Royal Raymond Rife

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
VITAN
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

Re: А защо не с MCU?

#421 Мнение от VITAN »

Koleto написа:Здравейте на всички!
... какво ще кажете за едно микроконтролерче дето да генерира честотите? Акумулаторно захранване... 100% разделяне от мрежата... напълно независимо устройство...? Ще му сложим и дисплейче за по-лесна работа... до 100КHz не са никакъв проблем за генериране от MCU... Коеф. на запълване - по желание на клиента... Всякакви екстри могат да се направят...
Здравей,
Отдавна имам такова до 1,8 MHz и то до 10W радиочестотна мощност на ниски волтажи (гонех 17 MHz и затова 10W) - т.е. нисковолтовата част на машината. Ако трябва може да работи и на по-високи волтажи. Мога да си менкам форма на импулса и неговия поляритет - еднополярни и променлив ток. Защо не ви го давам?

Защото съм повече от убеден, че евентуалната вреда, ще е по-голяма от ползата - вече писах. Не съм лекар, но от Хипократово време има един лекарски принцип: ПЪРВО ДА НЕ НАВРЕДИШ :!: Почти никой в днешно време не го спазва заради собственото си мнение, независимо какво е. Или от друг интерес.

Тока при високите честоти минава само по кожата и не навлиза навътре. Какво правим с вирусите, които първо се появяват в кръвта? А и да не е първо, отпосле няма как да ги няма. Не си първия дето не оспорва какво пиша, а го игнорира както му е кеф. В твоя чест:

Има нови доказателства, че д-р Райф е бил истински учен и не се е правил на глупак (визира се аудио-лечението). Там, отдето са тия приказки са поместили и оригиналните схеми на неговите лампови машини. Така ти предстои да прочетеш всичко каквото съм писал и визирал до сега... :D
WWW.RIFE.HIT.BG IT CAN BE DONE!

Аватар
Koleto
чете
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Яну 14, 2008 1:00 am
Обратна връзка:

Re: А защо не с MCU?

#423 Мнение от Koleto »

VITAN написа: Не си първия дето не оспорва какво пиша, а го игнорира както му е кеф.
Е... незнам защо реши, че игнорирам каквото си писал... Насочил съм се към контактния метод просто защото си мисля че е по-безвреден. Може и да се заблуждавам, но не съм сигурен, че лъчението, което генерирате с тия лампи не е по-вредно от колкото полезно... Не се чувствай пренебрегнат, просто така ми се струва. Приемам че е по-безопасно за здравето (макар и не толкова ефективно) опитите с контактния метод... Освен това контактния метод е по-лесно приложим (устройствата са по-мънички и по-лесно се пренасят) и си мисля, че за дребни проблеми (като настинки грипове, гъбични инфекций и други такива елементарни неща) е по-подходящ. Дано не ми се налага да опирам до него за по-сериозни неща, като ракови заболявания и др. подобни...

Аватар
VITAN
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

#424 Мнение от VITAN »

Koleto написа:Насочил съм се към контактния метод просто защото си мисля че е по-безвреден.
Странно, но руската космическа наука не го използва в този му вид в който го искате. Дали трябва някой да отиде да ги светне тия доктори на науките?
За идеята която лансираш, ако се замислиш, ще стигнеш до това, че нещата опират до честотен синтезатор. А после? За същите пари (времето също е пари), по-безопасно и по-лесно си купува човек руската джаджа и си решава малките проблеми.
Koleto написа:...и си мисля, че за дребни проблеми (като настинки грипове, гъбични инфекций и други такива елементарни неща) е по-подходящ....
Вече избяга от темата Райф... изключая грипа, който се трепе с радио честота, по-висока от раковата. А е дребно нещо, ако си млад. Ако си стар - адио Рио....

Снощи се наслаждавах на новите материли за д-р Райф и на схемата на автентичната негова машина с "Райф-лъчите" ( до 1939 г.) Там се доказват заблудите за аудиочестотите. Идват освен от всичко и от процеса с/у фирмата (показанията на Хойланд) и от неверните твърдения на Джон Крейн и Джон Марш (произвеждали контактните машини).

Много неща станаха ясни. Следващите машини, след клиниката от 1934 са ползвали една опорна честота на 4,68 MHz и още един радиочестотен генератор с променлива честота. Всичко е на принципа на хетеродина, отдавна използван в радиотехниката. Като се извадят двете честоти, пак се получават същите Райф ВЧ, които ви ги извадих на .PDF и подчертах с червено!
В машината е имало и аудиогенератор, но с него Хойланд само е накъсвал ВЧ-то да атакува ‘на порции’ - за да може газа (хелий с 12 мм стълб налягане, а не 15 мм) да има време да се дейонизира! Ето как се избягва донякъде преминаването на газовия разряд в постоянен ток :D дори и при магнитни електроди.
С това аудиогенераторче, Хойланд заблуждава фирмата и клиентите как точно работи машината. Нали е трябвало АМА да поеме контрола над нея... а после машините почват да не вървят. Всички мислят: аудиото се повдига с хармоници до онези ВЧ-та от 1934-та... Да, ама не :D


Тук е най-ламповия форум, вече има схемата на оригиналната Райф машина от 1936 до 1939-та - вие сте...
Последно промяна от VITAN на Пет Юни 27, 2008 10:24 am, променено общо 3 пъти.
WWW.RIFE.HIT.BG IT CAN BE DONE!

Аватар
VITAN
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

#425 Мнение от VITAN »

Бях писал навремето в тази нишка за човек с доказан рак от края на татовото време. Наскоро се видяхме и ето ви резултата как още се държи без „стандартно лечение”, но само като информация, защото изобщо не е лъжица за всяка уста:

Рецепта на "баба Руска" за очистване на кръвта и рак. Билките са в равни пропорции.
Рецептата се изпълнява се с максимална точност, без никакви импровизации в предписанието.

1. цвят жълт кантарион;
2. цвят невен;
3. цвят липа;
4. цвят бял равнец;
5. коприва (върхове);
6. шипки (плодове);
7. мащерка;
8. маточина;
9. мента (листа).

Водата ври с шипките 10 минути, сваля се и се прибавят другите билки. Така се прави запарка,но не повече от 5 минути, защото става много силна!

Ако някой има много ниско кръвно (горна граница под 100) или нисък хемоглубин (под 7-ца на жаргон) се добавят:

+ накълцани кестени;
+ шишарки от хмел.

Ако има напреднала левкимия се добавя:

+ змийско мляко (билка).

Не става изобщо за хора с високо кръвно! Такива пият по 1 месец за всяка билка.
Пие се по 1 чаена чаша сутрин обед и вечер. За дете – чаша за кафе. Пие се, но все едно се яде храна, бавно на глътки за да се активират слюнчените жлези. Пие се без каквото и да е подслаждане веднага топло, т.е. не се оставя за следващ път.

Пие се 6 месеца + 1 месец почивка. Ако трябва се повтаря пак, до постепенно отказване.

Нейната история е:

Главната борба е била 3 години. Без никакво "стандартно" лечение на рак. Отначало 43 дена глад (всеки според състоянието и силите си), под лекарски контрол се следят кризите - лекар взема решението за началото на захранването.
(Гладуване и захранване тук: http://rife.hit.bg/starve.zip
Някой все пак да го преведе професионално от руски?)

После всеки месец започва с 1 седмица глад. Месо на практика изключила и се набляга на сурова храна.
След билките и след 15 минути пие прясно изцеден сок от: пресни моркови + малко корен целина + малко кръвно цвекло. Педи ядене - зелена салата. (Още за храненето с противоракови храни от проф. Мермерски: http://helikon.bg/index.php?act=books&d ... bb66cfb524)
Сега много често е по църкви и монастири, но тъй като имаме любители на извънземни без спирачки, нататък всеки да си продължава мисълта сам.

След седмица от започване на билките се мери кръвното, но май е добре постоянно да се следи.
Имало е такъв случай: някакъв си мислел, че като удря няколко кафета и нищо му няма, може да пие малко по-голяма доза от билките. Бил и с по-високо кръвно от нормалното. След като изпил над дозата, вдигнало му се много кръвното, получил аритмия и трябвало да го спасяват... за да оцелее.

Моя опит: пробвал съм рецептата като профилактика, но без нужда не бих я ползвал изобщо. Дали защото имаше и стари билки (опасно!!!) или защото всеки организъм е различен си хванах уникална алергия. Каквото и да хапна се изривах яко целия. Трябваше по думите на доктора цял живот да карам на хапчета за алергия ("Зиртек"). Да, ама не - без тия. Ям и се изривам.... докато разбрах, че това проклятие всъщност е и благословия. Изривам се от това, което не става за ядене. Проф. Мермерски казва, че 70% от храните от супера/магазина не стават за ядене. Аз, като ходещ детектор бих казал: и повече!
Изхода от ситуацията е, че ям храна, а не скъпи или евтини ментета. Дори предпочитам да пропусна ядене, отколкото да ям боклуци.

п.п. Навремето имах само 9-те билки без допълнителните инструкции. Оказа се, че съм имал почти всичко, но почти. В интерес на истината алергията ми с годините намаля, но още я има.
Последно промяна от VITAN на Нед Юни 29, 2008 12:15 pm, променено общо 1 път.
WWW.RIFE.HIT.BG IT CAN BE DONE!

DidoBoy

#428 Мнение от DidoBoy »

В момента в мен е един руски уред - "ПАРАЦЕЛС-7" който неговите създатели наричат "Биоритмически поляризатор".
Уредчето работи на една честота - 30kHz, захранва се от батерийка 9V и има два контактни електрода за китките на ръцете.
Не съм го отварял вътре, защото има пломба, но мисля, че и няма нужда. Гледах му сигнала с осцилографа най-обикновенни правоъгълни импулси с амплитуда около 8V.
Вероятно вътре има някакъв PIC с който са направили генератор и таймер за времетраенето - проста работа.
Интересен момент в този уред е една странна гъвкава пластина с метализирани повърхности. Според инструкцията когато срещу нея поставиш стъклен съд с вода след известно време водата се "структурирала" - каквото и да значи това.
Пластинката е гъвкава, има 4 пласта разположени в странна структура.
Между двете метализации няма връзка, а капацитета е нищожен.
Уреда работи и без "пластинката" като един светодиод с надпис "card"изгасва с което се разбира, че уреда по нещо я разпознава - вероятно контактно. В отвора където се пъха пластината се виждат две метализирани площадки от платката на които има странни стъпалообразни импулси.
Ако някой се интересува нещо от този уред нека пише докато е още в мен.

Аватар
VITAN
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

#430 Мнение от VITAN »

Ето схемата на оригиналната Райф машина от 1939 г.: http://www.rife.org/john%20marsh/rifein ... istory.pdf
Засега е на 50-та страница, но тъй като британската група и още няколко експерти си бачкат, възможни са и още разкрития по въпроса. Както бях казал, бараката има 3 ключа и този е третия. Тук е цялата техническа аргументация на истината с необходимите доказателства. Можете да почнете от 34 страница – машината на Хойланд. На 45-та страница са дадени пак старите честоти от 1934-та, но получени по метода на хетеродина.

Не знам дали тази машина е работила от 1936-та, малко се разминават нещата, но по различни данни по-късните Хойланд машини не давали перфектните резултати на лабораторните Райф машини. Избягвайки темата, че фирмата е трябвало да бъде саботирана, причината се крие вероятно в лафа: „Икономията е майка на мизерията”. Не казвам, че тия машини не са лекували. Лекували са, но във филма казват 80% общи резултати, докато при клиниката от 1934-та имаме 100% излекувани и то от най-мъчното за лекуване. Една машина навремето е струвала колкото 1 къща тогава. Хойланд е направил икономия, вместо да имат машините отличен генератор на радио-честоти и 50W клас А радио-усилвател е въвел получаването на нужното ВЧ чрез хетеродин. Това поевтинява значително решението, но генераторите си бичат във високоволтов режим (предостатъчно са натоварени за да бъде честотата стабилна) и от собствен опит твърдя (имам RC генератор - едно от най-добрите RC решения), че честотата ще бяга много и няма да е стабилна. Ако се ползва отделен качествен генератор и клас А радио-усилвател добре. Ако няма клас А лампов усилвател, както е в лабораторията на доктора, за радио-усилвателя трябва честотния диапазон да се раздели на части (бандове) и оттам се получават няколко товарни бобини и т.н. играчка…. Това разбира се, ако се държи на стабилна честота, защото хетеродина е компромис.

Д-р Райф е казал, че ако има 1/10 отклонение от дължината на вълната няма резонанс, т.е. трепане на бацил. Това за 1.604.000 се постига трудно. Дори при мен честотата оставена след известно време при работеща машина ще избяга от тия около 800 херца „мегдан” (около 400 отдолу и толкова отгоре над 1604000 херца). RC или LC генератора определено не е кварцово стабилизиран честотен синтезатор! Трябва човек при Хойланд машината постоянно да „завръща” честотата, следейки показанията на честотомер. Но при ламповите мощности, рязката промяна в честотата може да доведе до яки искри в разрядниците (ако ги има монтирани, иначе - бум) >> страница 26 по сегашното съдържание на PDF-a. Определено ефекта от тия високоволтови разряди няма да е лечебен.

Честотите на 2-та ВЧ генератора в Хойланд машината се смесват директно в лампата. Така освен нужните Райф лечебни честоти 4,68 MHz – F променлива, се получава и честота 4,68 MHz + F променлива = друга честота до 9 МHz. Трудно ламата ще излъчи това, но тук фарадеев кафез си е абсолютно нужен. Ламата, дори и да се атакува с чиста синусоида, не възпроизвежда точно каквото и се подава – т.е. тя произвежда хармоници. На 1.604.000 имаме други честоти посочени от доктора – около 11 и 17 мегахерца (сгрешени, защото са преизчислявани от измерване на дължината на вълната). Това са 9-ти и 11-ти хармоник на 1.604.000 (ВЧ Райф честотите винаги са се получавали директно).
Значи тези до 9 МHz получени от хетеродина (втория банд на хетеродина получен от сумата на честотите на 2-та генератора, а не първия с лечебните където честотите се изваждат) при 9-ти и по-висок хармоник честотите вече са в УКВ обхвата……

Както казах, честотите на д-р Райф никога не са се получавали от хармоници на аудио, въпреки, че в най-ранните си експерименти е имал опити с аудио-генератори и една от честотите му е аудио (но само една!). В Хойланд машините е имало аудио-генератор, с който ВЧ-то се е пускало към лампата на порцийки. От моите наблюдения правя изводи, че ако лампата не може да излъчи подаваните непрекъснато импулси над определена честота, било поради магнитни електроди, било поради тотално „подивяване” на газа, лампата освен да излъчва сигнала, влиза в някакви собствени колебания, т.е. произвежда „шум”. Явно Хойланд е бил отличен инженер за да забележи и елиминира проблема с „накъсващия” генератор. Но лампата му вероятно не е била с магнитни електроди и въпреки това накъсване явно е нужно. В предния пост вече разисквах как се появява мита за Райф-аудио честотите. Още за митът: хармониците на аудио честотите – стр. 64.

п.п. Документа постоянно го допълваха и посочените страници в даден момент може да не се окажат актуални!
WWW.RIFE.HIT.BG IT CAN BE DONE!

Аватар
VITAN
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

#432 Мнение от VITAN »

Преведох това, за което ви казах, че е повече от Райф-а. Сега даже мисля много повече. Част от него е мой превод, за друга част съм си платил. Направих го още по-съкратена версия по простата причина, че народа все-повече го мързи да чете. А има и още нещо: книгата е писана малко като за американци – едно нещо трябва да се повтори много пъти, за да може на американеца да му светне и да каже – аха :!: :idea: Там където има пропуснато има 3 точки ...

Някои важни подробности останаха в руския оригинал: http://rife.hit.bg/starve.zip

Ето българския текст за лечебното гладуване: http://rife.hit.bg/gladuvane.zip

Вземайте и разпространявайте. Дори и сега да не ви е до това, скоро може да ви дотрябва и да ви бъде от незаменима полза - за почти всякакви болести, включая рак, включая хроничните.

Превода оставих да завършва така:
„Написах своята книга за хората, които могат да направят това. Това е книга за тия, които искат да виждат, оцелявайки в широкия смисъл на това понятие. Тази книга е „спасителен кръг”. Затова не продавам тая книга – аз няма право да взема пари за своята ръка за помощ, никой няма право да продава „спасителния кръг”; но и да ви подсладя с мед и да „подхраня вашия мозък” аз не мога, защото това е невъзможно.”
WWW.RIFE.HIT.BG IT CAN BE DONE!

DidoBoy

#433 Мнение от DidoBoy »

Здравейте драги съфорумци.
Понеже малко се поомълчахте, реших, че информацията която ще дам по-долу ще зарадва доста от вас.
Да, контактния метод наистина работи. Мъкар и с хармоници, мъкар и с по-малка мощност но ефекта е налице. Впрочем, които са опитали схемата която постнах преди време вече го знаят от личен опит. Помага за много заболявания и това е факт въпреки мненията на някои "видни теоретици" с помпозни мотота по линия.
Имах съмнения дали малката мощност би могла да помогне при рак и не веднъж съм ги споделял.
На кратко, имаме вече случай в който увеличването на разсейките беше спряно с такава машинка за няколко месеца. И не го казвам аз, а докторите като сравняват ренгеновите снимки на пациента.
Вероятно много от вас знаят, че след оперативно отстраняване на тумор често разсейките плъзват из цялото тяло.
Сценария след това е един и същ лъчетерапия и химиотерапия - с една дума "дайте да отровим рака заедно с цялото тяло".
Има един зловещ факт който се спестява на много от пациентите - с началото на "тровенето"времето което им остава е много ограничено.
Защото раковите огнища се удвояват приблизително на всеки 50 дни !
Никой не е в състояние да каже след колко точно удвоявания започват да отказват човешките органи - 5,6 ... Вероятно това зависи от много специфични за всеки индивид фактори, но според мен състоянието на духа и имунната система са едни от най-важните.
Ако се комбинира контактния метод с курс на лечение който подсилва имунната система за много хора би имало надежда. Защото в такива случаи всяка секунда е ценна.
В случая за който споменах заедно с контактния метод се приложи и курс с лечебни азиатски гъби.
Знам, че много хора ще се заинтересуват от тези "вълшебни гъби"затова ето линк където ще намерите инфо, адреси и телефони.
http://www.tnt-21.com/bg/mushrooms/
Докторката се казва Ганчева.

Успех на всички

Аватар
VITAN
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

#434 Мнение от VITAN »

Зелена спретната къщурка, с няколко линка отпред.
Поне за сега е това. Сложил съм важните линкове тук накуп:

_ www.rife.hit.bg _
WWW.RIFE.HIT.BG IT CAN BE DONE!

Публикувай отговор

Обратно към “NEW ORDER”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта