Страница 1 от 1
ВЕЧЕ НИЩО НЕ РАЗБИРАМ !
Публикувано на: Пон Ное 12, 2007 8:17 am
от Goro
Преди време пуснах една тема за мрежовите кабели и дали могат да променят звука. Бях много скептичен, че последния метър от връзката ни с мрежата може да има някакво значение, още повече че сигналния ток няма връзка с мрежовия. Симон любезно ми изпрати подходящ мрежов кабел, при това не най-добрия. Събрахме се четирима скептици, като четирима глупаци, и за по-убедително използвахме транзисторен усилвател с 3 мощни дросела в захранването - в плюса, минуса и масата. Филтър CLC. Послушахме предварително достатъчно, за да свикнат всички със системата и сменихме мрежовия кабел. И четиримата бяхме матирани! Разликата пролича още с първите акорди. Сменяхме многократно кабелите, не заради някакво съмнение, а за да се удивляваме отново и отново.
И още една констатация: при смяна на интерконект, неговото влияние върху звука намалява.
Определено механизма е общ, но какъв нямам никаква представа.
Вече нищо не разбирам!
31 години работя в тази област професионално и преди това поне 15 години любителски, но такова чудо не ми се беше случвало.
Защо ми трябваше да се захващам. Разликата не е особено голяма, но ефекта е потресаващо неочакван и необясним.
Публикувано на: Пон Ное 12, 2007 9:08 am
от Vester

Ох, да знаеш Симон още какви неща може да ти покаже хихи, а на някой негов усилвател можеш спокойно да сравняваш и резистори, посоки на кабели и разни други неща, дето не искаме да вярваме. Това е фазата, в която си се наиграл със схемотехники и какви параметри изкарваш, кои лампи си подкарал и кои не и си се захванал с МУЗИКАТА. Симон играе в това поле вече 25 години, определено знае как да те накара да погледнеш с други очи на познати неща, не му се давай и отричай до последно, той да вземе да се премести в Япония с Иво Рачев и хора дето чуват разлики в звука на компоненти с еднакви параметри, май само там ще имат съмишленици

Ние тука да си говорим за втори и трети хармоници и проценти... и колко ТЕЖАЛ усилвателя...
мое мнение
Публикувано на: Вто Фев 05, 2008 1:10 pm
от nikikoz
Като потвърждение на предишните постове пиша и аз. Моята история е следната...След известно кандърдисване от страна на един мой познат на края се съгласих да чуя „разликата” между моите захранващи кабели в сравнение с тези на ФУРУТЕХ. Организирахме си една сесия и слушането започна. За моя най-голяма изненада още първите секунди усетих доста ясна разлика (най вече в басите) между двата комплекта кабели. Най- странното е, че аз ползвам мрежов филтър на ТРИКОРД и въпреки това разликата беше там и се чуваше. Като резултат от сесията олекнах с малко пари инвестирани в нови кабели но поне вече знам че захранващите кабели „свирят”....а защо оставям на технически грамотните да кажат аз не знам. Моя съвет към всички е, ако можете направете проба с кабелите, от опит глава не боли...
Re: мое мнение
Публикувано на: Вто Фев 05, 2008 2:56 pm
от Nanko Rusev
Драсни няколко думи каква е цената (на кой модел) и от къде могат да се купят, захранващите им ..
информация
Публикувано на: Вто Фев 05, 2008 3:10 pm
от nikikoz
Модела на кабела е Furutech FP-314Ag. За съжеление не знам моделите на накрайниците...Цената на кабела е 70 лева на метър а на 2 броя крайници е 80 лева. Комплекта ми излезе по 220 лева. Ползвах някаква отстъпка понеже купих два броя...Абе не е евтино но не съжелявам честно казано. По точна информация можете да получите на 0899167466 Христо.
Публикувано на: Сря Фев 13, 2008 10:49 pm
от Miroslav Danov
Много странно, че само червената жица е посребрена ... ниско температурна обработка
http://www.hollandlink.nl/furutech-FP314Ag.htm
Публикувано на: Чет Фев 14, 2008 9:23 pm
от AlexKame
Странно или не, такова е, химичен процес...
Публикувано на: Нед Апр 06, 2008 7:48 pm
от orca
AlexKame написа:
Странно или не, такова е, химичен процес...
Няма нищо странно, цели екипи от специалисти се занимават с този проблем и постигат ефект. Аз самият продавам цялата гама на Furutech и Oyaide, изработвам ги по поръчка, могат да се чуят всички варианти и комбинации от кабели и накрайници самият аз като ги чух скочих с двата крака, МНОГО съм доволен.Ефекта наистина е стряскащ!!!!