Усилвателят ми криви

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
mishku

Усилвателят ми криви

#1 Мнение от mishku »

Здравейте ! Вчера ми се случи следното :
Като почна да усилвам звукът и още в началото почва много да ми се изкривява ! Можете ли да ми кажете какъв е проблема ?

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#2 Мнение от Sylis »

Кое точно му се изкривява и какъв ти е усилвателя... :?: :idea:

mishku

#3 Мнение от mishku »

Усилвателя е Sony , но явно не е защото го занесох на ремот и ми казаха че само кутията била Sony ! Изкривява се звука ! много почма да пращи ! Все едно че имаш слаб усилвател за много силни колони които неможе да захрани !Чудно ми е да не е изгоряло нещо ! Работеше идеално !

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Stefan Stefanov »

Отнеси го на сервиз!

Аватар
Stanislav Bratanov
има опит
има опит
Мнения: 338
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#5 Мнение от Stanislav Bratanov »

mishku написа:Все едно че имаш слаб усилвател за много силни колони които неможе да захрани!
8O
"Само в най-простото може да се вмести най-сложното"- Джунджи Кимура

Аватар
ctef
чете
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Яну 24, 2008 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#6 Мнение от ctef »

Понякога така се държат пробили транзистори.А е възможно тоя усилварел да е на интеграли.Така ,че ако нямаш понятие от тая материя наистина си за сервиз.И ако мога да си позволя да ти дам един радикален съвет:щом ти казват че вътре вичко е сменяно и се очертава скъп ремонт,то опитай ако трябвя и с чужда помощ да интегрираш в тая кутия към това захранване някакаво друго крайно стъпало,пък било то и интегрално(зависи колко високо си "вдигнал летвата")Поразрови и ще намериш доста интересни и не трудни схеми и коментари.Успех!

erland
чете и пита
чете и пита
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Яну 24, 2006 1:00 am
Местоположение: София/Варна/Габрово
Обратна връзка:

#7 Мнение от erland »

Брат, заминал ти е транзистор или интегрална схема.... като го занесеш на ремонт ще ти го оправят без проблем.... ако е транзистор няма да е много скъпо... а ако е интегрална схема предполагам, че ще са малко повече парите от тези, които ще дадеш за ремонт за транзистор... проблема ти не е толкова сериозен изобщо.... така че действай :)

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта