Страница 1 от 1
Захранване за усилвател
Публикувано на: Пет Мар 14, 2008 12:01 am
от Nortek
Здравейте на всички,
Понеже съм нов потребител и не съм разгледал подробно дали тази тема е развивана, ще ме извените за повторението и.
От много дълго време се опитвам да намеря Двуполярно захранване за усилвател за кола но никаде из интернет не намерих схема. Бях се напътил да правя това на (дърт инструктор) обаче прочетох, че феритите (импулсния трансформатор) след време се пренасищат и горят транзисторите, както и неможах да намеря пръстените за да пробвам. Може ли да препоръчате някое подобно захранване за усилвател в кола? , или въобще начин да се захрани усилвател с двуполярно захранване в кола?
Много ще съм ви благодарен, ако помогнете по въпроса с каквато и да е информация по въпроса

Благодаря
Публикувано на: Пет Мар 14, 2008 12:07 am
от Stefan Stefanov
Ами разгледай, развивана е темата.
Публикувано на: Пет Мар 14, 2008 12:11 am
от Nortek
Stefan Stefanov написа:Ами разгледай, развивана е темата.
Благодаря, а в кой раздел да търся,понеже не съм много на ясно с форумите и с търсенето
Публикувано на: Пет Мар 14, 2008 12:25 am
от mitko_dd
погледни тази
http://www.ljclub.net/shemi/Transverter.jpg
също и това
http://constructor.bg/shop/product_info ... 7836d12325 имам схемата и елементите трябва да ги сканирам на пазара ги има всичките елементи аз съм яправил и раоти без проблем утре ако мога ще сканирам схемата и ще я кача
Публикувано на: Пет Мар 14, 2008 12:49 am
от Nortek
също и това
http://constructor.bg/shop/product_info ... 7836d12325 имам схемата и елементите трябва да ги сканирам на пазара ги има всичките елементи аз съм яправил и раоти без проблем утре ако мога ще сканирам схемата и ще я кача[/quote]
да, аз имам две платки готови на Дърт Инструктор ама неможах да намеря феритите за да започна работа, а и като пропочетох тук там установих че не е много добро това захранване и немисля че си заслужава главоболието,както казват.
При теб кто е тръгнало,как се държи на мощност, и колко е издържало?
Публикувано на: Пет Мар 14, 2008 12:53 am
от mitko_dd
втората схема от дърт инструктор си поръчах готова платка и феритни сърцевини захранвах стапало quad 405 вече свири близо година на един приятел в колата и няма никакви проблеми
Публикувано на: Пет Мар 14, 2008 3:17 pm
от Nortek
mitko_dd написа:втората схема от дърт инструктор си поръчах готова платка и феритни сърцевини захранвах стапало quad 405 вече свири близо година на един приятел в колата и няма никакви проблеми
Добре, аз бях почнал да поръчвам през интернет магазина, и видях че имат само тези ферити:
http://constructor.bg/shop/default.php? ... 7836d12325
а побликуваните в схемата са: 45х26х8 и 20х14х7 и на последната страница на списанието ги дават че струва 1.50лв.
Ти кои ферити си поръчал. Оригиналните, или тези дето ушким стават също, дето са в интернет магазина и са по 2.50лв.
Публикувано на: Пет Мар 14, 2008 8:25 pm
от mitko_dd
от тези съм ползвал 3 или 4 броя непомня слагам ги една над друга