усилвател....? ресийвър?.......... ААААААААААА HELP

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
Аватар
Ianaki_ianakiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Сеп 26, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Ianaki_ianakiev »

Важно е да кажеш за какво ще използваш уредбата-за музика, филми?.Ако е за музика няма нищо по-добро от стереото с 2 колони.За джамото слушал съм представители на тази марка,по-добре не.За тези пари можеш да сглобиш ТЛ или Хорни с които джамото няма да имат нищо общо.Ако ли не колони на старо пак е по-добре.За усилвателя важи принципът -колкото по стар, толкова по-евтин и толкова по-добър.За парите на ямахата ще вземаш страшна машинка на старо.Това е само субективно мнение.Успех.Важното е ти да си доволен.

Аватар
Ianaki_ianakiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Сеп 26, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от Ianaki_ianakiev »

За усилвател вземи нещо добро на старо виж:
http://audiomen7.free.bg/ от него съм купувал и съм доволен от стоката
Избери нещо по мощо и му вържи 4 колони щом толкова държиш на бройката.За колони първо реши какъв ще е усилвателя и после ще прецениш какви точно ти трябват.Но аз съм за варианта на старо има доста магазини във София ,които предлагат подобна стока.На лични мога да ти пиша ,ако те интересува.тък не е място за реклама.

Аватар
Stanislav Bratanov
има опит
има опит
Мнения: 338
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#6 Мнение от Stanislav Bratanov »

Ехааа заглавие еталон!
"Само в най-простото може да се вмести най-сложното"- Джунджи Кимура

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#8 Мнение от Ivo_Hristev »

Здравей,
Заглавието наистина ще помогне за да стигнеш до истината поради това, че аз например като видя подобно добре подбрано заглавие, изобщо не обръщам внимание на нещата написани по-долу.
По темата - не си прав че не се произвеждат усилватели с няколко отделни канала в един корпус. Разгледай например NAD. Тук е възможно да не ти хареса цената. Ако вече си се спрял на въпросното Jamo, най лесният начин е да свържеш две 8 омови тела в паралел и да ги захранваш с един усилвател. Това jamo обаче не ми вдъхва доверие с обявеният превключваем импеданс...

Аватар
ivodjima
Търговец
Търговец
Мнения: 260
Регистриран на: Чет Фев 14, 2008 1:00 am
Местоположение: габрово
Обратна връзка:

#11 Мнение от ivodjima »

Някой от ресийвърите за домашно кино имат опция s-stereo при която всичките изводи свирят с еднаква сила - пример pioneer vsx 514

Аватар
gyaurov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#15 Мнение от gyaurov »

Вземи си какъв да е стерео усилвател. Закачи жиците отзад накъсо по двойки леви и десни и не се маниачи. Това е същото като да си купиш горепосочения преходник :)

Само на мен ли ми се струва, че тая Ямаха дето си я показал има изходи за 4 колони?


ПС струва ми се, че в магазин е по-добре да свири моно.

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта