Страница 1 от 1
Модинг на ресивър SONY STR-195
Публикувано на: Сря Яну 16, 2008 12:20 pm
от bobenoo
Здравейте, искам да попитам някой от МОЖЕЩИТЕ за следния казус. Имам ресивър модел SONY STR-195но не ми харесва как свири. Та въпросът ми е има ли възможност да се преправи нещо в него, което да подобри осезаемо начина му на звучене?
Въпросът ми е сериозен. Не искам да го продавам, тъй като мястото където в момента е позициониран /хоризонтален модул за хол/ е много ниско /14см/ на височина и по-голям ресивър /държа да е ресивър а не усилвател/ не мога да поставя.
Моля, всеки които се е занимавал с подобни "тунинги" да ми пише.
Идеята ми е не да го правя аз, а да си платя на човек който разбира.
Приемам всякакви ваши предложения!
София
Публикувано на: Пон Яну 21, 2008 5:10 pm
от bobenoo
От София съм. Ако някой се е сблъсквал с подобно животно нека пише. Разчитам на сериозни и РАЗБИРАЩИ ХОРА!!!
Публикувано на: Пон Яну 21, 2008 8:24 pm
от Krumkata
Като си от София го напиши в профила!
Дай една снимка на въпросният ресивър, че нещо не мога да го открия. Моделът да не е 197, вместо 195?
Какво не ти харесва в звука и сравнявал ли си го с друг ресивър?
Публикувано на: Пон Яну 21, 2008 10:15 pm
от D.Kolev
Krumkata написа:
Êàêâî íå òè õàðåñâà â çâóêà è ñðàâíÿâàë ëè ñè ãî ñ äðóã ðåñèâúð?
è òîé íå çíàå, íî ìèñëè ÷å å ïîä íèâîòî ìó. çà òîâà å òðúãíàë äà ïðàâè òóíèíã è ìîäèíã íà ðåñèâúð. ùå ìó ñëîæèì íåîíè äà ñâåòÿò íàäîëó è õèäðàâëèêà íà êðà÷åòàòà

Публикувано на: Вто Яну 22, 2008 11:27 am
от Krumkata
Публикувано на: Вто Яну 22, 2008 5:42 pm
от Simonov
Въпроси?
Публикувано на: Вто Яну 22, 2008 6:03 pm
от bobenoo
3 въпроса:
Какво ще ми струва това удоволствие?
Кой в София може да ми го направи "без да си остави ръцете"?
Дали ще свири по-добре /не по-силно/?
?
Публикувано на: Чет Яну 24, 2008 6:23 pm
от bobenoo
Е никои ли не ще да изкара някои лев?
На никои ли не му се занимава?
Публикувано на: Съб Фев 23, 2008 7:16 pm
от kd503
Притежавам същото хм как да го нарека "нещо"

замислил съм му 1 тороид ама 400 вата не е ли малко значи MN2488 и MP1620 са транзисторите те пък се клатят

от STK350-430 за което съответно няма даташиит

. Аз се чудя ако сложа 600 ватов тороид +/- 55 волта DC примерно транзисторите ще устискат съответно с адекватно охлаждане ама това ама това STK ако пукне после ще трябва да пукам сонито с брадвата.Иначе оригиналното трафче е мега смешно няма място за коментар.
При интерес мога да постна малко снимки на акцентите вътре.
Re: ?
Публикувано на: Съб Фев 23, 2008 7:56 pm
от Nanko Rusev
bobenoo написа:Е никои ли не ще да изкара някои лев?
На никои ли не му се занимава?
Само трафа е 80-90 лева. Как очакваш в останалите ти 60 лева

да се вместят и части за стъпалата и труд?
Като се правиш на баровец и питаш дали някой иска да изкара някой лев, не размахвай 150 лева

Отговор
Публикувано на: Чет Мар 06, 2008 5:23 pm
от bobenoo
Никой не казал че предлагам точно 150 лева. Нямам напредстава колко ще излезне подобно "удоволствие" и затова написаха една приблизителна сума.
Офертата ми още е валидна. Нека който има интерес да ми пише на ЛС. Да посочи какво ще смени и колко пари ща иска за работа!
Re: Момент колеги
Публикувано на: Пон Мар 17, 2008 6:40 pm
от Stefan Stefanov
[quote:5d2deb07bb="nickb"]С едни добри 3-лентови колони с 12" бас незнам дали ще звучи толкова лошо...

[/quote:5d2deb07bb]
Това ли е критерият ти за качествен звук?
Аз бих му предложил 8" фулрейндж в подходяща (голяма) кутия.
Re: Момент колеги
Публикувано на: Вто Мар 18, 2008 12:59 am
от Nikolay_Hristov
Stefan Stefanov написа:
Аз бих му предложил 8" фулрейндж в подходяща (голяма) кутия.
И ресивъра с бясна скорост отлита към кофата за боклук!

Re: ?
Публикувано на: Вто Мар 18, 2008 9:34 am
от Ivan Rachev
Nanko Rusev написа:bobenoo написа:Е никои ли не ще да изкара някои лев?
На никои ли не му се занимава?
Само трафа е 80-90 лева. Как очакваш в останалите ти 60 лева

да се вместят и части за стъпалата и труд?
Като се правиш на баровец и питаш дали някой иска да изкара някой лев, не размахвай 150 лева

...

много добра забележка .
Публикувано на: Сря Мар 26, 2008 5:24 am
от Dimitar_PG13
kd503 написа:Притежавам същото хм как да го нарека "нещо"

замислил съм му 1 тороид ама 400 вата не е ли малко значи MN2488 и MP1620 са транзисторите те пък се клатят

от STK350-430 за което съответно няма даташиит

. Аз се чудя ако сложа 600 ватов тороид +/- 55 волта DC примерно транзисторите ще устискат съответно с адекватно охлаждане ама това ама това STK ако пукне после ще трябва да пукам сонито с брадвата.Иначе оригиналното трафче е мега смешно няма място за коментар.
При интерес мога да постна малко снимки на акцентите вътре.
Е не мислиш че е лоша идея да увеличаваш напрежението при положение че нямаш данни за интегралката драйвър ? Изобщо увеличаването на напрежението ми се струва лоша идея. Този тип усилватели не търпят модинги, работят единствено така както са направени, не се занимавай с модинги, това не е Quad а стока за шир потреба.
M.