CENTER проблем

Съобщение
Автор
Аватар
DAFO
чете и пита
чете и пита
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

CENTER проблем

#1 Мнение от DAFO »

Купин си центар и когато го сложих върху телевизора леко ми се промени контраста в единия ъгъл. Вапроса ми е как да изолирам магнитните вълни от говорителите на центара? Мислех си да положа някакъв материал отвътре на кутията на стената към телевизора само че не се сещам какъв? Другия вариант е да сложа нещо около магнитите но сящо не знам какво? Дайте съвет!

Gavril Gavrilov

#2 Мнение от Gavril Gavrilov »

Visaton мисля че имат пръстени за около магнитите за шиилдване.

Аватар
DAFO
чете и пита
чете и пита
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#3 Мнение от DAFO »

А знаеш ли какаво точно представляват, от какво са направени във Пловдив къде да ги открия. Ако си направя пръстени от алуминий дали ще стане?

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#4 Мнение от oceanman »

Пръстена само частично ще реши проблема..Необходима е и монолитна пермалоена чашка,за да е пълен ефекта...Но всички тези манипулаций ще променят характеристиката на говорителите....Просто го сложи далече от ТВ-то..иначе-лошо...Така е като се купуват стоките на недобросъвестни търговци...

Аватар
DAFO
чете и пита
чете и пита
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#5 Мнение от DAFO »

Не мога да го преместя другаде, единствено там има място за него, а и влиянието не е толкова силно просто ми трябва правилното решение ако има други идей моля да ги споделите. Ако поставя някаква подложка между центъра и телевизора? Но трябва да не е по-дебела от 6-7мм и не знам кой материал най добре отразява магнитните вълни.

KOKO

center...

#6 Мнение от KOKO »

Ако телевизора ти е до стената,закачи центъра на стената над
него,иначе почти нищо не ще ти помогне/магн.поле не го спира ни-
що,евентуално да го свиеш с друг метал но и това не е 100%/

Аватар
DAFO
чете и пита
чете и пита
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#7 Мнение от DAFO »

Мерси намерих решение, като закача центъра на горния рафт с видий и го дам леко назад смущението изчезва. Виновник за смущението е единия говорител, нещо не е изолиран както трябва, но КИТАЙЦИ как да им се сърдим.[/u]

Публикувай отговор

Обратно към “Домашно кино”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта