Относно проводниците в усилвател.

Съобщение
Автор
al_bundy316
има известен опит
има известен опит
Мнения: 44
Регистриран на: Пет Юли 27, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#16 Мнение от al_bundy316 »

dex13 написа:Ще те помоля ако не си сигурен в нещо да не изказваш мнение. И без това вече се разводни темичката...
Там е работата, че съм сигурен :lol: . 100% съм сигурен, че няма човек, който да открие разлика в звука с различни кабели - от 1000 лв/м. и от 0,50 лв/м. Даже някой беше обявил награда от 1 милион за този, който усеща разлика в звученето с различни кабели. Аз поне не чувам такава, а смея да твърдя съм пробвал на много системи. Същото е и с посоката на кабелите, с тази разлика, че там вече съм сигурен 200%. Факт е, че тези неща нямат физическо обяснение и не са потвърдени.
П.П.: сори за офтопика. Спирам да пиша в тази тема.

Georgi_Ivanov

#17 Мнение от Georgi_Ivanov »

Батка, заслужаваш да ти се отнеме и другата звезда.....

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#18 Мнение от Nanko Rusev »

Angel Gekov написа:Иване, защо пращаш човека в онзи форум - дори и там, в калабалъка между истеричното оплюване на Етерите, липсата на всякаква толерантност, граничеща с натрапчива шпиономания към участниците, бясната цензура и яловите напъни за лансиране на поне един читав, конкурентноспособен продукт, се прокрадват начални проблясъци, признаващи значението на кабелите.
Ангеле, и там има хора които слушат и чуват - Светлин, Момчил и ...
al_bundy316 написа:
dex13 написа:Ще те помоля ако не си сигурен в нещо да не изказваш мнение. И без това вече се разводни темичката...
Там е работата, че съм сигурен :lol: . 100% съм сигурен, че няма човек, който да открие разлика в звука с различни кабели - от 1000 лв/м. и от 0,50 лв/м. Даже някой беше обявил награда от 1 милион за този, който усеща разлика в звученето с различни кабели. Аз поне не чувам такава, а смея да твърдя съм пробвал на много системи. Същото е и с посоката на кабелите, с тази разлика, че там вече съм сигурен 200%. Факт е, че тези неща нямат физическо обяснение и не са потвърдени.
П.П.: сори за офтопика. Спирам да пиша в тази тема.
О ... :lol:

konopa

#19 Мнение от konopa »

Както казват в една реклама и това ли е най-важното ,всичко е от значение.И кабелите и захранващото напрежение и сглобката че даже и кутията и припоя . Тъи че с практиката ще разбере за какво става дума . А звездите са за хора който им трябват доказателства къде са стигнали в точноста на звучене.

Miroslav Danov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 451
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#20 Мнение от Miroslav Danov »

al_bundy316, много жалко, че не чуваш разлики в кабели. Не знам защо е така.

dex13, както каза Стефан, УТП става за връзки, само се чудя защо са ти тези връзки? Като го направиш двустранно П2П не се налага.
За захранващ - пак едножилен. Експериментираш и слушаш, няма друг начин. Ето един полезен линк:
http://www.dogbreath.de/GainCard/GainCard.html

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#21 Мнение от Nanko Rusev »

Miroslav Danov написа:al_bundy316, много жалко, че не чуваш разлики в кабели. Не знам защо е така.
Аз се надявам, че ще разбере идеята на форума, когато пробва на практика (дано да има система на която да личи) и разбере, че някои неща все още не са обяснени теоретично :D

Аватар
Alexander Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#23 Мнение от Alexander Gekov »

Съвсем доскоро изобщо не бях сигурен, че кабелите имат толкова голямо значение в една аудио система. Доколкото обаче те се явяват инфраструктурата в една такава, през която минава всичко, се убедих след като имах възможността да послушам собствената си система с пълен комплект истински кабели, както за захранване, така и за интерконекти.
...усетих как са свирили те, след като ги върнах и отново включих старите си кабели.

Още по-нагледно бих го описал така: Все едно човек да си купи стар апартамент, да го ремонтира (луксозно), но да не смени старите, ръждясали и запушени тръби...
Да, така е. А дали може да се намери едножилен OFC от някъде или такива не се произвеждат...
Аспарух може да ти предложи такъв. Обърни се към него.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#24 Мнение от Stefan Stefanov »

Някои от по-високата категория UTP са OFC.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#25 Мнение от Ivan Rachev »

al_bundy316 написа:Там е работата, че съм сигурен :lol: . 100% съм сигурен, че няма човек, който да открие разлика в звука с различни кабели - от 1000 лв/м. и от 0,50 лв/м. Даже някой беше обявил награда от 1 милион за този, който усеща разлика в звученето с различни кабели. Аз поне не чувам такава, а смея да твърдя съм пробвал на много системи. Същото е и с посоката на кабелите, с тази разлика, че там вече съм сигурен 200%. Факт е, че тези неща нямат физическо обяснение и не са потвърдени.
П.П.: сори за офтопика. Спирам да пиша в тази тема.
...единственият неоспорим факт е , че си "прост като бъзова свирка"-демек има много хляб да ядеш още ...дете на съдбата .. :wink:.Свържи се със Симон и отиди да ти извади вълната от ушите .Легенди като тази за наградата от 1 милион се измислят от нереализирани завидливи натури като твоята или от такива като Ангел брадата :lol: и чесновия джентълмен Лозев .
п.с. ако желаеш можем да направим експеримента с кабелите , заповядай звеми си и приятелчета дет не чуват също.
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

al_bundy316
има известен опит
има известен опит
Мнения: 44
Регистриран на: Пет Юли 27, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#26 Мнение от al_bundy316 »

Ivan Rachev написа:...единственият неоспорим факт е , че си "прост като бъзова свирка"
Едва ли точно ти си този, който ще раздава квалификации и ще казва кой е прост и кой не... Най-напред се научи да пишеш малко по-грамотно, гледам, че си на 36 години. За това време би трябвало да си се научил, но явно не си. Толкова по-зле за теб... Правиш се на големия "корифей" и всички ти играят по свирката. Е да, ама аз няма. И най-лошото е, че има такива, които те поддържат само, за да не бъдат баннати. А мен не ме интересува дали ще изям бана. Не мога да съм лицемер и да се съгласявам с неща, които не са верни. Щом кабелите имат такова голямо значение, то всички звукозаписни студиа трябва да са със сребърни кабели, даже направо платинени, за да се предава звука максимално вярно :lol: . Микрофоните също трябва да са най-малкото сребърни. Аз съм на мнение, че в една наистина добре направена система, кабелите са най-маловажното нещо. Наистина ли някой вярва, че опроводяването на студийните усилватели, ехо-ефекти, синтезатори е от благородни метали?!? Голям наивник ще да е тогава. Един добре направен интерконект от 5 лева ще свири не по-зле от такъв за 1000. Всичко е до гъзарията. Ако искате добре звучаща система, по-добре вложете парите си в качествени транзистори/лампи, кондензатори. А тук някои хора търсят под вола теле. Защо не свири добре усилвателя? - Защото не си използвал златни интерконекти... :lol: Не се излагайте, бе хора. Това за посоката на кабелите е още по-нелепо. Тук вече се намесва психологията. Човек очаква да чуе това, което иска. Тоест, като сменяш посоката на кабела, очакваш звукът да се промени. Но, ако тестовете се правят "зад завесата" и ти трябва да познаеш кога е обънат кабела и кога не, тогава резултатите ще са отчайващи. И граничещи с "Тото 2". А и какво значи "верен звук". За мен това значи зукът да е максимално близък до този в студиото, по време на записа. А нима звукът на лампите е "верен". Приятен, топъл, да, но верен... :roll: С тези изкривявания едва ли. Един лампов усилвател, колкото и добре да е направен, не може да намали изкривяванията си под 0,1%. А Quad 405, който е толкова стар като схемотехника има изкривявания от порядъка на 0,003%. Е тогава кой усилвател ще има по-верен звук? Ламповият или Quad-а? И аз съм привърженик на ламповото звучене, но звукът на лампите в никакъв случай не е по-верен от този на съвременните транзистори. Със здраве и чакам "голямото оплюване" :lol:

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#27 Мнение от Stefan Stefanov »

Току що написа куп глупости!
Това, че ти не чуваш и че някои неща все още нямат научно обяснение, не означава че те не съществуват.
Не мисля, че има смисъл да се спори с теб, но все пак спри да се излагаш!

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#28 Мнение от Dimitar Atanasov »

А то май имат и научно обяснение... просто не го пише в учебника по физика за 7-ми клас.

al_bundy316
има известен опит
има известен опит
Мнения: 44
Регистриран на: Пет Юли 27, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#29 Мнение от al_bundy316 »

Много далече съм от 7-ми клас, мой човек...

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#30 Мнение от Stefan Stefanov »

Далеч си и от този форум, чудя се какво се опитваш да направиш?
Да ни убедиш, че това, което чуваме не съществува?
Няма да стане, вервай ми!

Заключено

Обратно към “Кабели и Конектори”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта