Информация за Усилватели DUAL

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
maxdevil
чете
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2009 5:32 pm
Обратна връзка:

Информация за Усилватели DUAL

#1 Мнение от maxdevil »

Може ли някой да ми каже повечко за Марката ДУАЛ , тъй като сега , като влезна в сайта им , има друга техника , но не и Усилватели , ако някой има такъв усилвател , или знае повечко , Моля да сподели


http://images.google.bg/imgres?imgurl=h ... N%26um%3D1" onclick="window.open(this.href);return false;

Димитър Димитров

Re: Информация за Усилватели DUAL

#2 Мнение от Димитър Димитров »

Изглежда класическо транзисторно изпълнение.Двутактни крайни стъпала, имаш транзистор за следене тока на покой.Усилвателя не е с голям запас на мощност и най-вероятно и на динамика.Аз не мога да се изсиля и да ти кажа не става или го взимай, понеже не ти знам изискванията.Не знам още с какви озвучителни тела ще го комбинираш, какъв източник ще използваш, дали ще ти хареше на теб как звучи (най-важното) и т.н.Най-добре е по принцип да го вземеш във вас и да го чуеш с твоя източник и тонколони, за да добиеш представа какво ще слушаш. Успех! :)


Димитър Димитров

Re: Информация за Усилватели DUAL

#4 Мнение от Димитър Димитров »

Както споменах класическо транзисторно изпълнение.Генератор на ток, следене с транзистор тока на покой.Лошото е, че сигнала винаги минава през ОУ, няма директна линия към крайните стъпала.Има си разделителни кондери, елементната база на усилвателя като цяло не е от висок клас, но това не пречи на усилвателчето да свири добре или сравнително добре.Ако е мераклия човек може да постигне чрез доработки и повече.Динамика да постигне човек без да смени захранване и транзистори е немислимо, а и е безсмислено (по-добре тогава да се ориентира към друг усилвател).Може да се постигне повече детайлност и вярност на звука чрез подмяна на кондензаторите с такива за ауди серии, смяна на ОУ, може да си замени разделителните с танталови, добавяне на мрежов филтър също няма да е излишно и т.н. Много е важно изискването и вкуса на собственика.Другото са само балами приказки.Дори и да му набиваме, че е много хубав ако не му хареше как звучи ампа човека пак няма да си промени мнението и обратно предполагам.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Информация за Усилватели DUAL

#5 Мнение от Nanko Rusev »

Марка като марка, има читави модели, този явно е от евтините :mrgreen:
Димитър Димитров написа:Както споменах класическо транзисторно изпълнение...
Нали не очакваше вътре да има малки гноми, които да усилват звука?

Димитър Димитров

Re: Информация за Усилватели DUAL

#6 Мнение от Димитър Димитров »

Шегаджия... :lol:

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 1 гост