Избор на най-висококачествен CD плеър?

Съобщение
Автор
Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Избор на най-висококачествен CD плеър?

#1 Мнение от EmilRachev »

Здравейте приятели,

Обръщам се към вас с голяма молба, а именно да споделите опита си и да ме насочите към правилен избор на висококачествен модел СД-плеър, интересуват ме топ модели от марки, които вие ще ми препоръчате, нещо наистина истинско, което да потърся в нета, и ако е читаво да си го купя.
Парите в случая не са от голямо значение, предпочитам нещо втора ръка, пък ако ще и бая пари да е.

Доста изчетох във форума, но пак не съм наясно, набелязал съм си някои модели на Сони, Маранц и Филипс, но реших, че е най-добре да питам разбиращите, тъй като преди месеци си мислих, че всички СД-плеъри вадят еднакъв звук, щом са цифрови всичко опира до единици и нули, да ама не, имало си и обработка на сигнала със съответното звучене... :D
Моля да имате предвид в предложенията си евентуална опция за модване, защото мисля в най-близко бъдеще, като окончателно се сдобия с ламповия си усилвател, да дам на някой майстор да ми ъпгрейдне и лампизира сд-то.
Ако излезнат наяве въпроси за предпочитания звук, ще споделя, че предпочитам максимални детаилност в целия честотен диапазон, динамика и чистота на отделните инструменти, просто супер прецизен звук.

Благодаря предварително на отзовалите се, разчитам на вас!

P.S. Моля, ако темата не е в правилния раздел да я преместят модераторите. Благодаря!
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Избор на най-висококачествен CD плеър?

#2 Мнение от Marian Lozev »

....мен, та то се знае топ плеъра е на Сони 7-ца като визирам модела само с една цифра 7 , може да прочетеш за него и незнам как си пропуснал да го споменеш в темата ти.
За модване препоръчвам Аспарух 0887 96 0009 , можеш да се консултираш с човека.
Александър от форума продава 7-ца
Ето ти най-добрия саит за ретро техника. http://www.thevintageknob.org/SONY/sony ... CDPX7.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Мението ми е лично мое и е базирано на слушателския ми опит , ако има и други на нивото на този плеър нека колегите да пишат. Предполагам и колегата Геков ще се включи в темата.
Поздрави: Мариан
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на най-висококачествен CD плеър?

#3 Мнение от EmilRachev »

Мариане, обърнах нета и кьораво предложение за такъв модел плеър не намерих.
Освен това, прерових всички теми на Александър, видях, че има такъв плеър, но не забелязах да го продава.
Дали пък да го тормозя на лични, да предложи някаква цена?..., да не стана нахал? :wink:
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Избор на най-висококачествен CD плеър?

#4 Мнение от Marian Lozev »

..пусни мо лично, нищо лошо няма.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Simon
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Избор на най-висококачествен CD плеър?

#5 Мнение от Simon »

Има още един модел само с една цифра 7 :D - Marantz CD-7:
http://www.marantzphilips.nl/index.asp? ... trType=cd7" onclick="window.open(this.href);return false;
Естествено трудно намираем :( за 4 цифрена сума...

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Избор на най-висококачествен CD плеър?

#6 Мнение от Marian Lozev »

Естествено трудно намираем за 4 цифрена сума...
И с много по трудна и скъпа подръжка от което и да е Сони.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на най-висококачествен CD плеър?

#7 Мнение от Kiril Kirilov »

http://www.bgaudio.org/forums/viewtopic ... 68&t=18526" onclick="window.open(this.href);return false;

Виж тук горе!
Райчев продава 777, но оптиката му е същата и ДАК-овете трябва да са същите...(PCM58)
Което означава, че този екземпляр е точно както CDP X7...
Увери се за даковете и се спазари с Райчев :-) Това е машината, която си заслужава :-)
Потвърждавам го като горд собственик на X7, сигурен съм, че Ангел Геков и Весо Крачунов ще потвърдят също :-)

Поздрави!
Кирил

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на най-висококачествен CD плеър?

#8 Мнение от EmilRachev »

Да, Кириле благодаря ти за информацията, точно преди малко рових в търсачката и гледах тази обява на Райчев. :)
Май четох в нета, че разликата на тези плеъри, само с едната и с трите седмици е само в годината на производство, втория е по-нов като изпълнение май с 2-3 години.
В момента си пишеме и с Александър, да видим и неговата оферта, гледам си е пуснал плеъра и той за продажба.
Ще видя кой от двата плеъра ще взема, дано попадна на свестна машина, че не са малко парите. :?
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на най-висококачествен CD плеър?

