Рипване от грамофон

Съобщение
Автор
doors

Рипване от грамофон

#1 Мнение от doors »

Дано не бъркам раздела,моля да ме извините ако е така :oops: Искам да сваля няколко плочи на пц-то,но все излизат с кофти качество,а уж на самия грамофон си звучат добре.С програмата PowerDirectorPro се действа,дали това е проблема?Ще ми препоръчате ли някоя подобна,както и всички тънкости в този занаят :D Предполагам,че няма особена разлика от този рип и рипването от касетки,защото и там имам същия въпрос.

ByD

#2 Мнение от ByD »

Имаш ли RIAA между грамофона и PC-то? Или ползваш софтуерна корекция? Или не ползваш никаква?

А иначе по този въпрос виж това. Не съм на 100% съгласен с този метод, но е една добра база за начало на експерименти.
Последно промяна от ByD на Чет Фев 07, 2008 11:43 pm, променено общо 2 пъти.

Tube
има известен опит
има известен опит
Мнения: 127
Регистриран на: Пет Апр 21, 2006 12:00 am
Местоположение: софия
Обратна връзка:

Re: Рипване от грамофон

#3 Мнение от Tube »

SOUND FORGE
TUBE

ByD

#4 Мнение от ByD »

Аз също ползвам SoundForge, но не мисля, че wave editor-а е толкова решаващ в случая.

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Рипване от грамофон

#5 Мнение от kromuilis »

doors написа:Искам да сваля няколко плочи на пц-то,но все излизат с кофти качество


Какво имаш предвид под лошо качество?
Аз също мисля, че уейв-редактора не е от значение в случая. При мен сигнала минава единствено през предусилвател и от там директно в кампа. Не ползвам никакви корекции и шумо чистилки и си излиза доста добре бих казал. Единственото което пипам по входния миксерр, е нивото на входния сигнал.
А ти от къде взимаш сигнал, за да го вкараш в компютъра?

ByD

Re: Рипване от грамофон

#6 Мнение от ByD »

kromuilis написа:При мен сигнала минава единствено през предусилвател и от там директно в кампа. Не ползвам никакви корекции...

Под корекция визирам точно RIAA такава, защото без нея наистина биха звучали странно записите.
Питам дали човека ползва хардуерна (грамофонен предусилвател примерно), софтуерна, или въобще не ползва, за да разбера от къде може да произтича проблема.
Примерно - ако си слуша грамофона през усилвател с RIAA корекция, а при записа записва директно от изходите на грамофона е естествено записите му да не се получават, а при слушане на грамофона да си звучат нормално.

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от kromuilis »

Това го четох още преди да се изкажа първия път. Започва с думите "ако не използваш предусилвател" и от там на сетне става дума за софтуерни бъзикни, които може и да са много добри, но аз не ги използвам.
Признавам си, че тук си позволих да изкажа мое мнение, което дължа единствено на собствената си логика и продулжавам да твърдя, че корекцията е нещо, което можеш да използваш, или да не използваш, докато това за което иде реч се използва при всички случаи. За това смятам, че хардуерния предусилвател не е корекция.
:wink:

п.п.
Извинявам се, това все пак не е точно по темата.

@ Doors) Защо не пробваш да рипнеш нещо от касета, така ще се разбере поне дали проблема е в предусилвателя или другаде.

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от kromuilis »

Добре, съгласен съм, така е.
Благодаря за инфото, беше ми интересно, доста неща не знаех признавам.
Между другото на усилвателя ми дори има превключвател за 3 режима на въпросната джаджа, ама кой да гледа...
8O :(

doors

#9 Мнение от doors »

Благодаря на всички за оказаното съдействие :D По въпроса как вкарвам сигнала...понеже Блуутута още не е бил измислен,като са правели грамофоните ползвам кабел :D

ByD

#10 Мнение от ByD »

Духовито.

Но аз така и не разбрах къде по трасето се намира RIAA корекцията и под каква форма.

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#11 Мнение от Simonov »

doors написа:...понеже Блуутута още не е бил измислен,като са правели грамофоните ползвам кабел :D


И слава Богу...

по темата: я по добре кажи какъв ти е грамофона. имаше и добро мнение, че трябва да пробваш да рипнеш от касетен дек. Възможно е пробелма да е другаде ;)
Изображение

doors

#12 Мнение от doors »

Stefan Stefanov написа:doors, ти въобще чул ли си сигнала, който се опитваш да рипваш?

Не разбира се,имам богато въображение :lol: Вече се оправих, с касетен дек се получи екстра качество.К'ът за начало бива,после и по-харно ще изкараме :D Мерси за помощта и съветите на всички :smt049

Публикувай отговор

Обратно към “Всички останали въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта