Сложнотия, търся съвет...

Съобщение
Автор
MSN NewsBlogs

Сложнотия, търся съвет...

#1 Мнение от MSN NewsBlogs »

Значи ситуацията с домашното ми аудио е следната... Попаднах на 2 усилвателя "Vermona" regent 2022. Ползвам 1-ния, 1ния стои в резерва :). Незнам колко вата са, но това не е от особенно значение. Към тях имаше 2 кутии "Unitra" 140W 8 ома, но говорителите бяха скапани и ги замених... Тука следва цирка. Понеже говорителите бяха 8 омови и реших да купя нови пак 8 ома 8), но нямаше бассови говорители каквито исках в момента и взех само среди 80W и пищялки 120W. Прибирам се в нас и ШАХ усилвателите са по 4 ома :roll: . Викам си: да се е*а в главата тъпа. Познавам 1 DJ, звъня му и той каза да не се притеснявам и да си зема 4 омови бассове и щяло да свири пак, дори по-добре било нямало да ми горят средите и пищялките. Ок викам си аз и взех 2 басс-а по 100W 4 ома. Вързах всичко... свири прилично и както каза моя приятел ядове няма. Впечатление ми прави, че мембраната на бассовия говорител се движи за разлика от мембраната на средата. Тука в главата ми се върти въпроса: "Какво би станало ако вържа усилвателя на бридж само към 1та кутия?" Понеже ми се намира едентичен 2ри усилвател и едентични кутии (говорителите съм написал с каква мощност са).
Супер дълго стана, 100% има неща които съм забравил да добавя, ако се сещате ще отговарям.

al_bundy316
има известен опит
има известен опит
Мнения: 44
Регистриран на: Пет Юли 27, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#2 Мнение от al_bundy316 »

Би трябвало да стане. Имал съм такъв усилвател преди години. Мощността му мисля, че беше 2х100 W на 4 ома. Ако вържеш двата канала на бридж трябва товарът на изхода да ти е поне 8 ома. А, както разбирам от поста ти, импеданса на тонколоните ти е 8 ома. Значи всичко би трябвало да е наред :)

MSN NewsBlogs

#3 Мнение от MSN NewsBlogs »

Ммм бассовите са по 4 ома... А в кутиите има филтри някакви (бубини, кондензатори и т.н.). Друго което ме притеснява е да не издъня басса, понеже е 100W, но пък средата е 80W + пищялка 120W. Демек има 200W на 8 ома и 100W на 4 ома.
Доколкото знам при бридж е:

Код за потвърждение: Избери целия код

2 x брой канали х W на канал
2x2x100=400
Демек ще стане 400W на кутия. (Не съм сигурен в твърдението си. Ако е грешно, моля да ме поправите.)
Та ме притесняват 4те ома... да не изгори усилвателя или говорителя?

al_bundy316
има известен опит
има известен опит
Мнения: 44
Регистриран на: Пет Юли 27, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#4 Мнение от al_bundy316 »

Съмнявам се 2 канала по 100 W да дадат 400 W при мостово свързване. Най-много 300 W и то при положение, че трафът издържи. Защо не премериш с уред съпротивлението на тонколоните си. Това ще даде известна представа за импеданса им и дали ще издържат. Но според мен тонколона с мощност 140 W не става за усилвател на бридж 300 W. По принцип озвучителното тяло трябва да е по-мощно от усилвателя, а не обратното. Ако нямаш навика да даваш "волуме-то" до края можеш да пробваш. Усетиш ли, че започва да криви го намаляваш и така... :)

MSN NewsBlogs

#5 Мнение от MSN NewsBlogs »

al_bundy316 написа:Но според мен тонколона с мощност 140 W не става за усилвател на бридж 300 W.
Това е просто на табелката, демек с оригиналните говорители. Сега е 200W на 8 ома и 100W на 4 ома... и незнам колко W e всъщност. Идеята да премеря съпротивлението е добра и утре ще го направя и ще напиша резултата.

Публикувай отговор

Обратно към “Всички останали въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 3 госта