#9 Мнение от Kiril Kirilov »

Имай предвид, че машината свири съвсем посредствено, ано не се тунингова.
Но е идеална за това - има перфектен транспрорт и най-добрите дакове.
Но оригиналната реализация е далеч от това, което се чува след основно преустройство на електрониката .

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на най-висококачествен CD плеър?

#10 Мнение от EmilRachev »

А имаш ли идея, ако занеса една такава машина на Аспарух Желязков да я наточи, както си трябва, колко ще ми струва това удоволствие? ... или направо да го питам по телефона?
Интересува ме ориентировачно, ако си чувал....

И друго - какво имаш напредвид под "посредствен звук", нали все пак това е топ клас класически плеър на Сони, доста скъп, с добри дакове и оптика.
Ти като собственник на такава машина в кое виждаш недостатъци, ако машината е в заводски вид, визирам звука.
Дай моля те малко подробности като звукова картина.
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Избор на най-висококачествен CD плеър?

#11 Мнение от Marian Lozev »

в кое виждаш недостатъци, ако машината е в заводски вид, визирам звука.
Дай моля те малко подробности като звукова картина.
Мисля че ще разбереш с ушите си. :)
или направо да го питам по телефона?
Най-малкото , да.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Veselin Krachunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на най-висококачествен CD плеър?

#12 Мнение от Veselin Krachunov »

Sony CDP-X7ESD е умопомрачителна машина, особено след съответните "вътрешни преустройства", наречена скромно от втория си баща "Най-добре свирещият плейър в света". Има просто-машини (50-100лв.), има машини (100-1000лв.), има солидни-машини (1000-10000лв.), има машини-убийци (>15000лв.), а тази определно е машина-сериен-убиец (за мен е безценна). Не е от този свят просто...

В заключение мога да кажа, че постигането на подобно ниво в звученето не е възможно при условията на големите компании за ширпотреба (Sony, Marantz и сие..., по-посредствените като gnusmaS изобщо не коментираме), най-малкото защото там работят повече инженери и икономисти, отколкото меломани/аудиофили. Освен това традиционните инженерни познания не са достатъчни - допълнително са необходими уши, (свръх-)сензитивност, дългогодишен слушателски опит, изследователски и експериментаторски подход, разбирания за света и природата на процесите в него, които отиват доста отвъд изтърканите научни модели.
Разработката също така трябва задължително да е некомерсиална, защото намеси ли се комерсът, в уравнението се включват допълнителни параметри като "икономическа ефективност", "печалба", "срокове за изпълнение" и т.н., които неминуемо опорочават нещата и малко или много ги отклоняват от ГСЗ.
Дай моля те малко подробности като звукова картина.
Това е малко като да се опиташ да обясниш на слепец (по рождение) какво представляват цветовете, например.
Или да обясниш на отсечката какво е куб :)

Иначе "звукова картина" е добре казано - отговорът е "картинен звук"! ;)

При желание може да се чуе при мен, да речем в неделя следобед (21.02).

Аватар
vdsvicky
чете и пита
чете и пита
Мнения: 57
Регистриран на: Нед Ное 29, 2009 11:12 am
Местоположение: София

Re: Избор на най-висококачествен CD плеър?

#13 Мнение от vdsvicky »

Бих избрал Philips . Аз съм с модел CDR-760 и съм много доволен.
Не са важни ватовете - Важна е музиката.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Избор на най-висококачествен CD плеър?

#14 Мнение от Marian Lozev »

Мен, чети заглавието на темата.Модела дето си дал е вън от играта.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на най-висококачествен CD плеър?

#15 Мнение от EmilRachev »

Veselin Krachunov написа:.......
Веско, толкова ли не можа да опишеш разликата в звученето преди и след модването.
Детаила ли се подобри, динамика ли, дълбочина на баса ли, високите ли....?

Значи, доколкото разбирам, ако го взема този плеър в заводския му вид ще свири общо взето "постно".
Моля, нека някой да поясни какво да очаквам, то е ясно, че ще се модва де, но просто ме интересува звука преди и след мода.
Въртях на Аспарух да го питам, ама нещо не вдига телефона...
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Публикувай отговор

Обратно към “Всички останали въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта