Малко помощ за един Dual CS 515

Съобщение
Автор
thahouse

Малко помощ за един Dual CS 515

#1 Мнение от thahouse »

Здравейте! Преди месец се сдобих с въпросният грамофон. Фабричната му доза беше без игличка и вчера си намерих някаква доза на Пайнер и свирна но с много уговорки. :D

Първо не ми е ясно как да настроя точно рамото. Съжалявам ако мнението ми не е за тук, ако някой знае някакво описание по стъпки за начинаещи може да даде линк. С метода на пробите и грешките го нагласих докато е на нула грама да е в равновесие и после го преместих на 1 гр за да слиза към плочата. Страх ме е да не съм го вкарал в някакъв режим, в който да развали иглата. Другите проблеми незнам дали са свързани - лявата колона изчезва от време на време и при минимално докосване (без удари, клатене и пр.) на грамофона се появява, и през цялото време има пукане и в двете колони (това незнам дали не е от плочата).

Предварително благодаря за вниманието на всеки. :wink:

Изображение

Аватар
Roojo
Търговец
Търговец
Мнения: 274
Регистриран на: Сря Дек 27, 2006 1:00 am
Обратна връзка:

#2 Мнение от Roojo »

Здравей NemamNick,

мисля ,че правилно си настроил рамото.По принцип трябва да е в равновесие - слагаш на нула грама и след това даваш натиск на иглата от порядъка на един-един и половина грама.Но това вече зависи от самата доза - потърси в интернет данни за нея - обикновено дават с какъв натиск работи. Шом ти се губи канала - ако плочата не е замърсена можеш да увеличиш на 1,5 грама натиска и да видиш дали има разлика. Ето линк за инструкции на твоя грамофон - след като се регистрираш можеш да ги изтеглиш:
http://www.vinylengine.com/library/dual/cs-515.shtml

Поздрави.
Росен.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Един съвет и от мен - прегледай иглата на дозата, която си монтирал. Много е възможно да е замърсена.

thahouse

#4 Мнение от thahouse »

Мерси за съветите - грамофон досега само съм си мечтал да имам и не бях докосвал. На дозата и дават 0,9 гр. и не смея да и давам повече от 1 гр. Плочата пък 100% е в окаяно състояние. До другата седмица ще имам и други плочи и ще споделя как се държи Дуал-чето с тях. Ще се регистрирам и да сваля инструкцията. БЛАГОДАРЯ!

Публикувай отговор

Обратно към “Винил”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта