Избор на най-висококачествен CD плеър?

Съобщение
Автор
Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на най-висококачествен CD плеър?

#61 Мнение от EmilRachev »

Nanko Rusev написа:Защо не сложиш пред моноблоците пасивен входен селектор с волюм контрол?
Точно натам отива работата, баш това питах преди малко Аспарух.
Иначе, в момента съм много ограничен откъм избор на източниците(регулируем изход) и директното им сравняване(местене на кабели).
Таман ми иде в главата в селектора да ръгне и една лампова РИАА-корекция, че да си имам и грамофонен вход.
Ето къде ще се ходи в събота...
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Избор на най-висококачествен CD плеър?

#62 Мнение от Nanko Rusev »

Предлагам ти да оставиш РИАА-та като оделен модул, а входния селектор + волюм контрол да е пасивен.

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на най-висококачествен CD плеър?

#63 Мнение от EmilRachev »

Аспарух ще каже как е най-удачно.
Знам принципно, че ламповата РИАА яко пречи, като е в близост до стъпалата, не искам да има компромиси в качеството и брум.
Чувал съм също, че трябва да е добре екранирана, в по-масивна метална кутия.
Ще го измислим как да го сътворим.
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на най-висококачествен CD плеър?

#64 Мнение от Rumen Suvandjiev »

EmilRachev написа: Срещал ли си ти лично СД-плеър, който в оригиналния си заводски вид да задоволи напълно твоя критерий за перфектен звук.
Не.
Нито CD-плайър, нито друг компонент.
Нито заводски, нито DIY.
Ако някой, било то търговец или аудиофил, ти заговори за перфектен звук, то той е или лъжец, или невежа, или и двете.
Ако искаш много добре свирещa комбинация според моя вкус и не те притеснява центата, може да речем Accuphase DP 90/DC 91:
http://www.audiogon.com/cgi-bin/cls.pl? ... DC-91-117-" onclick="window.open(this.href);return false;

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на най-висококачествен CD плеър?

#65 Мнение от EmilRachev »

Румене, може би се изразих малко крайно.
То е ясно, че перфектния плеър още не е изработен и няма такъв, който да се хареса на всеки.

Няма значение, първо ще си направя пасивен входен селектор с волюм контрол, пък тогава вече избора на плеър ще е неограничен.

Нещо ми се щеше да не взимам чак толкова скъп плеър, този Акюфейз ще дойде до България за над 8 000 лв. с шипинга.
Все пак ми трябва за втори-резервен, с който да си правя проби и отвреме-навреме да замества Сони-то, което е подложено на ежедневен тормоз по 5-6 часа...
На Велински човека също обади яка цена за Кери-то- 4 500лв..

Като се снабдя с входния селектор ще си дойдем пак на думата, дотогава ми остава за домашно мислене.
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на най-висококачествен CD плеър?

#66 Мнение от Kiril Kirilov »

Емиле, просто вземи още едно Х7 и не го модифицирай :-)

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на най-висококачествен CD плеър?

#67 Мнение от Rumen Suvandjiev »

EmilRachev написа:Все пак ми трябва за втори-резервен, с който да си правя проби и отвреме-навреме да замества Сони-то, което е подложено на ежедневен тормоз по 5-6 часа...
Ами аз затова попитах за бюджет.
Задай някаква ориентировъчна сума и ще мислим.

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на най-висококачествен CD плеър?

#68 Мнение от EmilRachev »

Кире, идеята ми е да си взема нещо абсолютно различно като звук.
Вече си имам едно Сони и искам да си правя тестове и да търся разликите с абсолютно различен като концепция и най-важното - немодван плеър. Наречи го обучаване на слуха откъм плеъри.

Има и второ нещо - прави ми впечатление, че в масовия случай, след лампово модване по аналоговата част, малко се понамалява баса на плеъра.
Баса като че ли леко затихва, оттам му се губи малко или много от дълбочината.
Както знаеш, моите предпочитания са главно към твърдия хард и метъл рок, там дълбочината на касата на барабаниста е много важна за целия звук. Същото важи и за някои други жанрове музика.
Та, друго ще е да си имам и друг, пак що-годе качествен плеър, чийто бас, ако ще да не е най-верния, то поне да е в цялата си дълбочина.
Също така, човек като си има два плеъра, като нещо не го кефи как се чува го мести в другия плеър и пробва...
Таман като се заместват и живота на всеки от плеърите се удължава .
Няма да е като сега - як и ежедневен тормоз на гърба на Сонито, ще му изчерпя ресурса. :mrgreen:

Румене, точен бюджет не съм си давал, но ми се ще да не давам повече от ...хайде да ги кажем 2 000лв.
Плюс - минус нещо си там.... ако си струва и още пари отгоре ще дам.
Желателно е да намеря нещо тука в България, че не ми се занимава с чужди сайтове, пей пал и тем подобни, чакане с месеци да пристигне, а то потрошено при транспорта и т.н. разправии...

Вчера говорих и с Ангел Геков, той ме подсети да хвърля един поглед на сайта на един плевенски търговец, дано не прозвучи като реклама, ама хайде ще го спомена - Ларк.
Та, на въпросния сайт си харесах един Пайниър, който беше от старата генерация, с медно шаси, прекрасно изглеждащ отвътре и много суперлативи по сайтовете.
За този става въпрос: http://www.lark-bg.com/cd/pioneerpd91urushi.html" onclick="window.open(this.href);return false; , лошото е, че е продаден.

Моля ви, ако срещнете някое интересно моделче на този същия сайт( http://www.lark-bg.com/cd/cd.html" onclick="window.open(this.href);return false; )да ме насочите, щото човека ме убеди, че всичко е щателно тествано, както и неремонтирано от самозвани квартални майстори.
Другото много важно нещо е, че дава едногодишна гаранция.
Благодаря ви!
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на най-висококачествен CD плеър?

#69 Мнение от Kiril Kirilov »

Емо, Сонито ще е абсолютно различно като звук, когато е немодвано.
За усещанията ти какво става при лампово модване - по-добре да го обсъдим наживо, защото текстовия формат е много бавен.
За басовия спектър в хард рока и хеви метъла - също по-добре наживо, защото не съм съгласен с възприемането на тези точно жанрове като дълбокобасови - рядко слизат под 50 херца...
За пайниъра - медно шаси - забрави - помеднена стоманена ламарина...
М/у другото акюфейзите от най-големите модели, използват транспорти от сони, но по-слаби версии от твоя :-) проверено, има и много стари снимки тук в сайта... :-)
Поздрави,
Кирил

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на най-висококачествен CD плеър?

#70 Мнение от Rumen Suvandjiev »

EmilRachev написа: Желателно е да намеря нещо тука в България, че не ми се занимава с чужди сайтове, пей пал и тем подобни, чакане с месеци да пристигне, а то потрошено при транспорта и т.н. разправии...
Ами то в това е тръпката на пазаруването second-hand :-)
EmilRachev написа: Вчера говорих и с Ангел Геков, той ме подсети да хвърля един поглед на сайта на един плевенски търговец, дано не прозвучи като реклама, ама хайде ще го спомена - Ларк.
Та, на въпросния сайт си харесах един Пайниър, който беше от старата генерация, с медно шаси, прекрасно изглеждащ отвътре и много суперлативи по сайтовете.
Ако търсиш контрапункт на твоя плейър, може би наистина високите класове на Pioneer ще ти допаднат.
В немския e-bay PD-91 в момента сe предлага за 545 ЕUR.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Избор на най-висококачествен CD плеър?

#71 Мнение от Nanko Rusev »

Емо - пасивен преамп с дистанционно:
http://bgaudio.org/forums/viewtopic.php?f=68&t=19753" onclick="window.open(this.href);return false;

shanko
Търговец
Търговец
Мнения: 197
Регистриран на: Нед Юни 05, 2005 12:00 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

Re: Избор на най-висококачествен CD плеър?

#72 Мнение от shanko »

EmilRachev написа:Здравейте приятели,

Обръщам се към вас с голяма молба, а именно да споделите опита си и да ме насочите към правилен избор на висококачествен модел СД-плеър, интересуват ме топ модели от марки, които вие ще ми препоръчате, нещо наистина истинско, което да потърся в нета, и ако е читаво да си го купя.
Парите в случая не са от голямо значение, предпочитам нещо втора ръка, пък ако ще и бая пари да е.

Доста изчетох във форума, но пак не съм наясно, набелязал съм си някои модели на Сони, Маранц и Филипс, но реших, че е най-добре да питам разбиращите, тъй като преди месеци си мислих, че всички СД-плеъри вадят еднакъв звук, щом са цифрови всичко опира до единици и нули, да ама не, имало си и обработка на сигнала със съответното звучене... :D
Моля да имате предвид в предложенията си евентуална опция за модване, защото мисля в най-близко бъдеще, като окончателно се сдобия с ламповия си усилвател, да дам на някой майстор да ми ъпгрейдне и лампизира сд-то.
Ако излезнат наяве въпроси за предпочитания звук, ще споделя, че предпочитам максимални детаилност в целия честотен диапазон, динамика и чистота на отделните инструменти, просто супер прецизен звук.

Благодаря предварително на отзовалите се, разчитам на вас!

P.S. Моля, ако темата не е в правилния раздел да я преместят модераторите. Благодаря!
:| И аз да си побъбря....намерихте ли си плеър,който да обхваща изискаванията Ви?Ако позволите една препоръка,-слушайте,сравнявайте и вземете ТОЗИ,който Ви хареса.Успех
Shanko hi-fi club
http://shanko.alle.bg
----------------------------------------------------------------------------
"Не е важно какво точно чуваме, а какво е нашето очакване за това."
Д.Атанасов

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на най-висококачествен CD плеър?

#73 Мнение от EmilRachev »

Темата отива на изчерпване - намерих си плеър и вече си го слушам.
Повече подробности на какво съм се спрял ще пиша по-късно в персоналната ми тема в "Моята система":

http://www.bgaudio.org/forums/viewtopic ... 9&start=90" onclick="window.open(this.href);return false;
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Публикувай отговор

Обратно към “Всички останали въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта