Plasma TV is Dead!

Съобщение
Автор
devil90

#16 Мнение от devil90 »

Kiril Pahlev написа:Може :D
Но темата беше че Pioneer спират производството си :D
факт
Харесвам технологията заради преспективите, не заради моментното и състояние.


Споко, Panasonic правят по - добри телевизори. Ако се сравнява ценовия диапазон.

Ето снимчица на един 150 инчов Panasonic

Изображение

Аватар
titan
Търговец
Търговец
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София , ул. Солунска 39
Обратна връзка:

#17 Мнение от titan »

Само да добавя, Панасоник , след като погълнаха половината японски компании вкл. Хитачи - отделението , което прави плазмите, и комбинирайки най-силните им технологии създаде 12 поколение панел, с който не мисля че има ЛСД ,което да се сравнява ВЪОБЩЕ ( не разликата е голяма , а няма прилика). Веоятно 2010 ще го пуснат на пазара. Колкото до 11 поколение след месец два ще ги има и тук Full HD версиите, които се твърди,че са 3 пъти по-добри от сегашното 10 поколение. Разбира се Панасоник започва да произвежда 37" и 42" за Пайнер или само 42 " , което все още май се договаря.
Аз също казвам ,че който харесва повече ЛСД от качествена плазма е или луд или болен , и в 2 та сличая не може да се сърди човек на такива хора. При мен непрекъснато идват облъчени и в един момент ентусиазма им се изпарява :)

Аватар
Gethsemane
има известен опит
има известен опит
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#18 Мнение от Gethsemane »

Мислиш ли, че чак след толкова време ще излезнат и тук Full HD моделите от 11G? В другите държави вече се продават по-ниския клас на Full HD.

Аватар
kpahlev
има известен опит
има известен опит
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 07, 2006 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#19 Мнение от kpahlev »

titan написа: ... Аз също казвам ,че който харесва повече ЛСД от качествена плазма е или луд или болен , и в 2 та сличая не може да се сърди човек на такива хора. При мен непрекъснато идват облъчени и в един момент ентусиазма им се изпарява :)
Луди и болни са тези които мислят че водят спор :)
А всъщност... ВСЪЩНОСТ става въпрос за умел дългосрочен маркетинг и планиране на пазара!
Така че who care! Днешните богове носят името "Продажба". И всякакви такива спорчета нямат никакво, ама никакво значение за този който продава. И ти като "търговец" би трябвало прекрасно да знаеш това :)

както и да е, sorry for off-topic

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#20 Мнение от Rumen Zografov »

А всъщност е толкова просто... плазмата е за големи панели,LCD за малки. Какво толкова се разгорещихте? 8O Плазмената технология не позволява малък размер на пикслелите, защото няма как да се постигне задоволителна яркост, а пък при LCD-то е точно обратното. :wink: За това мониторите,в които се пулим са LCD, а най-големите телевизори са плазмени. Няма база за сравнение :D
Изображение

Аватар
neutravlad
чете и пита
чете и пита
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 12:00 am
Местоположение: Чикаго / Благоевград
Обратна връзка:

:)

#21 Мнение от neutravlad »

Аз мисля, че проекторите са най-добре. Картината е супер. Двата недостатъка са цената и това, че стаята трябва да е малко тъмна.
Цветовете на проектора са най-живи и динамични, като на кино. Ама нали е с лампа - всичко вкъщи с лампи :)
Усилвател, телевизор... :twisted:

Аватар
kpahlev
има известен опит
има известен опит
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 07, 2006 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#22 Мнение от kpahlev »

:D THX за уточнението! Напълно съм съгласен!
Явно в това е причината да видя LCD broadcast monitor, който се използва основно за (забележете :) ) за Color Grading!!! И то не къде а в една от големите лондонски пост-продукционни къщи :)
В интерес на истината това е доста рядко! В Америка основно си карат
на добрите стари кинескопи щом нещата опрат до професионална работа с цвят :D

Аватар
Ivan Dimov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 239
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#23 Мнение от Ivan Dimov »

Не знам защо сте толкова скиптични спрямо LCD мониторите. Предполагам доста от хората не са работили на матрица, различна от TN.
Аз се занимвам с предпечат и работя на монитор с MVA матрица, който определено няма никакви проблеми с черното, да не говорим че е от средноскъпите предпечетарски монитори и има и мнооооого много по добри от него. Единствения недостатък е цента, в моя случай около 3500 лв.
http://www.tech-bg.com/product_info.php ... cts_id/900

Тази технология не се прилага в телевизорите, поради посочената по-горе причина :)
Преполагам че има и други причини, но тъй като се заговори за цветове реших че е уместно да дам пример.

По-масово използвана матрица е и IPS също много добра и съответно скъпа.

С колегите сме го сравнявали с много старите ни CRT предпечатарски монитори и мога на 100% да заявя че проблем с черното няма! Дори напротив!

Аватар
Gethsemane
има известен опит
има известен опит
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#24 Мнение от Gethsemane »

Ти сам отговори на въпроса. Щом 24" монитор струва 3000 лева, а в него даже няма най-важните елементи за един телевизор - всички системи за обработка на сигнала, тунери и тн. За разлика от мониторите самата матрица играе незначителна роля в качеството на модела. Има много модели, които ползват един тип матрица от един и същ завод и показват съвсем различни качества като телевизор.
Аз не знам да има ЛСД ТВ с TN матрици /поне в класовете, които аз съм тествал/. Най-доброто, което се ползва като матрица в момента е SPVA например във Sony W3000 и Sony X3500 и мога да кажа, че за пръв път виждам нещо, което да ми хареса като контраст, черно и цветове. След определени настройки, разбира се.
Това, което най-много ме дразни при ЛСД е, че след обработката на SD сигнала всичко заприличва все едно е снимано със видео камера. Особено се забелязва при Philips и техния PixelPlus. При гледане на ДВД засича правилния film cadence, прави перфектен деинтерлейсинг, но крайния резултат е все едно гледаш не самия филм, а Behind the Scenes. Много хора не го забелязват, но мен ме дразни адски много и това е една от пречините поради която предпочитам плазмата с нейните меки, реалистични и близки до киното цветове.
Колкото до проекторите не мисля, че това е някаква алтернатива на плазма/ЛСД. Да не говорим, че за да получиш качество на картината като на среден клас плазма трябва да се изръсиш многократно повече, а като сметнеш екрана и лампата като консуматив....
Иначе усещането от наистина големия екран е неуписуемо. Определено го предпочитам пред киното защото не се съобразявам с разни набиващи като прасета до мен или разни пубери, които коментират на висок глас филма.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#25 Мнение от Stefan Stefanov »

Ivan Dimov, за LCD мониторите за компютри спор няма!
Просто плазмената технология е неприложима тук.
Но май говорехме за телевизори, там изискванията са съвсем различни.

Аватар
kpahlev
има известен опит
има известен опит
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 07, 2006 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#26 Мнение от kpahlev »

Ivan Dimitrov, forget about it!
И аз работя на два EIZO, които струват ...
пфууу, чак ме е срам да кажа колко :oops:
Та затова добре знам че LCD технологията хич не е за изхвърляне.... Ама здраве да е :)

Аватар
titan
Търговец
Търговец
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София , ул. Солунска 39
Обратна връзка:

#27 Мнение от titan »

kpahlev написа:
titan написа: ... Аз също казвам ,че който харесва повече ЛСД от качествена плазма е или луд или болен , и в 2 та сличая не може да се сърди човек на такива хора. При мен непрекъснато идват облъчени и в един момент ентусиазма им се изпарява :)
Луди и болни са тези които мислят че водят спор :)
А всъщност... ВСЪЩНОСТ става въпрос за умел дългосрочен маркетинг и планиране на пазара!
Така че who care! Днешните богове носят името "Продажба". И всякакви такива спорчета нямат никакво, ама никакво значение за този който продава. И ти като "търговец" би трябвало прекрасно да знаеш това :)

както и да е, sorry for off-topic
При нас продажбата има друг смисъл , ние не сме супермаркет за еФтини продукти. На мен не ми е все едно какво продавам.Хората ми имат доверие и аз не ги подвеждам.

Аватар
diadoto
има опит
има опит
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Ное 16, 2006 1:00 am
Местоположение: софия
Обратна връзка:

ако можеха покойниците да проговорят.....

#28 Мнение от diadoto »

Много се разгорещихте,ама не питате как се "чустваме" ние телевизионерите с новите технологии.
та от "ел си ди та" та от 17 " те болят очите и после главата та и нещо друго накрая... "Ти еф ти" системите страдат от малка скорост на насищане .всички тия за монитори стават но плазмата от висока категория са за голяма парадна еуфория.аз мисля че тия отатък "океана"са полудели за проектори и чаршафите след "употреба"ги закачват на стената и гледайте не са прости.все пак най екологичните са те по отношение да не "психясаш"като гледаш някой сек-си и то в нормален размер.мисля ,че ще е най добре един проектор по нататък да си взема.а съседа ползва палзмата цяла зима като си е спрял парното.... :roll:

bai_kolio

#29 Мнение от bai_kolio »

Гледах преди 2 дена 103¨ на Панасоник поставен на доста силно осветление и забива всите лсдита сложени в тъмното да се виждат по контрастно и по ярко

Аватар
Gethsemane
има известен опит
има известен опит
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#30 Мнение от Gethsemane »

bai_kolio написа:Гледах преди 2 дена 103¨ на Панасоник поставен на доста силно осветление и забива всите лсдита сложени в тъмното да се виждат по контрастно и по ярко
По принцип LCD -то се вижда по-добре на светло, а плазмата по-добре на тъмно.

Публикувай отговор

Обратно към “Домашно кино”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост