Въпрос за blue-ray плеъри.

Съобщение
Автор
reader63
Търговец
Търговец
Мнения: 351
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 1:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Въпрос за blue-ray плеъри.

#16 Мнение от reader63 »

ivo_drag написа:Интересува ме имате ли впечатления от звученето на съвременните блу-рай плеъри.Стават ли за слушане на матрични CD-та,
Според моите преки впечатления, базирани на прослушване на десетина модела от среден клас определено не стават като директен източник на стерео сигнал, независимо с какви дак-ове са.
Скоро пробвах един MARANTZ UD 5005, който е доста високо оценен по списанията:
http://www.stereoplay.de/testbericht/bl ... 93606.html
Системата на която слушах е следната:Wadia 830i /с вграден дак/, Myryad MA-240 Stereo Power Amplifier, тонколони Sonics Arkadia, MIT Shotgun S1.3 Balanced Interconnect,Chord Epic Super Twin Speaker Cable.
За да пробвам Блу-рея като аналогов източник бях закачил временно предусилвател Cambridge Audio Azur 840E, свързан през балансирания изход. Сравнение на блу-рея с Wadia 830i не съм правил по обясними причини :) .
При директно сравнение с два DVD плеъра от сравнително висок клас Arcam DV137 и Arcam DV89, при възпроизвеждане на CD блу-реят издиша отвсякъде, направо си е зле.
Като транспорт, свързан към дак-а на Wadia 830i с качествен цифров коаксиален сребърен интерконект се прдстави значително по-добре от мултимедийния ми плеър Dune HD DUO, свързан по същият начин и на едно ниво с двата Аркама.
Същият диск пуснат директно на Wadia-та според мен звучеше по-добре.
С две думи: ако ще ползваш Блу-рей плеър за възпроизвеждане на CD, задължително ще трябва качествен външен ДАК.
Sonus Faber Liuto Speakers; Wadia 860 CD player/DAC; Lexicon RT-20 Universal Disc Player; Leema Tucana amp; Chord Epic Super Twin Speaker Cables; XLO Signature S3-1, MIT AVT1 interconnects

ivo_drag
чете и пита
чете и пита
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 4:43 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Въпрос за blue-ray плеъри.

#17 Мнение от ivo_drag »

Този професионален отговор ми даде представа за блу-рея. Поздрави.

Публикувай отговор

Обратно към “Всички останали въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта