Страница 1 от 1
blue point
Публикувано на: Съб Сеп 29, 2007 12:31 am
от Simon
sumiкo blue point special EVO III от близо в действие:
http://img.data.bg/i.php?show=580826&ctrl_id=qzz420#img
Публикувано на: Съб Сеп 29, 2007 5:08 pm
от AlexKame

Хубава снимка

някак суховат начин за стартиране на дискусия. Гледам още такива теми си пуснал...
Публикувано на: Съб Сеп 29, 2007 10:00 pm
от Simon
Благодаря, надявам се слушащите грамофон да се ... посъбудят.
(Снимката е правена от приятел)
Re: blue point
Публикувано на: Нед Сеп 30, 2007 3:11 pm
от Bojo
Публикувано на: Пон Окт 01, 2007 11:27 am
от Simonov
Въпреки, че първият модел на Blue Point си е чиста издънка на Sumiko, следващите модели са просто страхотни и разкриват красотата на MC дозите

Sumiko произвеждат дози с отлично изразена стерео-картина, а EVO3 специално, в комбинация с рамото с висока маса - Ortofon RS-212, направо си е мечта за всеки аудиофил
Нека не забравяме, че RS-212 си е професионално рамо, предназначено за Radio Broadcast и като такова се характеризира с много висока износоустойчивост на лагерите и изключително ниско триене на движещите части. Няма да се учудя, ако Симон я кара тази доза на 1.5 грама, въпреки че се препоръчват 2.0
Симоне, предполагам, че при поставянето на дозата не си съобразил нулевите точки на рамото и вероятно имаш леко завишени нелинейни изкривявания. В зависимост от това как си завъртял дозата във водача, тези НИ могат да се чуят в средата на плочата или в двата края.
Нулевите точки за твойто рамо са 61.5мм и 114.5мм
Публикувано на: Пон Окт 01, 2007 9:19 pm
от Simon
Всъщност аз писах по-горе че снимката не е на моя грамофон, но поставихме дозата на рамо "Зета" на грамофон "Сота" в един приятел и гледката беше прекрасна...
RS-212 + Ortofon SPU на Lenco Princess е моята комбинация рамо-доза-шаси. За съжаление не мога да пробвам истински при мен Sumiko-то. Просто рамото ми изисква доста тежък дозодържател+доза, освен това МС/ММ трафовете са ми в шасито, а EVO III е МС, но high output.
Предполагам че под нулеви точки имаш предвид точките за настройка на ъгъла на грешката... Благодаря за инфо, но си настройвам мястото на дозата с протрактор. Ще пусна снимки и на Ортофона.
Публикувано на: Пон Окт 01, 2007 9:28 pm
от Simon

Ето и снимка на грамофона.
Публикувано на: Пон Окт 01, 2007 9:35 pm
от Simon

А това е снимка на Ortofon SPU, TSD15 (на фирмата ЕМТ) и оригиналния дозодържател на Ленко-то
Публикувано на: Пон Окт 01, 2007 10:59 pm
от Simonov
Да, говорех точно за протрактор

Тежестта на водача заедно с дозата ти е около 30 гр. EVO3 тежи 9гр. така че невиждам причина да не се сдобиеш с друг качествен водач с тежест около 25гр и да пуснеш "синята точка" на твойто рамо. Все още съм на мнение, че комбинацията ще е убийствена
Zeta-та се слави с това, че е ръчна изработка. Ще бъде истинско удоволствие да се чуе, ако може да се уреди

Публикувано на: Вто Окт 02, 2007 12:17 am
от Simon
Като дойдеш до Пловдив, ще видиш (чуеш) защо не искам да си сменям SPU-то. Някой ден като му дойде (мине) времето.
Освен това в момента е в комбинация с тези трафове:

Публикувано на: Сря Окт 24, 2007 9:12 pm
от Stancho Atanasov
(преместено)