Струва ли си парите за този усилвател?(неомонтана)

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
Smoove

Струва ли си парите за този усилвател?(неомонтана)

#1 Мнение от Smoove »

http://hobby.neomontana-bg.com/kit177.htm
ето това е усилвателя...
струва ли си да си го взема и да го направя със стабилно захранване и тн...
имам 2 колони 50W (8om)
и буфер 250W (4om)
или буфера или колоните искам да храня с него струва ли си ?

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Струва ли си парите за този усилвател?(неомонтана)

#2 Мнение от Nanko Rusev »

Щом имаш желание да се занимаваш, защо не хванеш нещо малко-по-сериозно ... примерно GainClone :D

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#3 Мнение от Dimitar Atanasov »

Не си струва.
Тези китове са безобразно направени. При условия, че читаво захранване ще ти излезе поне 200 лв, няма смисъл да пестиш от чипове. Дори да решиш да използваш тази схема, а не нещо друго (например GainClone), пак е по-добре да купиш някаква не чак такова менте. Предполагам, че цената й ще бъде поне два пъти по-висока отколкото на целиа кит на Неомонтана.

Smoove

#4 Мнение от Smoove »

не съм много на вътре в нещата, това GainClone има ли го в сглобяем комплект ? аз съм просто любител... до сега само от неомонтана съм правил схемички :)

Аватар
diadoto
има опит
има опит
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Ное 16, 2006 1:00 am
Местоположение: софия
Обратна връзка:

абсолютно споделям....

#5 Мнение от diadoto »

Хайде и Вие пък,нека изгори някоя друга от тия ...мой колега от "завода"докато ги "конструираше" колко изгори само.Между другото съм му поръчвал за авто манияците,защото като отраднат таратайката да не ги е яд.Пък за шум ,"брум"и "К" да не спорим въобще.Е ама тук сте повече от следующото поколение и пионерчета не сте били.На моя син който е колкото съседа от "Лозенец"колко такива платки съм му носил само?Сега, не ще поялника да хваща.Не си заслужава човек да купува тази технология защото няма да се научи на тънкоста да конструира платки ,изследва паразити,токови и индуктивни зависимости.Но това е друга тема.Нека си ги купи колегата от полза ще са му за по напред!

Smoove

#6 Мнение от Smoove »

да ама се уплаших от цената на захранването... ако наистина излезе 200 лв О_о то по добре да си зема пайнер усилвател :) бтв аз съм на 17 любител съм само ги разбрам горе долу частите и мога да лепя :) само китове съм правил...

ByD

#7 Мнение от ByD »

Smoove написа:не съм много на вътре в нещата, това GainClone има ли го в сглобяем комплект ? аз съм просто любител... до сега само от неомонтана съм правил схемички :)

Ако не си сигурен във възможностите си и държиш да бъде кит за сглобяване, бих ти препоръчал това. Вярно, че е около 3 пъти по-скъпо, но крайния резултат определено ще те зарадва много повече. Имай предвид, че ще ти трябват солидно захранване и радиатори, а тяхната цена ще надхвърли цената на кита. От друга страна, зависи с каква цел ти трябва усилвателя. Този вариант, примерно, не е особено подходящ за автомобилен усилвател.

Smoove

#8 Мнение от Smoove »

трябва ми за стаен усилвател... ориентировачна цена на радиатори с захранване ?

ByD

#9 Мнение от ByD »

Ами примерно:

приличен тороидален траф: ~80-90 лв (link)
грец: ~5-10 лв
радиатор за греца: ~5 лв
кондензатори - поне 2 бр.: ~30-40 лв (link)

радиатори за стъпалата - 2 бр.: ~25-40 лв

Значи грубо около 150-190 лв. Цените съм ги писал малко наизуст, а тези на радиаторите са силно разтегливи, зависи къде и какви радиатори ще откриеш, но общо взето в този диапазон би трябвало да се събереш.

Smoove

#10 Мнение от Smoove »

благодаря ти :)
за тази цена по-добре да направя нещо по скромно а по-нататак ще я мислим, че сега нямам възможност :)

Аватар
radev
има опит
има опит
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от radev »

Ехе къде забихте човека,ето примерни цени за някои компоненти:
тороидален траф:150W- 50 лв
грец:15A- 2 лв
радиатор за греца:1 лв
кондензатори - поне 2 бр.:10.000 mF-15 лв.
радиатори за стъпалата - 2 бр.30 лв
Значи грубо около 100 лв. Цените са за компоненти в Софийските магазини,без отстъпки. :)

Аватар
npn
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 560
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#12 Мнение от npn »

Много са ви скъпи в София радиаторите, 2бр-30лв ?????
За колко квадрата иде реч??
Орлите летят сами. Овцете се движат на куп.

ByD

#13 Мнение от ByD »

radev написа:Ехе къде забихте човека,ето примерни цени за някои компоненти:

Тороидален траф 150W за 2х200W стъпало???
Грец - аз лично бих сложил 35А, по възможност не последния китайски боклук.
Кондензатори - да добре биха стояли 2х10000mF :wink:, но ако излезем извън границите на научната фантастика, не бих сложил по-малко от 2х33000μF.
За радиаторите не споря.

В крайна сметка не трябва да се забравя, че усилвател с отлично изпълнение, по отлична схема може лесно да бъде осакатен с куцо захранване - като в народната мъдрост за кацата с мед и лъжичката катран...

Аватар
radev
има опит
има опит
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#14 Мнение от radev »

10лв-1кг Извинявам се ама винаги се чудя от къде си: Местожителство: п-в .... Пловдив или Павликени :D
ПП 2х200 ама на връщане :)
Последно промяна от radev на Съб Яну 19, 2008 10:20 pm, променено общо 1 път.

ByD

#15 Мнение от ByD »

npn написа:Много са ви скъпи в София радиаторите, 2бр-30лв ?????
За колко квадрата иде реч??

За горепосочената схема се препоръчват min 1000 cm², аз предпочитам (малко като руските конструктори) да сложа поне 2500-3000 cm² (да има :wink:).

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта