Експертно мнение за усилвател и тонколони

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
tearjerker
чете
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Ное 03, 2011 6:21 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Експертно мнение за усилвател и тонколони

#1 Мнение от tearjerker »

Здравейте,

Трябва ми експертно мнение за няколко усилвателя, които съм харесал.
1. pioneer a-607r
2. technics su-vx600
3. technics su-v620

За втория намерих една статия във форума и там набързо става ясно, че не е нищо особено. Евентуално колоните, които ще ползвам са technics sb-c350 и искам да знам дали ще се получи добър комплект с някой от изброените. Kомпонентите са втора употреба и не знам в какво точно състояние ще са. Освен това нямам възможност да ги чуя, т.е. директно ги купувам.
Мерси предварително!


Поздрави,
Иво

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Експертно мнение за усилвател и тонколони

#2 Мнение от toroid »

За съжаление нито един компонент от изброените по-горе не само, че не е нищо особено а направо не си заслужава каквото и да е внимание! Да не говорим за колоните, там нямам думи......... :vom:

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Експертно мнение за усилвател и тонколони

#3 Мнение от Rumen Suvandjiev »

tearjerker написа: Освен това нямам възможност да ги чуя, т.е. директно ги купувам.
Винаги съм се изумявал от лекотата, с която хората дават с труд припечелените си пари за нещо с напълно неясен резултат.
tearjerker, аудио апаратура се купува само със слушане!
В случая имам чувството, че някой иска да се оттърве от зле свирещите си колони и усилватели за твоя сметка.

tearjerker
чете
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Ное 03, 2011 6:21 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Експертно мнение за усилвател и тонколони

#4 Мнение от tearjerker »

Здравейте и много благодаря за бързите отговори. Честно казано направо ме разбихте...Аз знам, че аудио апаратура се купува със слушане и знам че това, което говоря си е чиста проба набутване, обаче за мое съжаление нямам избор. Не съм в България, където имам хубава техника, а съм в Англия и искам да си взема нещо горе-долу свястно. Гледам в онлайн обяви за втора употреба и на приемливи цени излизат или техникс или пайниър. Нека кажем, че се спра на нещо и го купя, пробвам го в нас и ако не ми хареса има възможност да бъде върнато, но не искам да се занимавам с приемане-пробване-връщане и т.н.
Вчера попаднах на един denon pma1060, какво ше кажете за него?
Тонколоните очевидно се превръщат в проблем...

Поздрави,
Иво

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Експертно мнение за усилвател и тонколони

#5 Мнение от EmilRachev »

tearjerker, защо се нахвърляш на такива ширпотребни боклуци, като си в Меката на техниката.
Масово у нас търговците на аудио техника втора употреба си внасят техниката именно от Англия.
Щом те намират що-годе свестни и що-годе евтини компоненти, нищо не пречи и ти да потърсиш.
Даже в английския Ибей съм виждал страхотни предложения, разгледай там, транспорта ще ти е евтин.
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

tearjerker
чете
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Ное 03, 2011 6:21 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Експертно мнение за усилвател и тонколони

#6 Мнение от tearjerker »

ЕмилРачев прав си за меката на техниката, има маниакални неща в ebay, но цените са им солени. Лично не съм запознат с марки и модели, не знам какви са разликите между една или друга и затова се хващам за ширпотребата. Oт друга страна не ми се дават стици за прекрасна техника, на която ще пускам мп3. Всъщност търся нещо сносно, в момента ползвам 2.1 система за компа, но искам да я сменя. Гледам в ebay гореспоменатите са между 40-60 паунда, но доставката е още 20 или повече. За колоните доставката е по-скъпа, има прекрасни модели, но са за по 200 паунда и нагоре, а състоянието им е ... абе направо са смачкани от употреба. Ако може да дадете насоки; марки модели, ще съм благодарен.

Иво

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Експертно мнение за усилвател и тонколони

#7 Мнение от EmilRachev »

Няма да е зле в крайна сметка да доуточниш с какъв максимален бюджет разполагаш за усилвател и колони, че така само насляпо нищо не може да се предложи, пък и то не е само до марки, а и до определени модели.
А самата марка Техникс имат единици, които свирят що-годе добре и те са доста дърти модели, съветвам те да избереш друго.
Аз през годините съм имал десетки модели на тази фирма, декове, усилватели, тонколони и какво ли не.
Сега като се замисля, май само някои от най-висококласните им модели триглави декове са ме заинтригували, даже и СД-тата им свирят машинно и изкуствено.
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

tearjerker
чете
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Ное 03, 2011 6:21 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Експертно мнение за усилвател и тонколони

#8 Мнение от tearjerker »

Mоделите, които съм посочил цените им са 65 паунда за колоните и за денон усилвателя 60. Според мен за втора употреба техника биват. С транспорта ще излязат по-скъпи, но какво да се прави.
Прегледах доста обяви и тези цени са горе-долу ок. Не искам да харча маса пари и като гледам бюджет 120 паунда ме устройва, но пък от друга страна искам вашето мнение като на професионалисти дали някои от тях ги бива. Очевидно качеството на звука не е на преден план (за сега).

Иво

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Експертно мнение за усилвател и тонколони

#9 Мнение от EmilRachev »

3а комплект тонколони и усилвател 300 лв. няма да стигнат за нищо друго, освен ширпотреба.
За подобна сума нищо свестно не може да се вземе, поне според мен.
Някой друг, ако се сеща за решение да сподели, аз не мога. :?
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Експертно мнение за усилвател и тонколони

#10 Мнение от Borislav Stankov »

за тези пари няма как да си купиш нещо готово което си заслужава, но можеш да си направиш нещо прилично.
прегледай някои стари теми от форума има доста прилични ниско бюджетни проекта.
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Zlatan Kitanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 471
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Експертно мнение за усилвател и тонколони

#11 Мнение от Zlatan Kitanov »

Щом ще слушаш мрз, не си давай парите, карай на компютърните колонки и се радвай на живота...

ivo_drag
чете и пита
чете и пита
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 4:43 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Експертно мнение за усилвател и тонколони

#12 Мнение от ivo_drag »

Здравейте.Да не пълня форума с теми пиша тук.Попаднах на усилвател Sony TA-FB940R на изгодна цена и търся мнение за него.Посъветваха ме понеже имало хора от вас,които са много добре запознати с предния модел-TA-FB930R. Благодаря.

Bi11y
чете и пита
чете и пита
Мнения: 44
Регистриран на: Вто Яну 25, 2011 12:50 am
Местоположение: Шумен
Обратна връзка:

Re: Експертно мнение за усилвател и тонколони

#13 Мнение от Bi11y »

ivo_drag ако не си претенциозен става, но ако искаш нещо по-читаво се насочи към някой друг марка/модел...

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост