Нуждая се от помощта Ви, относно крайното ми стапало

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
moffett

Нуждая се от помощта Ви, относно крайното ми стапало

#1 Мнение от moffett »

Имам стапало НН ,което ми прави проблеми.Когато го включа ,колоните започват да бучат ,така че се едно ще грамнат .Какъв според вас е проблема ,възможно ли е да е изгоряло стапалото. :(

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от kromuilis »

Драги Moffett, запетаята се слага след предходната дума, а не пред следващата. Думата "грамнат" се пише гръмнат, а думата "стапало" се пише като стъпало.
Ако е гръмнало стъпалото, едва ли ще се чува каквото и да било от колоните... :wink:

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#3 Мнение от Marian Lozev »

Може да губиш маса някъде при входящия сигна. :?
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

moffett

благодаря ви много

#4 Мнение от moffett »

Блгодаря ви много.Извинявам се за правописните грешки.Ako евентуално е изгоряло какво ще трябва да се сменя ,за да знам какви щети ще плащам

moffett

#5 Мнение от moffett »

Каква може да е била причината за изгарянето му ,понеже не сам го натоварвал .Просто като го включих ,колоните започнаха да бучат и веднага ги изключих.

Аватар
Dimitar Chakarov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 156
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#6 Мнение от Dimitar Chakarov »

Така от разстояние не мога да ти кажа какво е изгоряло.Трябва да се види.

moffett

#7 Мнение от moffett »

Лошото е ,че сме не на много голямо разстояние ,защото сам от Асеновград

proforce_rs

#8 Мнение от proforce_rs »

Като начало виж кондензатори това е първото нещо за което можеш да си помислиш че е заминало после замери транзистори резистори т.е. абсолютна проверка на целия усилвател,ако не разбираш от усилватели по-добре отиди в някои специализиран сервиз там ще ти погледнат усилвателя и ще ти кажат каде е проблема

Аватар
tan55
чете и пита
чете и пита
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Апр 11, 2007 12:00 am
Местоположение: гр.Септември
Обратна връзка:

Re: Нуждая се от помощта Ви, относно крайното ми стапало

#9 Мнение от tan55 »

moffett написа:Имам стапало НН ,което ми прави проблеми.Когато го включа ,колоните започват да бучат ,така че се едно ще грамнат .Какъв според вас е проблема ,възможно ли е да е изгоряло стапалото. :(

Добре, а сега кажи какъв е модела на усилвателя. Има ли реле за " мек старт "? Когато волумето е на минимум, има ли го " бученето "? Има ли включен източник на сигнал? Можеш ли да провериш захранването? Ей такива работи напиши.

Аватар
npn
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 560
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#10 Мнение от npn »

Ако проблемът се е появил едновременно в двта канала, най-вероятно е нещо по масите. Не е лошо да провериш и филтровите кондери да не е изсъхнал някой.
Орлите летят сами. Овцете се движат на куп.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от Stefan Stefanov »

От октомври досега човекът почти сигурно е решил проблема си.
Последно промяна от Stefan Stefanov на Сря Фев 13, 2008 12:21 am, променено общо 1 път.

Аватар
tan55
чете и пита
чете и пита
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Апр 11, 2007 12:00 am
Местоположение: гр.Септември
Обратна връзка:

#12 Мнение от tan55 »

Вероятно е така.Да се приключи една тема обаче, си има определен начин и доза коректност. Затова разбунихме духовете, да видим докаде са стигнали нещата. :D Във форумите, хората не решават само своите проблеми, а обменят опита си и всички имат полза от това.Поне аз така мисля--може и да не съм прав :roll:

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта