват за всеки канал по отделно иначе няма как да разделиш звука на колкото колони искаш. А относно пускането на филми с такова качество от компютър предлагам ти да прочетеш някое друго мнение от форума. Може да ти излезе по евтино да си закупиш плеар от колкото да ъпгрейдваш компютъра :wink:

Jla4ko
чете
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 6:06 pm
Обратна връзка:

#3 Мнение от Jla4ko »

Ами мисля че няма да имам проблем . Плейва 1080p без проблем .
А звукова карта дали ми трябва по-добра ?

Аватар
mano
има опит
има опит
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 01, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от mano »

чакай чакай -

за видеото си прав - DVI-HDMI от компа към телевизора.

за аудиото - зависи какво искаш да направиш, ако искаш да извадиш многоканален звук, тогава може да ползваш коаксиален кабел(един за всички канали) или оптичен(един за всички канали) или отделни кабели(3.5" към два чинча) за всички двойки(предни, задни сърраунд, суб). Всичко зависи от това какви точно изходи имаш от саунд картата(едва ли вградена карта ще има коаксиален или оптичен изход). За този случай ти трябват и съответния брой колони - две предни, две задни, две сърраунд и суб. Освен това не са много филмите с читаво записан саунд 5+1 , още по-малко 7+1, в повечето случаи ресийвъра си прави "симулация".
Ако ще слушаш само стерео(щом ползваш само предни, това върши работа) с един кабел (3.5" към два чинча) от нормалния изход (май стандарта е зелен цвят) и си ок.
За картата - колкото по-хубава карта - толкова по-добър звук, тази която е на дъното е от най-лошите.

в началото на сайта, най-долу на станицата : http://www.bgaudio.org/modules.php?name=Topics
има 5 много полезни статии за :"Домашното кино на практика"
мисля, че ще са ти от голяма полза

Jla4ko
чете
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 6:06 pm
Обратна връзка:

#5 Мнение от Jla4ko »

Само такива стерео буксички са на саунд картата (3.5мм май се водят)
Иначе и аз точно това си мислех , както са колонките на компа , от зеленото към 2 чинча и в ресиивъра.

ПП: Мерси за статииките ще ги прочета довечера , като се върна от работа :D

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#6 Мнение от Nanko Rusev »

Купи си карта, която може да вади цифров сигнал за звука. През оптичен или коаксиален кабел, какъвто вход има ресийвъра ти (най-вероятно ще има и двата).

Така и ще игнорираш до голяма степен картата като 'източник' и цифрово/аналоговото преобразуване ще се направи от ресийвъра. Можеш да минеш с евтина звукова карта.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#7 Мнение от Marian Lozev »

...... А може да мине още по-евтино,ако на дъното има цифров изход , като за целат му трябва поялник , малко кабел и RCA за монтаж за да изведе цифров от дъното да задния панел на компа .
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Jla4ko
чете
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 6:06 pm
Обратна връзка:

#8 Мнение от Jla4ko »

Marian Lozev написа:...... А може да мине още по-евтино,ако на дъното има цифров изход , като за целат му трябва поялник , малко кабел и RCA за монтаж за да изведе цифров от дъното да задния панел на компа .
Поялника и кабела са налице , РЦА-то лесна работа , казвай що да дирим :lol: :lol: :lol:

ПП: И на мен така ми се искаше да се прескочи до колкото е възможно тая звукова карта за да не прецаква звука.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#9 Мнение от Marian Lozev »

Напиш марка и модел на дъно за да ти кажа дали ще стане...
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Jla4ko
чете
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 6:06 pm
Обратна връзка:

#10 Мнение от Jla4ko »

ASRock conroe 1333-d667

Друго нещо дето исках да ви питам е може ли рисиивъра да ми изгори колоните ? Пише че в стерео режим продължителната средна мощност е 40W на канал , а на листчето със спецификациите за колоните пише ,че е много препоръчително усилвателя да е с мощност по малка или равна на 80W . И въпреки това в технополис ме предупредиха ,че може да ги изгоря ако надувам много.
рисивъра е h/k avr132 а колонките са thunder THS-9001

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#11 Мнение от Marian Lozev »

....... абе ти УШИ нямаш ли бе.. 8O
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Jla4ko
чете
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 6:06 pm
Обратна връзка:

#12 Мнение от Jla4ko »

Marian Lozev написа:....... абе ти УШИ нямаш ли бе.. 8O
Ами имам защо питаш :lol: Това какво трябва да рече , че ако тръгнат да горят ще се чуе ли :lol: :lol: :lol:

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#13 Мнение от Marian Lozev »

Sory не видях такова нещо в pdf-a------>
http://www.asrock.com/manual/ConRoe1333-D667%20R2.0.pdf
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Jla4ko
чете
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 6:06 pm
Обратна връзка:

#14 Мнение от Jla4ko »

Ок , ще се вземе някакво евтино аудио тогава.
Блгадаря на всички за помоща , ако има още ще питам :oops: :D

Jla4ko
чете
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 6:06 pm
Обратна връзка:

#15 Мнение от Jla4ko »

Мисля да си добавя субуферче към системата . Какво ви е мнението за Thnuder субуферите ? Или в моята ценова зона няма много значение каквъв ще е ? ( до към 200лв ) Насочих се към тях защото колоните са такива и мисля е най-добре всичко да е еднакво. В последствие ще взема 2 задни и един център за да стане 5.1.

Публикувай отговор

Обратно към “Домашно кино”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта