Относно проводниците в усилвател.

Съобщение
Автор
Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Stefan Stefanov »

Използвай директно изводите на елементите!

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

з

#3 Мнение от Nikolay Savov »

Присъединявам се към мнението на Стефан изцяло.[/img]

al_bundy316
има известен опит
има известен опит
Мнения: 44
Регистриран на: Пет Юли 27, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#5 Мнение от al_bundy316 »

Входовете ти трябва задължително да са с екранирани проводници! За захранващи, за изходи и за маса можеш да използваш всякакви многожични проводници, като съобразиш сечението на захранващите с токовете, които ще текат през тях :)

al_bundy316
има известен опит
има известен опит
Мнения: 44
Регистриран на: Пет Юли 27, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#7 Мнение от al_bundy316 »

dex13 написа:Захранването ми е от батерии, едва ли ще имам нужда от екранирани проводници. Сигурен ли си в предимството на многожичните пред едножичния?
Входовете нямат нищо общо със захранването. Това, че го захранваш от батерии не значи, че не им трябва екранировка. За какво ще използваш усилвателя, защото това батерийно захранване ми звучи малко странно...? По другия въпрос препоръчах многожични, заради по-голямата им устойчивост... едножичните се чупят при огъване. За други предимства не знам. Ако си мислиш, че ще има някаква разлика в звука между едножични и многожични се лъжеш. Особено пък когато те се използват за захранващи :)

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от Ivan Rachev »

al_bundy316 написа: По другия въпрос препоръчах многожични, заради по-голямата им устойчивост... едножичните се чупят при огъване. За други предимства не знам. Ако си мислиш, че ще има някаква разлика в звука между едножични и многожични се лъжеш. Особено пък когато те се използват за захранващи :)
:lol: рязко губиш една звезда , ще ти бъде върната в момента в който ми дойдеш на гости за да чуеш едни работи свързани с различни кабели :wink: ....Трябва наистина да си изключително тъп (надявам се да не си) , за да напишеш такава глупост точно тук , след всичките коментари и статии по въпроса . Eто ти един форум където аудиокабелите нямат значение за звука www.bgaudioclub.org
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от Angel Gekov »

Иване, защо пращаш човека в онзи форум - дори и там, в калабалъка между истеричното оплюване на Етерите, липсата на всякаква толерантност, граничеща с натрапчива шпиономания към участниците, бясната цензура и яловите напъни за лансиране на поне един читав, конкурентноспособен продукт, се прокрадват начални проблясъци, признаващи значението на кабелите.

al_bundy316
има известен опит
има известен опит
Мнения: 44
Регистриран на: Пет Юли 27, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#11 Мнение от al_bundy316 »

Ivan Rachev написа::lol: рязко губиш една звезда , ще ти бъде върната в момента в който ми дойдеш на гости за да чуеш едни работи свързани с различни кабели :wink: ....
Говоря за конкретния случай. Едва ли точно на Gain Clone може да се усети разлика в звученето на кабелите... Особено, когато става въпрос за захранващи с дължина няколко десетки сантиметра.

Аватар
Vasil Nikolov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 309
Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#12 Мнение от Vasil Nikolov »

al_bundy316 написа: Говоря за конкретния случай. Едва ли точно на Gain Clone може да се усети разлика в звученето на кабелите... Особено, когато става въпрос за захранващи с дължина няколко десетки сантиметра.
Tочно на Gain Clone може да се чуе разликата с кабелите, поне на моя с LM3886, ако се съмняваш гледам ,че си от Пловдив заповядай да я чуеш.

Аватар
Svetlin Adrianov
има опит
има опит
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Ное 22, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#14 Мнение от Svetlin Adrianov »

Angel Gekov написа: ... бясната цензура ....
:roll:

Геков, не зная за каква цензура говориш. Във въпросния форум има няколко теми за кабели, в които всеки изказва каквото мисли, включително и аз. В тази тема струва ми се, че човекът има конкретен въпрос, а именно какви проводници да използва при изпълнението на проекта си. Като оставим настрана аксиомата, че кабелите имат значение, за което не спорим, ти ще му предложиш ли нещо по въпроса?

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#15 Мнение от Stefan Stefanov »

За слаботоковите кабели като разумно отношение цена/качество смея да предложа усукани двойки от UTP кабел за компютърна мрежа (колкото по-качествен, толкова по-добре, има и OFC). За захранването ще си трябва малко по-голяма квадратура (0.5 кв. мм и нагоре)

Заключено

Обратно към “Кабели и Конектори”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта