DVD-Audio или Audio CD

Съобщение
Автор
devil90

DVD-Audio или Audio CD

#1 Мнение от devil90 »

Харесах си един много добър CD Player за моят стерео усилвател и сега се двоумя какво да направя.

Значи CD Player ще изкара доста стабилен звук, ДВД плейъра не толкоз добър.

Но проблема е, че четох някакви статии, че Audio CD ще замре както аудио касетките и ще остане само DVD-Audio.

Притеснява ме това, че като ги спрат СД тата може да остана на сухо, ако си купя СД прейъра няма от къде да купувам няма да се продават и е много гадно.

Според вас кое първо ще си отиде Audio CD или DVD-Audioto.

Искам да направя добър избор, за да знам на какъв носител да ги записвам и да съм сигурен, че поне в близките 10 години ще има от къде да си купувам СД та.

Може да ви прозвучи тъп въпроса, но като попрочетох разни новинарски статийки и се наплаших.

Ето този плейър си харесах http://www.electron.bg/product_info.php ... ts_id=3228
понеже усилвателят ми е със същата форма и същата серия, ако взимам СД такова смятам да взема.

Но искам да чуя мнение за форматите и носителите за да не се прецакам.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: DVD-Audio или Audio CD

#2 Мнение от Nanko Rusev »

Че DVD Audio формата не е ли вече погребан? А този плеър може и да не издържи 10 години :lol: някой от преди 10 години за същите пари, ще го направи без проблем :wink:

devil90

#3 Мнение от devil90 »

някои казват, че DVD-Audio е бъдещият формат, други казват, че е старичък. Сега този плейър, който го показах не казвам, че е идеален, но все пак може да задоволи нуждите на човек, който има средни изисквания за качество. Не съм чак такъв манияк, но според мен ще изкара добър звук.

И като аудио формат кой се отчертава да се задържи по - дълго на пазара ?

Аватар
bstbst
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Юли 22, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

#4 Мнение от bstbst »

devil90 написа:И като аудио формат кой се отчертава да се задържи по - дълго на пазара ?


Винилът.

devil90

#5 Мнение от devil90 »

Ееееее сега, това някакъв вид шега ли е ?

Аз питам от самите дискове.

Аватар
bstbst
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Юли 22, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

#6 Мнение от bstbst »

devil90 написа:Ееееее сега, това някакъв вид шега ли е ?

Аз питам от самите дискове.


За щастие не е шега (по мое мнение)!

Поздрави!

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

моя съвет към теб

#7 Мнение от nikikoz »

това за ЦД формата не мога да кажа кога ще изчезне но по мое лично мнение няма да е скоро.
Не се лъжи да си купуваш нов плър, тези които свирят наистина струват толкова много че едва ли ще си ги позволиш...обърни се към плеърите втора употреба, за парите на новия можеш да си купиш нещо което наистина свири. Казваш че не си маняк, добре де ама за теб няма ли значение добрия звук???Разликата между съврменните плеъри и "старата" школа е толкова голяма, че не е необходимо да си маняк за да направиш разликата. Желая ти успех в това което решиш, че е правилно за теб...

Аватар
Gethsemane
има известен опит
има известен опит
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от Gethsemane »

10 години е много време за да гадаеме, но каквито и плеъри да се продават тогава, те ще четат Audio CD. Виж, по-съмнително е дали ще четат DVD-Audio и SACD.
Отделно, колко DVD-Audio диска имаш сега и колко мислиш, че ще събереш изобщо. Говоря за наистина DVD-Audio музика, а не DD записан на DVD носител.

devil90

#9 Мнение от devil90 »

Имам около 100 диска DVD-Audio LPCM Linear 2 ch.

Но, тия 100 диска съм ги записвал аз със специална програма, така, че и дори дисковете да струват някакви 20 лева, съвсем спокойно мога да ги изхвърля и да почна наново, но с Audio CD.

Имах предвид, дали ще се продават за бъдеше самите CD празни дискове.

Как ще ме посъветвате, да си изхвърля DVD-Audio дисковете и да почна на Audio CD и да си купя сд плейър или да продължавам да записвам на DVD-Audio ????

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от nikikoz »

devil90 написа:
Как ще ме посъветвате, да си изхвърля DVD-Audio дисковете и да почна на Audio CD и да си купя сд плейър или да продължавам да записвам на DVD-Audio ????


с двете ръце за аудио ЦД/тата

Публикувай отговор

Обратно към “Всички останали въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта