от wav на cd

Съобщение
Автор
Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

от wav на cd

#1 Мнение от kromuilis »

Здравейте
срещнах следния проблем, ако някой се е сблъсквал до сега с подобно нещо или има идея моля да ми помогне.
770 mb уейв рипнат като цяло копие от сидито, говкарах в редактора на нерото да го направи на отделни файлове, след което тръгнах да го пека на диск.
Да, ама не...
Нерото вади съобщение, че това не може да се побере, тъй като е с продължителност 10000 мин. (преди това естествено не пропуснах да забележа, че файла си е с нормална като за сиди продължителност от около 78 мин. свирня). Всеки един от новополучените след нарязването 16 файла си беше също с нормална големина около 25-30mb и продължителност при свирене от около 4-5мин. Като не разбрах от къде иде всичко това, реших да отстраня някои от парчетата в компилацията. Махнах цели 5, останаха 11. сега обема на папката стана 500mb - нещо, което според моите разбирания просто няма как да не се хване на нормален аудио диск.
Обаче нерото каза, че този път компилацията е с обща продължителност 900мин и няма как да стане.. Пробвах същото и с програмата джет аудио със сходен до този на нерото успех Единствената разлика беше, че сега минутите бяха 244. .
Въпросът ми е знае ли някой защо така се получава и как да го избегна или заобиколя този проблем?
Предварително благодаря на всички заинтересували се.
п.п.
Става дума за сборния албум на Acoustic alchemy, който изтеглих от тракера.

Аватар
havaeca
има известен опит
има известен опит
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Окт 02, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от havaeca »

Пробвай с тази програма :
http://www.exactaudiocopy.de/

Аватар
neutravlad
чете и пита
чете и пита
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 12:00 am
Местоположение: Чикаго / Благоевград
Обратна връзка:

#3 Мнение от neutravlad »

Не е важно колко са големи файловете, а колко минути са!
Дисковете (CD) събират: 74 минути, 80 минути, сега има и някои с малко повече, но не знам точно колко защото не съм пържил ЦД от много време :)
А и нещо не разбирам в поста. Казваш, че продължителността е 78 минути, пък после Нерото ти викало, че са дълги 900 минути, 10000 минути?!?
А пробва ли с някоя друга програма за пържене?

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: от wav на cd

#4 Мнение от Kiril Kirilov »

kromuilis написа:Здравейте
срещнах следния проблем, ако някой се е сблъсквал до сега с подобно нещо или има идея моля да ми помогне.
770 mb уейв рипнат като цяло копие от сидито, говкарах в редактора на нерото да го направи на отделни файлове, след което тръгнах да го пека на диск.
Да, ама не...
Нерото вади съобщение, че това не може да се побере, тъй като е с продължителност 10000 мин. (преди това естествено не пропуснах да забележа, че файла си е с нормална като за сиди продължителност от около 78 мин. свирня). Всеки един от новополучените след нарязването 16 файла си беше също с нормална големина около 25-30mb и продължителност при свирене от около 4-5мин. Като не разбрах от къде иде всичко това, реших да отстраня някои от парчетата в компилацията. Махнах цели 5, останаха 11. сега обема на папката стана 500mb - нещо, което според моите разбирания просто няма как да не се хване на нормален аудио диск.
Обаче нерото каза, че този път компилацията е с обща продължителност 900мин и няма как да стане.. Пробвах същото и с програмата джет аудио със сходен до този на нерото успех Единствената разлика беше, че сега минутите бяха 244. .
Въпросът ми е знае ли някой защо така се получава и как да го избегна или заобиколя този проблем?
Предварително благодаря на всички заинтересували се.
п.п.
Става дума за сборния албум на Acoustic alchemy, който изтеглих от тракера.

Ако рипваш цял диск като имидж-файл, освен единичният файл трябва да имаш и CUE-Sheet файл, който е малък текстов файл, съдържащ информация за началото, края и продължителността като време на всяко парче.
Този CUE-sheet трябва да го отвориш с НЕРО-то, но в режим Burn Image. Тогава ще видиш че НЕРО-то не се бунтува изобщо, стига дължината на диска да може да се събере на празният диск.

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от kromuilis »

Благодаря на всички.
Явно в случай редактора на нерото нещо е счупил уейвовете, като ги е рязал на отделни песни.. Да, имаше такъв cue-sheet файл естествено, ама кой да се сети да го ползва... :oops:
Другия път, благодаря за насоката.
За съжаление вече бях истрил оригиналния файл, а в тракера изглежда не се сиидва в момента.
Това, което направих, след като пробвах с още две програми записвачи със същия успех беше, че конвертирах уейвовете в отново уейвове пак на 16 бита и 44khz. В резултат на това се получиха нови 16 файла със същата продължителност като времетраене и със същите параметри и си се записаха на диск както това е ставало винаги до сега.
Надявам се, че всички тези глупави бъзикни не са осакатили качеството на звука, или поне аз не успявам да доловя дефекти. В крайна сметка тук конвертирането е проформа - от 16 бита 44 килохерца, отново на 16 бита 44 килохерца. :D

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Rumen Zografov »

Що се отнася до CUE-sheeta,бих ти препоръчал програмката CUE Splitter.Просто цъкаш върху CUE-файла,ако я имаш инсталирана и ти се отварят в прозареца всички парчета в списък.Натискаш бутона Split и тя си ги дели както си пише по книгите. :wink:
Изображение

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от kromuilis »

:) :) Да, чудна работа върши цуесплеетер, благодарности.

Публикувай отговор

Обратно към “Всички останали въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта