Страница 1 от 1

Антискейтинг при Thorens

Публикувано на: Пет Фев 15, 2008 6:46 pm
от pdkfoto
Интереса ми е кои показания са "верните" при този антискейтинг горе или долу. Повече информация не би навредила.

Изображение

Публикувано на: Пет Фев 15, 2008 7:47 pm
от Borislav Uzunov
И двете скали са верни, едната е за сферични, а другата е за елиптични профили на иглите

Публикувано на: Пет Фев 15, 2008 8:02 pm
от Tube
Borislav Uzunov написа:И двете скали са верни, едната е за сферични, а другата е за елиптични профили на иглите
Колегата е прав. Но по-добре без антискейтинг :!:
Освен ако не правиш скречове :D

Публикувано на: Пет Фев 15, 2008 9:13 pm
от Simonov
Tube написа:Колегата е прав. Но по-добре без антискейтинг :!:
8O 8O 8O

Не се изказвай неподготвен, моля :!: Мога лично да ти демонстрирам плоча слушана без антискейтинг за да видиш каква огромна разлика има между двата канала вследствие на неправилното износване на браздата. То това не е кой знае какъв проблем, защото просто такива плочи не стават за слушане, но износването на иглата... ;) Виж, това си е проблем вече...

Публикувано на: Пет Фев 15, 2008 10:09 pm
от pdkfoto
Borislav Uzunov написа:И двете скали са верни, едната е за сферични, а другата е за елиптични профили на иглите
Благодаря!

Публикувано на: Съб Фев 16, 2008 1:14 am
от Ivelin Braikov
В крайна сметка най-гадното при слушане без антискейтинг е разликата в нивата на двата канала. :D
Според по-запознати (от мен) използването на антискейтинга е лош вариант. Като се препоръчва за компенсация да се внесе наклон на шасито, който да противодейства на центростремителните сили.

Публикувано на: Нед Фев 17, 2008 2:35 am
от Simon
Ivelin Braikov написа:В крайна сметка най-гадното при слушане без антискейтинг е разликата в нивата на двата канала. :D
Според по-запознати (от мен) използването на антискейтинга е лош вариант. Като се препоръчва за компенсация да се внесе наклон на шасито, който да противодейства на центростремителните сили.
Разликата в нивата може да компенсираш (ако има потенциометър за баланс),
но изкривяванията - нелинейни и интермодулационни - не може.
Целта на антискейтинга е да уеднакви натиска на иглата върху лявата и дясна част на браздата,
при което да се получат еднакви условия за двата канала.
Ако няма друг начин за настройка на антискейтинга, може и на слух с вокален запис (записан моно).
Това с наклона на шасито е: :lol: :lol:

Публикувано на: Нед Фев 17, 2008 3:24 pm
от Ivelin Braikov
Всъщност едва ли на някой би му хрумнало да компенсира разликата в нивата на левия и десния канал (произтичащи от не добре настроен антискейтинг) чрез потенциометър за баланс... Имах предвид, че разликата в нивата е най-осезаемия проблем.
Длъжен съм да се извиня за неточното си изказване във връзка с алтернативния метод за настройка, защото решението принципно не е необходимо при всички грамофони, а при по-евтините, където самият механизъм за настройка на антискейтинга е твърде несъвършен. Такива са механизмите, в които се използва гумено ластиче, чиито свойства естествено се изменят с времето, и не може да се разчита на точност. Просто в тези случаи е по-добре да се разчита на силата с която земята привлича всички тела (както всъщност е при антискейтинговите механизми на някои модели скъпи грамофони).