Грамофон "Amigo" с VEB Funkwerk Leipzig kss0162

Съобщение
Автор
Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Грамофон "Amigo" с VEB Funkwerk Leipzig kss016

#2 Мнение от Fenkiller »

intelman написа:Имах таванни премеждия и случаино намерих въпросния грамофон
( зачестиха таванните ми премеждия и откриването на сякаква ретро техника )

от иглата има 2 кабела + маса ! в грамофона няма никаква електроника директно от иглата сигнала излиза на кабели!
Стерео ли е ?
Нямам плоча но когато прокарам пръст през иглата все ми се струва че на изхода трябва да има пръщене (директно го връзвам към говорителче все нещо трябва да се чуе )
Което ме навежда на мисълта че иглата е проблемна или аз съм проблема :lol: :oops:

ето снимки

http://intelman4o.hit.bg/amigo.JPG
http://intelman4o.hit.bg/amigo1.JPG

извинявам се ако питанката е глупава но за пръв път си играя с подобно нещо :wink:

Стерео е (отгоре на рамото има един знак... :lol: )!
Не му закачай говорители и стига си изнасилвай дозата!
Изходното съпротивление е от порядъка на 47 килоома а ти му закачаш 8 ома товар например, и с изходен сигнал 500 микроволта какво очакваш да се чуе?!?!?!? Нужен е предусилвател и е желателно RIAA коректор. После енджой!
:wink:
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#3 Мнение от Simonov »

Добро почистване, малко реставрация и се получава отличен екземпляр за колекция ;) Нищо повече не очаквай ;)
Изображение

Аватар
taslak
има опит
има опит
Мнения: 105
Регистриран на: Пет Авг 05, 2005 12:00 am
Обратна връзка:

#4 Мнение от taslak »

Мисля, че дозата е керамична, т.е. не е нужна RIAA корекция и действително е само за колекция този грамофон.

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от toroid »

Включвай в някой вход на усилвателя,например AUX, TAPE или TUNER /но в никакъв случай във вход PHONO!!!/и слушай.Подбери някоя по-стара плоча защото с тази тежка доза и груба игла ще и разкажеш играта ако е нова и ценна!Успех!

HanSolo
има известен опит
има известен опит
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 1:00 am
Обратна връзка:

#7 Мнение от HanSolo »

intelman написа: но ще ме зарадва адски много ако го чуя :) понеже искам да го сравня на звук с моя източник ( усб дака с pcm2704 )
запалих се по грамофони просто :)

пп: да керамична е


Сигурен съм че ще те зарадва, но не очаквай много от него, и не се и опитвай да го сравняваш с дака... за да разбереш какво означава истински винил ти трябва HiFi грамофон с динамична доза Послушай toroid ако врътнеш някоя плоча гледай да е някоя стара... само за да видш, че работи. Само едно прослушване на хубава плоча на този грамофон безвъзвратно ще я съсипе. Знам от личен опит... цялата ми колекция купувана с пари от закуските беше безвъзвратно съсипана от сестра ми по време на моя престой в кзармата именно на грамофон с керамична доза. Има голяма вероятност игличката да е окачена на гумен маншон и той просто да се е разложил или изгубил качествата си с времето... така че пак повтарям не очаквай кой знае какво от това нещо... :twisted: за да не угасне огъня по грамофоните бързо ;)

Аватар
dbxkk
чете и пита
чете и пита
Мнения: 37
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#8 Мнение от dbxkk »

Не си изнасилвай винила с тази антика.Дозата е кристална керамична и рамото прави над 30g натиск.Шасито е Made in DDR.

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#9 Мнение от Simonov »

intelman

Ентусиазмът ти е похвален, но просто трябва да разбереш, че този грамофон може да служи само за украса ;)

п.п. Тая тема е за раздела с грамофоните :D :D :D
Изображение

Публикувай отговор

Обратно към “Всички останали въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост