Усилвател + Колони + Компютър = ?!

Съобщение
Автор
LabedLine

Усилвател + Колони + Компютър = ?!

#1 Мнение от LabedLine »

Здравейте на всички!!!
Както виждате, съм нов и се обръщам към Вас, като нищо-неразбиращ към професионалисти.

Имам един въпрос. Много бих искал да сложа колоните на уредбата към компютъра, за хубав звук. До тук звучи лесно, просто включвам AUX и така...но НЕ! нямам AUX...доста странно при положение че системата не е много слаба...става въпрос за Sony CFD-ZW220L. Всяка от колоните е 45W и работи на странните 3.2 ома. Самите колони се свързват с уредбата псоредством щипки за разделение кабелчета/предполагам, че се разбера, какво обеснявам :lol: / Поради този начин на свързване, няма как да бъдат свурзани с компютъра. Да не говорим, че самият компютър няма да може да ги захрани, следователно ми трябва усилвател. Ето го и проблема: някъде може ли да се намери усилвател който да захрани тези колони от 3.2 oма, без да има повреди по някое от устройствата :lol:
Предполагам, че ще бъда посъветван, да си купа направо нови колони за компютър, да по-лесно ще бъде, но не ми се дават много пари, при положение, че има възможност да излезна по-натънко/дано да има такава възможност/. Е, това е моят проблем. Ще съм много благодарен, ако някой ми окаже помощ :)
Предложения, цени, каквито и да е напътствия в това мое нечинания, ще бъдат топло посрещнати. Мерси предварително :wink:

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Усилвател + Колони + Компютър = ?!

#2 Мнение от Nikolay Savov »

Има много евтини усилватели с аукс . Вземи си такъв и ще видиш как от меломан се превръща маняка в аудиофил :)

LabedLine

Re: Усилвател + Колони + Компютър = ?!

#3 Мнение от LabedLine »

Nikolay Savov написа:Има много евтини усилватели с аукс . Вземи си такъв и ще видиш как от меломан се превръща маняка в аудиофил :)


Аз се чудех, дали като вържа колоните към някой усилвател, няма да изгорят, но явно случаят не е такъв :)
Мерси много, само да попитам, понеже почти нищичко не разбирам, какъв точно тип усилвател трябва да търса и изобщо има ли значение какъв ще е; колко пари горе-долу ще струва...за място, предполагам, че във всички техномаркети ще намера :)

Мерси за бързоият отговор :wink:

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Усилвател + Колони + Компютър = ?!

#4 Мнение от Nikolay Savov »

Вземи си някое евтино сони ,може и с тунер(стерео ресивър)
или Паенирка с мосфет... .Не се набутвай преди да можеш да оцениш защо!

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Усилвател + Колони + Компютър = ?!

#5 Мнение от Nanko Rusev »

Стар усилвател марков 50-100-150 лева. Виж хората които се занимават с покупко-продажба, примерно roojo 8)

tda2040
има опит
има опит
Мнения: 114
Регистриран на: Пет Май 27, 2005 12:00 am
Местоположение: Strajica
Обратна връзка:

#6 Мнение от tda2040 »

няма лида има проблем ако ползва друг усилвател който стандартно е за 4/8 оМ с колоните от уредбата които по думите на човека са 3.2 Ом ???
То така се почва колонки купени намерени, някой скован сандък после правено усилвателче и ... до като се стигне до единия ват :smt006
Дано по нататъка да поемеш правилният път :wink:
ГОСПОД ПРОЩАВА ТОКА НЕ!!!

LabedLine

#7 Мнение от LabedLine »

Хора, поразтършувах се известно време и намерих ето това:
http://www.ljclub.net/home-audio/amps/P ... 26/amp.htm
Според Вас, подходящо ли е за моята цел и ще стане ли :roll:

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#8 Мнение от Simonov »

Принципно, ако усилвателят е добре оразмерен, то той би трябвало да издържи по нисък товар от номиналният.
@LabedLine Само да доуточня, че ако усилвателят е разчетен за 4 ома колони(примерно) а ти му вържеш 2 ома, ще се прецака усилвателя, а не колоните. Съпротивлението трябва да е равно или по високо от изходното на усилвателя. Добре ще е да погледнеш дали посоченото съпротивление не е маркирано като минимално, а не като номинално. Нека не забравяме, че при многолентовите колони, поради наличието на разделителен филтър, в повечето случаи, усилвателят всъщност "вижда" по нисък товар от 4 ома.

едит:
А ти сигурен ли си, че тая уредба изобщо няма никакъв вход? Я пусни некоя снимка или указание. Нещо не ми се вярва.
Изображение

Публикувай отговор

Обратно към “Всички останали въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта