Въпрос за blue-ray плеъри.

Съобщение
Автор
ivo_drag
чете и пита
чете и пита
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 4:43 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Въпрос за blue-ray плеъри.

#1 Мнение от ivo_drag »

Привет на знаещите. Интересува ме имате ли впечатления от звученето на съвременните блу-рай плеъри.Стават ли за слушане на матрични CD-та,с какви DAC-ове и филтри са.

N.Jordanov
има опит
има опит
Мнения: 429
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Въпрос за blue-ray плеъри.

#2 Мнение от N.Jordanov »

Доста по-зле са от DVD players според немските тестове.
Т.е. не са добър CD Player.
Евентуално можеш да ги използваш за транспорт към добър DAC.
_________

NJ

dimcho_n
чете
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Апр 19, 2010 5:37 pm
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: Въпрос за blue-ray плеъри.

#3 Мнение от dimcho_n »

Свирят по-добре от DVD плеърите в една ценова категория.Лично съм тествал.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Въпрос за blue-ray плеъри.

#4 Мнение от Kiril Kirilov »

Какво си тествал?
Опиши постановката, моля.

dimcho_n
чете
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Апр 19, 2010 5:37 pm
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: Въпрос за blue-ray плеъри.

#5 Мнение от dimcho_n »

През годините съм сменил няколко DVD Pioneer- 575, 600, 668 и Denon -1920,1940, 3910 и нито едно не ми е харесвало как свири стерео.Имал съм BD player Panasonic 60, Denon1800BD и сега ползвам Phillips 7500B2.Всички са полвани с ресивър и макар рядко съм пускал и СД-та. BD ми харесват повече,звучат леко,приятно и ненатоварващо.
Като имам предвид , че 1920 и 1940 струваха по 750 лв. и бяха пръчки-шумни механизми и плосък звук,то определено считам,че BD в ценовият диапазон 300-500лв. надсвирват DVD в бюджетният клас и са направени по-качествено.
Цените на ДВД-та бяха по-високи спрямо сегашните цени на Блурей,така че това прави последните несравнимо по-добра покупка.

N.Jordanov
има опит
има опит
Мнения: 429
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Въпрос за blue-ray плеъри.

#6 Мнение от N.Jordanov »

А сравнявал ли си ги с хубав CD player + Stereo усилвател?
_________

NJ

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Въпрос за blue-ray плеъри.

#7 Мнение от Kiril Kirilov »

Не си описал опитната постановка: Използвал си многоканален кино-усилвател, който, освен, че не е известно какъв клас е, защото не си го описал, не е никакъв критерий за звук и не може да бъде част от опитна постановка за сравняване на източници. Естествено не си описал и другите компоненти на системата, на която си слушал... По тези причини си позволявам да предположа, че системата ти не дада никаква възможност да прецениш обективно разликите между източници, освен, че и двата класа устройства не стават за сериозно звуковъзпроизвеждане...

ivo_drag
чете и пита
чете и пита
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 4:43 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Въпрос за blue-ray плеъри.

#8 Мнение от ivo_drag »

Подкрепям мнението на Кирил Кирилов и моля да се даде марката и модела на ресийвъра.

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Въпрос за blue-ray плеъри.

#9 Мнение от DRGeorgiev »

Ето този плеър "OPPO BDP-95" предполагам, че ще се представи подобаващо.
http://www.homecinema-bg.com/product/74 ... dp-95.html
http://www.oppodigital.com/blu-ray-bdp-95/
Прикачени файлове
Blu-ray-BDP-95_home.gif
product_350.jpg
product_349.jpg
product_347.jpg
product_348.jpg

N.Jordanov
има опит
има опит
Мнения: 429
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Въпрос за blue-ray плеъри.

#10 Мнение от N.Jordanov »

ivo_drag написа:Привет на знаещите. Интересува ме имате ли впечатления от звученето на съвременните блу-рай плеъри.Стават ли за слушане на матрични CD-та,с какви DAC-ове и филтри са.
От изброяване на ДАК-ве и филтри няма смисъл. При BD players се набляга
на добра видео обработка и качествен транспорт към A/V receiver (HDMI или SPDiff).
Дори и модификации на Oppo (NuForce) ще се затруднят срещу качествено СД.

По-добре дай малко повече информация за системата, която искаш да изградиш.
Бюджет, стая, брой озв. тела.
Ще слушаш предимно стерео музика или искаш кино системата на която от време на
време да слушаш CD?
_________

NJ

ivo_drag
чете и пита
чете и пита
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 4:43 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Въпрос за blue-ray плеъри.

#11 Мнение от ivo_drag »

В момента имам усилвател Sony TA-FB940QS и DVD Sony DVP-NS355. О.Т. са Vega-CVT12. Имам доста концерти на DVD и като звук са перфектни,но пусна ли си някое от CD-та и работата става трагична.Никаква динамика,сцена, слаби вокали и среди. Слушам чисто стерео и коцертите са ми записани само за два канала-PCM или 2.0. За това търся мнение,ако някой е пробвал блурей как се представя на CD носител.

dimcho_n
чете
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Апр 19, 2010 5:37 pm
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: Въпрос за blue-ray плеъри.

#12 Мнение от dimcho_n »

Кирилов, предположенията ти нямат никаква стойност.Не забравяй ,че обсъждаме компоненти предназначени за домашно кино и се ползват обикновено в такива системи.Едва ли някой си е оборудвал лаборатория в къщи,за да си прави опити,но и да има ,аз не съм от тях.
Темата е дали стават за слушане на СД-та съвременните плеъри/BD/, а не дали стават за "сериозно стерео възпроизвеждане".
Отговорът е -да стават.И тъй като ДВД плеъри не се произвеждат вече,ясно е че трябва да си вземе BD.Добре е да не бъде в най-ниският клас,за да може да си пуска понякога или на първо време/ако няма отделна стерео система/ и СД дискове,за да си ги слуша с прилично качество.
За протоколът : Pioneer-ите съм слушал с ресивър Pioneer VSX-AX3, а Denon - ите с ресивър Denon AVR-3805/ и двата въобще не са бюджетни решения/ и колони фронтални Pioneer S-H710V/до 2011г./, съраунд PIONEER S-VLF3 и съответният събуфер . В такава система,повярвай, мога да преценя достатъчно добре качествата на всяко ДВД,като такова с това предназначение- да възпроизвежда картина ,съраунд звук и от време на време някое СД.

ivo_drag
чете и пита
чете и пита
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 4:43 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Въпрос за blue-ray плеъри.

#13 Мнение от ivo_drag »

dimcho_n, благодаря ти за изчерпателния отговор,но споменатите от теб КОЛОНИ S-H710V,не са ли алуминиеви.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Въпрос за blue-ray плеъри.

#14 Мнение от Kiril Kirilov »

dimcho_n написа:Кирилов, предположенията ти нямат никаква стойност.Не забравяй ,че обсъждаме компоненти предназначени за домашно кино и се ползват обикновено в такива системи.
Сега за първи път казваш, че обсъждаш компоненти за домашно кино, но и да не беше казал, това не означава, че трябва да си наведеш изискванията.
dimcho_n написа:Едва ли някой си е оборудвал лаборатория в къщи,за да си прави опити,но и да има ,аз не съм от тях.
Темата е дали стават за слушане на СД-та съвременните плеъри/BD/, а не дали стават за "сериозно стерео възпроизвеждане".
Отговорът е -да стават.
Грешка - не, не стават, нито за сериозно, нито за несериозно слушане, и само донякъде ако ги използваш единствено за транспорт и свържеш след цифровия им интерфейс качествен преобразувател до аналог.
dimcho_n написа:И тъй като ДВД плеъри не се произвеждат вече,ясно е че трябва да си вземе BD.Добре е да не бъде в най-ниският клас,за да може да си пуска понякога или на първо време/ако няма отделна стерео система/ и СД дискове,за да си ги слуша с прилично качество.
Ясно е, че не ти е ясно, че поне в този форум няма значение дали нещо се произвежда, защото светът е пълен с качествена техника, произведена някога, която ще стигне за 10 живота. Има достатъчно качествени CD плеъри в този смисъл. И колкото и да ти е странно качествената киносистема се явява подмножество на качествена стереосистема, а не обратното.
dimcho_n написа:За протоколът : Pioneer-ите съм слушал с ресивър Pioneer VSX-AX3, а Denon - ите с ресивър Denon AVR-3805/ и двата въобще не са бюджетни решения/...

Няма никакво значение колко небюджетно решение си взел! По-важно е да приемеш в един момент пред съвестта си, че ако искаш да слушаш музика, ще трябва да ги извхърлиш, но подозирам, че ще ти бъде много трудно, като чета колко си уверен в качествата на системата...
dimcho_n написа:и колони фронтални Pioneer S-H710V/до 2011г./, съраунд PIONEER S-VLF3 и съответният събуфер . В такава система,повярвай, мога да преценя достатъчно добре качествата на всяко ДВД,като такова с това предназначение- да възпроизвежда картина ,съраунд звук и от време на време някое СД.
И последно за протокола напълно ти вярвам, че с алуминиеви колони, тежащи наполовината на хубав CD плеър, или колкото 1/5 от колоните ми, с чувствителност 86 дб/ват/метър и с 4 "говорителя" на тяло, ще прецениш достатъчно добре качествата на (чак пък) всяко DVD.
Но те приканвам да не заблуждаваш другите ;-)
Давай го с повече уважение - за справка виж си ранга и броя на мненията ...

N.Jordanov
има опит
има опит
Мнения: 429
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Въпрос за blue-ray плеъри.

#15 Мнение от N.Jordanov »

dimcho_n написа: а Denon - ите с ресивър Denon AVR-3805/ и двата въобще не са бюджетни решения
Тук бъркаш понятията и системите. Киното си е кино.
За да звучи прилично една кино система трябва да струва поне 4-5 пъти над стерео компоненти.
Имал съм Denon 3805 и и твърдя, че не е подходящ
за сериозно слушане на СД-та. А на Pioneer колони .... :(
_________

NJ

Публикувай отговор

Обратно към “Всички останали въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта