Страница 1 от 2

Аудио кабели

Публикувано на: Чет Мар 29, 2007 3:26 pm
от xeb
Каде мога да си намеря по-евтини аудио кабели!

Re: Аудио кабели

Публикувано на: Чет Мар 29, 2007 3:35 pm
от Angel Dimitrov
xeb написа:Каде мога да си намеря по-евтини аудио кабели!
магазините на Фактор , Eagle - Silver line , или Тransmission alpha. Последния е малко екзотичен :)

Мостовия кабел е другото предложение но си прецени кое е по-изгодно или ушеприятно ;-)

Публикувано на: Чет Мар 29, 2007 4:36 pm
от Ivo_Hristev
Уточни за какви връзки ти трябват кабелите. За колони или за източник ?

Re: Аудио кабели

Публикувано на: Чет Мар 29, 2007 5:09 pm
от Nanko Rusev
xeb написа:Каде мога да си намеря по-евтини аудио кабели!
Като говорим за евтини:

http://www.bgaudio.org/modules.php?name ... pic&t=2324

Публикувано на: Чет Мар 29, 2007 8:28 pm
от juslen
И аз наскоро си търсих такива кабели и намерих едно складче в Красно село.Доста добри цени-взех си кабел 3 квадрата със силиконова изолация за 1.30лв.метъра.

Публикувано на: Чет Мар 29, 2007 8:57 pm
от Nikolay Kolev
Мрежовите кабели- ftp utp също са евтин и добър вариaнт. Също и обикновен меден проводник с лакова изолация. Тези едножилните за електро инсталациите които са бели не ми харесват нещо.

Публикувано на: Чет Мар 29, 2007 9:08 pm
от juslen
nightyj написа:Мрежовите кабели- ftp utp също са евтин и добър вариaнт. Също и обикновен меден проводник с лакова изолация. Тези едножилните за електро инсталациите които са бели не ми харесват нещо.
И аз бях решил да взимам подобни-звънчеви или мостови,обаче голяма икономия-10ина лв.Затова взех стандартен аудио кабел,тук обаче изниква въпроса за качеството на медта от която е изработен.И най-евтиния Български кабел е с по-високо съдържание и чистота на мед от китайските.

Публикувано на: Чет Мар 29, 2007 10:10 pm
от Rumen Zografov
Пробвай с мостов....не само защото е евтин :wink:

Публикувано на: Чет Мар 29, 2007 11:09 pm
от Nikolay Kolev
Незнам колко им е качествена. Имам мостови кабели и медта им не се е оксидирала, докато тези които сам взимал от Божо веднага се оксидират, поне според мен това говори за чистотата на медта използвана в тях.

Публикувано на: Чет Мар 29, 2007 11:41 pm
от Nanko Rusev
nightyj написа:Незнам колко им е качествена. Имам мостови кабели и медта им не се е оксидирала, докато тези които сам взимал от Божо веднага се оксидират, поне според мен това говори за чистотата на медта използвана в тях.
Ако единия свири по-добре от други какво е значението :lol:

Публикувано на: Пет Мар 30, 2007 12:09 am
от Nikolay Kolev
Всичко е от значение. Щом като разбрах, че медта им не е толкова качествена се насочих към едножилни проводници с по-добро качество на медта например бобинажни( и там има разлики от различните партиди), които по мое мнение свирят по добре от тези за ел-инсталация, лошото е че са само с лакова изолация и са неудобни за разполагане (много се оплитат), а и се намират трудно. Накрая се сдобих с по-добри от тях и така.

Публикувано на: Пет Мар 30, 2007 10:48 am
от Borislav Stankov
Ако живеете в София до бул. Тодор Александров има една нова католическа църква, та на уличката на която е храма има няколко магазинчета за ел. части в едно от тях намерих меден едножилен (ендожичен) кабел на цена от 0.29 лв за метър. Повече пари дадох за банани (0.50 лв за бройка ) :D . Кабела свири доста прилично за цената си.

Публикувано на: Пет Мар 30, 2007 3:06 pm
от Rumen Zografov
Borislav Stankov написа:Ако живеете в София до бул. Тодор Александров има една нова католическа църква, та на уличката на която е храма има няколко магазинчета за ел. части в едно от тях намерих меден едножилен (ендожичен) кабел на цена от 0.29 лв за метър. Повече пари дадох за банани (0.50 лв за бройка ) :D . Кабела свири доста прилично за цената си.
За интерконект ли става дума или за колонен кабел?
За католическата катедрала на единия изход на метростанция "Сердика" ли говориш?

Поздрави! :wink:

Публикувано на: Пет Мар 30, 2007 3:32 pm
от Borislav Stankov
Rumen Zografov написа: За интерконект ли става дума или за колонен кабел?
За католическата катедрала на единия изход на метростанция "Сердика" ли говориш?

Поздрави! :wink:
Става въпрос за колонен кабел и да при изхода на метрото.
И Рачев го слуша кабела и Аспарух и двамата казаха, че за 6.90 лв. е идеален :)