Хорни - къде мога да чуя?

Съобщение
Автор
50AE
има известен опит
има известен опит
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 7:47 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Хорни - къде мога да чуя?

#1 Мнение от 50AE »

Някой може ли да ми препоръча място, където да се запозная с хорнов звук? Имам един проект наум, но бих спал доста по-спокойно, ако поне разбера най-малко за какво става дума.
Мерси! :)
Не е важно какво мислят другите за теб, важно е какво мислиш самият ти за себе си.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хорни - къде мога да чуя?

#2 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Заповядай у нас.
Ще чуеш универсалните хорни с голям набор от широколентови говорители.
http://www.bgaudio.org/forums/viewtopic ... 16&t=19917
Може да чуеш и т.нар. къси хорни (BVR).

Аватар
ivodjima
Търговец
Търговец
Мнения: 260
Регистриран на: Чет Фев 14, 2008 1:00 am
Местоположение: габрово
Обратна връзка:

Re: Хорни - къде мога да чуя?

#3 Мнение от ivodjima »

Е ще си късметлия да чуеш нещо от най високо ниво-добър критерий за по нататъчно развитие.Благородно завиждам

Аватар
Veselin Krachunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хорни - къде мога да чуя?

#4 Мнение от Veselin Krachunov »

Заповядай и при мен - на малко по-дълги хорни.
Единственият път към Истинското познание е личния опит.
Най-ценното нещо, което можеш да направиш за някого, е да му подариш преживяване.

Мечтай, все едно ще живееш вечно.
Живей, все едно ще умреш днес...

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Хорни - къде мога да чуя?

#5 Мнение от Marian Lozev »

То хубаво ще чуе хорни, а обърнати двойно натоварени хорни дали иска да чуе със ГУ-81 :oops: .
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хорни - къде мога да чуя?

#6 Мнение от EmilRachev »

И аз искам , ама май се сещам само едно място, където има такава система.
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

50AE
има известен опит
има известен опит
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 7:47 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хорни - къде мога да чуя?

#7 Мнение от 50AE »

С радост бих чул всичко, стига да сте от София :)
Не е важно какво мислят другите за теб, важно е какво мислиш самият ти за себе си.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Хорни - къде мога да чуя?

#8 Мнение от Nanko Rusev »

То на всички си им пише под името .....

50AE
има известен опит
има известен опит
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 7:47 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хорни - къде мога да чуя?

#9 Мнение от 50AE »

Като кисело, навлизащо в сферата грозде, бих искал да споделя моите впечатления от хорновия звук.

Първо бях на гости при Rumen Suvandjiev. Много умен, приятен и гостоприемен човек, посещението ми мина доста приятно. Хорните, заедно с ламповите му усилватели изключително ми харесаха и като цяло прекарах много добра "аудиофилска сесия", за което съм много благодарен.

Преди няколко дни посетих Гицов, с една единствена цел - прослушване и закупуване на хорничките му с Фе107Е http://s8.postimage.org/ynztru1ox/DSC04917.jpg , правени по лоу кост проекта на Даниел Петров.
Трябва да кажа, че тези хорни вадят звук!! Е, може и да ги няма в свръх високите, но за тези пари са просто подарък. Купих ги!

Но имаше един единствен проблем, който не знам на какво се е дължал - дали заради факта, че не чувствам като у нас или защото хорните имат различно звучене? Просто имах странно усещане - звукът беше готин, но не ме грабваше.

Свързвайки хорните вкъщи на !!бюро!! с посредствени кабели, усилвател и ДАК, в началото ми беше странно, първите два часа да кажем... Слушах ги на доста слабо SPL

След няколко часа почивка ги пуснах отново и... СЯКАШ магия ме удари! Просто изведнъж харесах "хорновия" звук. И сега с всеки изминал час го харесвам все повече и повече. Дано този период се задържи колкото се може по-дълго :)

Впечатлен съм от следните факти:
-дори слабо да свирят, картината е толкова вярна, че понякога няма нужда да усилвам. Освен това не мога да си обясня как дават илюзията, че свирят слабо, се чуват отдалече.
-звукът сякаш с лекота изпълва стаята и е различен - изпъкват дори и най-малките детайли


Проблемът е, че тези хорни ме заразиха сериозно :(. Сега в главата са ми бъдещи проекти за стойки, лампови сингъл енди, ъпгрейд на ДАК-а и какво ли още не.. Вие сте виновни! :)

Следващо бъдещо прослушване, което желая - синия хап :)

Поздрави на поканилите ме за аудио сесиите, както и на всички останали!
Не е важно какво мислят другите за теб, важно е какво мислиш самият ти за себе си.

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хорни - къде мога да чуя?

#10 Мнение от EmilRachev »

Много хора притежават червено или синьо хапче, предполагам че едва ли ще имаш проблем да чуеш такова.
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Хорни - къде мога да чуя?

#11 Мнение от Marian Lozev »

Аз наскоро си спомних как бях завел един много близък френд при Иван Рачев и преди да звъннем на званеца го попитах , сигорен ли си че искаш да влезнеш, да знеш че много ще се запалиш, а той леко с усмивка не ми повярва толкова.

Така че, не се съмнявам след време и ти да имаш минимум 500кг. система.
Изразявам се в КГ понеже теглото и истинския звук вървят ръка за ръка.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

50AE
има известен опит
има известен опит
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 7:47 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хорни - къде мога да чуя?

#12 Мнение от 50AE »

Искам да благодаря на Veselin Krachunov, който ми подари една изключително благоприятна аудио сесия. Смея да кажа, че по-добро от неговото не бях чувал досега. Помещението е със сериозна акустична обработка. Изключителен SPL, в същото време благоприятен и страшно динамичен звук, който бих слушал с часове без никаква умора.

Истината е, че слушането по чужди места ми действа само като образец. Мястото, където се чувствам комфортно и мога да се отдам емоционално на музиката е дома, слушайки моята система, защото знам, че е собствена и съм я правил със собствен труд. :)

:oops: Вече ме отровихте. Започнал съм акустичната обработка и в помещението сякаш вече започва да се слуша музика. Хорничките вече са поставени на стойки. Вече всичко е въпрос на време и пари, но да не забравяме и знанията.

Благодаря на поканилите ме от бгаудио! Бъдете живи и здрави, пожелавам на всички ви огромни успехи в аудиото, качествени системи и най-добър "акустичен секс" :D
Не е важно какво мислят другите за теб, важно е какво мислиш самият ти за себе си.

Bi11y
чете и пита
чете и пита
Мнения: 44
Регистриран на: Вто Яну 25, 2011 12:50 am
Местоположение: Шумен
Обратна връзка:

Re: Хорни - къде мога да чуя?

#13 Мнение от Bi11y »

Ако няма добра акустика помещението дори и много хубава система може да звучи зле - така, че действай. Прочети раздела за акустика за да придобиеш представа как се прави - за да не откриваш топлата вода :)

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Хорни - къде мога да чуя?

#14 Мнение от Marian Lozev »

Мен, не е така, независимо колкото и да ти е гадна акустиката добрата система пак си казва своето на слушателя. :wink:
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Хорни - къде мога да чуя?

#15 Мнение от DRGeorgiev »

Не е така Marian Lozev, слушал съм добра система преместена в стая с лоша акустика и се чуваше изключително лошо.
Кънтящ бас, замазана сцена! С няколко думи, просто не можах да позная компонентите които бях слушал!

Публикувай отговор

Обратно към “Всички останали въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта