Страница 1 от 2

Какфа е разликата между оптичен и коаксиален кабел?

Публикувано на: Съб Яну 20, 2007 2:15 am
от pioneer4eto
Интересувам се ,защото тепърва предстои да си правя някакво домашно кино в нас и почвам от ресивера и двд-то и искам да ме посъветвате какъф транферен кабел да сложа ,щото не съм много в час с кабелите :oops:
П.С. И двете имат входове за оптика и за коаксиал :)

Публикувано на: Съб Яну 20, 2007 3:29 am
от Marian Lozev
коаксиален кабел !!!!!!

Публикувано на: Съб Яну 20, 2007 3:46 am
от gosho
Marian Lozev написа:коаксиален кабел !!!!!!
Аз предпочитам оптиката. Верно е, че има две преобразувания на сигнала повече, отколкото при коаксиалният кабел, но никога не успях да доловя разликата.

За мен галваничното развързване е сериозно предимство на оптиката.


Ако се чудиш още има предвид следното: ако изкъртиш оптичните елементи ще намериш изводи за коаксиален кабел и +5V. :D

Публикувано на: Съб Яну 20, 2007 10:46 am
от Svetoslav Kalqshev
Ресивъра ти е от доста нисък клас, така че каквото и да избереш разлика няма да има! Оптика или коаксиал, каквото ти е удобно това избери.

Привет момчета!

Публикувано на: Съб Яну 20, 2007 11:15 am
от pioneer4eto
Единственото ,което ме учуди и затова се обърках беше цената ,за 1,5м оптиката е 49лв. ,а коаксиала пак толко м. -29лв. Благодаря на всички за съветите :D И още ми е чудно ,какъф е този каоксиал,смисал как действа ?На мене ми прилича на моно чинч :oops:

Публикувано на: Съб Яну 20, 2007 11:29 am
от Lamer26
можеш с успех да ползваш най-обикновен канел ЧИНЧ-ЧИНЧ
кабела е един понеже сигнала който се подава по коаксиалният кабел е цифров
той се обработва от декодера вграден в ресивъра и от там се усилва

10x

Публикувано на: Съб Яну 20, 2007 11:37 am
от pioneer4eto
То аз бях почнал с мисълта точно за чинч-чинч ,ама се запалих като чели от тия оптики и коаксиали,където видях на изходите на ресивъра :lol:

Публикувано на: Съб Яну 20, 2007 2:14 pm
от Vladimir

Публикувано на: Съб Яну 20, 2007 5:31 pm
от Marian Lozev
и кво плампахте по темата и пак на коаксиален ше минете ..

братко не купуваи паинер по добре ямаха за същите кинти .. 8)

Публикувано на: Съб Яну 20, 2007 5:54 pm
от Ivelin Braikov
Lamer26 написа:можеш с успех да ползваш най-обикновен канел ЧИНЧ-ЧИНЧ
Не пиши глупости като не си наясно.
Кабела задължително трябва да е коаксиален. :!:

Публикувано на: Съб Яну 20, 2007 7:18 pm
от Marian Lozev
pioneer4eto -lamer-чо не се излагаите трябва да се обръща внимание на всеки детаил от една аудио система купете си по един хубав коаксиален кабел и несе занимаваите а такъв може дави осигури alnico -иво рачев
за кабели .... успех ви

Публикувано на: Нед Яну 21, 2007 12:43 am
от pioneer4eto
За връзката чинч-чинч ,знам само ,че е аналогов трансфера на данните от двд-то или цд-то 8O Вапроса ми беше каква разлика има в качеството на трансфера между коаксиал и оптика . Знам ,че и двете са цифрови ,ама каква е разликата между двете . Предварително Благодаря на всеки един от вас ,който пише по темичката :wink:

Публикувано на: Нед Яну 21, 2007 1:12 am
от Svetlin Iliev
Разлика между коаксиалния и оптичния има ама тя се чува рядко.Иначе прес коаксиални и през оптичния сигнала си е все цифров, но при оптичния го преобразува още два пъти. Аз съм за коаксиалния кабел.

Коаксиал VS Оптика

Публикувано на: Нед Яну 21, 2007 1:26 am
от pioneer4eto
За сега коаксиалния кабел води по точки :D

Публикувано на: Пон Яну 22, 2007 10:25 am
от Ivo_Hristev
Разликата е че за да купиш читав оптичен кабел трябва да дадеш доста парички. Коаксиалният може да си го сглобиш сам за доста по-малка сума.