Страница 1 от 1
Антискейтинг при Thorens
Публикувано на: Пет Фев 15, 2008 6:46 pm
от pdkfoto
Интереса ми е кои показания са "верните" при този антискейтинг горе или долу. Повече информация не би навредила.

Публикувано на: Пет Фев 15, 2008 7:47 pm
от Borislav Uzunov
И двете скали са верни, едната е за сферични, а другата е за елиптични профили на иглите
Публикувано на: Пет Фев 15, 2008 8:02 pm
от Tube
Borislav Uzunov написа:И двете скали са верни, едната е за сферични, а другата е за елиптични профили на иглите
Колегата е прав. Но по-добре без антискейтинг
Освен ако не правиш скречове

Публикувано на: Пет Фев 15, 2008 9:13 pm
от Simonov
Tube написа:Колегата е прав. Но по-добре без антискейтинг
Не се изказвай неподготвен, моля

Мога лично да ти демонстрирам плоча слушана без антискейтинг за да видиш каква огромна разлика има между двата канала вследствие на неправилното износване на браздата. То това не е кой знае какъв проблем, защото просто такива плочи не стават за слушане, но износването на иглата...

Виж, това си е проблем вече...
Публикувано на: Пет Фев 15, 2008 10:09 pm
от pdkfoto
Borislav Uzunov написа:И двете скали са верни, едната е за сферични, а другата е за елиптични профили на иглите
Благодаря!
Публикувано на: Съб Фев 16, 2008 1:14 am
от Ivelin Braikov
В крайна сметка най-гадното при слушане без антискейтинг е разликата в нивата на двата канала.
Според по-запознати (от мен) използването на антискейтинга е лош вариант. Като се препоръчва за компенсация да се внесе наклон на шасито, който да противодейства на центростремителните сили.
Публикувано на: Нед Фев 17, 2008 2:35 am
от Simon
Ivelin Braikov написа:В крайна сметка най-гадното при слушане без антискейтинг е разликата в нивата на двата канала.
Според по-запознати (от мен) използването на антискейтинга е лош вариант. Като се препоръчва за компенсация да се внесе наклон на шасито, който да противодейства на центростремителните сили.
Разликата в нивата може да компенсираш (ако има потенциометър за баланс),
но изкривяванията - нелинейни и интермодулационни -
не може.
Целта на антискейтинга е да уеднакви натиска на иглата върху лявата и дясна част на браздата,
при което да се получат еднакви условия за двата канала.
Ако
няма друг начин за настройка на антискейтинга, може и на слух с вокален запис (записан моно).
Това с наклона на шасито е:

Публикувано на: Нед Фев 17, 2008 3:24 pm
от Ivelin Braikov
Всъщност едва ли на някой би му хрумнало да компенсира разликата в нивата на левия и десния канал (произтичащи от не добре настроен антискейтинг) чрез потенциометър за баланс... Имах предвид, че разликата в нивата е най-осезаемия проблем.
Длъжен съм да се извиня за неточното си изказване във връзка с алтернативния метод за настройка, защото решението принципно не е необходимо при всички грамофони, а при по-евтините, където самият механизъм за настройка на антискейтинга е твърде несъвършен. Такива са механизмите, в които се използва гумено ластиче, чиито свойства естествено се изменят с времето, и не може да се разчита на точност. Просто в тези случаи е по-добре да се разчита на силата с която земята привлича всички тела (както всъщност е при антискейтинговите механизми на някои модели скъпи грамофони).