Проблем с дека...РЕШЕН!

Съобщение
Автор
Аватар
didopen
чете
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Дек 18, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Проблем с дека...РЕШЕН!

#1 Мнение от didopen »

Дайте съвет!
Имам проблем с 3-глав дек Technics RS-B905, смених ремъци и едната тонролка, но си остава същото.
Преди смяната на ремъците имаше проблеми със по-тежките 90мин. касети (след като мине средата на лентата).
След смяната на ремъците вече скоростта остава постоянна, но звукът си остана странен: сякаш има пулсации с еднаква честота
(нещо като влачене, все едно моторчето върти на пулсации, което си остава и при промяна на оборотите).
Обмислям следните възможности:
1. Продали са ми грешни ремъци: 100мм. и 90мм.
2. Главата е намагнетизирана.
3. Има проблем с някой елемент по платката...
4. Нещо за което не се сещам....

Ако са ремъци, да ги сменям пак....,ако е 2-рото,в което най-много се съмнявам, ще ми трябва демагнетизираща касета,
каквато много трудно се намира, или някой сервиз в който да ми свършат работа....,
за 3-тото имам оригиналното сервизно упътване(схеми и т.н.), а 4-тото - чакам от вас съвети...!!!

Така, че купувам демагнетизираща касета.

Ще съм признателен за мнения по въпроса.

Благодаря предварително!
0888569462
Последно промяна от didopen на Чет Мар 27, 2008 4:38 pm, променено общо 1 път.

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от kromuilis »

Здравей, преди много години имах същия проблем, не помня точно модела на дека вече, но след смяна на ремъци и какво ли не още, се оказа, че проблема е в самия мотор.
Сигурно не при всички модели е така, но при онзи, електрониката, поддържаща оборотите, беше в самия двигател.
Колкото до намагнитизирането на главата - не виждам как това би се отразило на работата на дека точно по този начин.
Във всеки случай търси нещо по електрониката.

Аватар
kostata
чете и пита
чете и пита
Мнения: 134
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 1:00 am
Местоположение: Шумен , БГ
Обратна връзка:

#3 Мнение от kostata »

този мотор не беше ли директ драйв :) отзад на механиката :) имам един резервен ако е такъв и много държиш на дека можем да измислим нещо ;)

Аватар
didopen
чете
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Дек 18, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от didopen »

Благодаря на всички, които се отзоваха!

За мотора не бях се сетил , а трябваше ....

1.CAPSTAN MOTOR
DC-12V
MMI-6S2LC1
2-pin,

2.FF/REW MOTOR
DC7,1V
MMN-6S2RL8A
2-pin,
Последно промяна от didopen на Чет Апр 03, 2008 9:12 pm, променено общо 1 път.

D.Kolev

#5 Мнение от D.Kolev »

íà öåíåðà íÿìà êàêâî äà ìó ñòàíå. â òèÿ ìîòîðè èìàø âãðàäåíè ðåãóëàòîðè. òðèìåðà çà íàñòðîéêà ñå íàìèðà â ÷åðíèÿ îòâîð íàä íàäïèñà DC. ìîæå äà ïðîáâàø äà ãî ðàçâúðòèø ñ êðúñòàòà ÷àñîâíèêàðñêà îòâåðêà íî ìó çàïîìíè ïîçèöèÿòà.

ÏÏ.÷àê ñåãà âèäÿõ ÷å âå÷å ñè òî îòâîðèë.

Аватар
didopen
чете
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Дек 18, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от didopen »

Лошо....., смених регулатора и кондензатора в моторчето и няма ефект... :cry: :cry: :cry:.....!!!!!

Аватар
Krumkata
чете и пита
чете и пита
Мнения: 110
Регистриран на: Вто Мар 21, 2006 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#7 Мнение от Krumkata »

Значи просто самото моторче се е скапало. Срещал съм такива проблеми при износени четки или втулки. Моят съвет е да го смениш :wink:

D.Kolev

#8 Мнение от D.Kolev »

à òðèìåðà ñìåíè ëè ãî. ïðîáâàé äà ãî âúðòèø äîêàòî äåê-à å â ðàáîòåùî ñúñòîÿíèå.

Аватар
radev
има опит
има опит
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#9 Мнение от radev »

А защо не върнеш оригиналните ремъци и тогава да настроиш оборотите :) мисля че тези които си поставил не са същия размер затова придърпва.Доколкото за забавянето след средата и на по-тежки касети ти си решил проблема с тонролката.Ако и тогава мени обороти,моторчето.

nickb

Нестандартен съвет

#10 Мнение от nickb »

Здравейте, аз не познавам конкретният модел на Техникс, но като му гледам индекса на модела, то сигурно е триглав с "closed loop dual capstan"... Дизаинът от онова време е впечатляващ!
Значи аз бих попитал с какво му чистиш главите на този дек? Да, звучи тъпо на пръв поглед, но често пъти причината за изкривяванията е неподозирана. Преди години слушах активно на триглав JVC - ВК552 май беше модела (с closed loop dual capstan). Та по едно време започна след средата на някои касети да вие леко...
Оказа се, че неправилно съм го чистил с одеколон (има ароматни въглеводороди в състава), а си трябва с чист технически спирт;-)
Постепенно всичко се оправи, но "заразените" касети все още полепват и малко вият. Надявам се да не си се увлякъл толкова с разглобяването на моторите - първо почисти добре пътищата с техн, спирт... Аз все още съм върл фен на дековете (имам и стара двуглава Ямаха) и си ги слушам... Късмет!

Аватар
didopen
чете
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Дек 18, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от didopen »

Искам да благодаря на radev за идеята с връщането на ремъците!!!
След като върнах старите ремъци .., ООО-чудо....- заработи нормално!!!
А за информация тонролката която смених е голямата и я свалих от RS-TR255(който имам за части, защото е без риверсивната глава...)
и междувременно се сдобих и с един RS-B705, който е със същия процесор и механика(двата мотора, без двойното водене и dbx)--работещ.

Благодаря на всички за помощта!

Dimitar_PG13

#12 Мнение от Dimitar_PG13 »

didopen написа:Искам да благодаря на radev за идеята с връщането на ремъците!!!
След като върнах старите ремъци .., ООО-чудо....- заработи нормално!!!
А за информация тонролката която смених е голямата и я свалих от RS-TR255(който имам за части, защото е без риверсивната глава...)
и междувременно се сдобих и с един RS-B705, който е със същия процесор и механика(двата мотора, без двойното водене и dbx)--работещ.

Благодаря на всички за помощта!
Хубаво че си разрешил въпроса. Тръпката която изпитваш когато накараш стар дек да излее отново качествен звук си струва усилията. Затова и аз събирам дек след дек. Offtopic: Съвсем наскоро вкарах в правия път Pioneer CT-F1250 един и сега ми прави много прилични записи; различен е от това което правят Накамичитата ми, но определено е качествен дек и звука му гали ухото.

Странно сменял съм ремъци на десетки декове, но досега не съм имал такъв проблем. По някои път широчината на новите ремъци е била малко по-различна от тази на старите (5 процента разлика да речем), но това не е водило до никакви доловими за ухото изкривявания. Най-големия проблем който имах беше гумата на едно айдлър уийл на Накамичи RX-505. Ей прегледах всички възможни уебсайтове/техници който все още предлагат ремъци и гуми за касетни декове и никъде не открих гума със същия размер. Всички гуми с които се сдобих не станаха на айдлъра. В резултат си оставих старата гума и работи без проблем засега.

D.

Публикувай отговор

Обратно към “Всички останали въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта