усилвател....? ресийвър?.......... ААААААААААА HELP

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#16 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Голям процент от стерео усилвателите имат възможност за връзване на два чифта озвучителни тела.
Най-лесно ще познаеш това по превключвателя на предния панел с надпис "Speakers". Обикновено той има следните положения: OFF/A/B/A+B.
Потърси на старо някой читав японски усилвател.
Трябва да видиш дали в режим А+B въпросният усилвател поддържа 4 Ohm и си готов. На много усилватели това е написано на задния панел при клемите за говорителите.
Така ще можеш да вържеш два чифта говорители, които дори ще можеш при желание да превключваш, така, че да бъде озвучена едната или другата част от помещението или цялата площ.
Колкото за колонки, те трябва да са подходящи за монтаж на стена или таван. Свържи се с Божидар Божанов от форума - той предлага такива изделия.

Аватар
antonix
има опит
има опит
Мнения: 58
Регистриран на: Пет Юли 01, 2005 12:00 am
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

решение

#17 Мнение от antonix »

Единственото решение за помещения с разклонения според мен е активни озвучителни тела. За фон в магазина ще са напълно достатъчни нещо като тези

http://www.thunder.bg/product_info.php? ... cts_id=238

подчертавам , че това май е най - евтиния вариант. Ако си фен на сериозните неща /аз съм такъв/ е хубаво да се сложи и едно бас боксче /също активно/ на подходящо място. Всичко зависи от бюджета който си отделил. При активните колони ще имаш и много полезната възможност да ги настроиш по сила и тон много по - гъвкаво! Единствения недостатък на това решение е окабеляването , но при модерните окачени таванчета .....е не особено трудно.
Успех..... харезва ми да пазарувам при готин музикален фон
NO LIMIT

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: решение

#18 Мнение от Rumen Suvandjiev »

antonix написа:Единственото решение за помещения с разклонения според мен е активни озвучителни тела.
Нито е единственото, нито е особено удачно.
Освен дълъг сигнален кабел, към всяко от озвучителните тела трябва да се подведе и захранващо напрежение.
Ще им е необходим и атенюаторен блок, освен ако не искаме да се катерим по таваните за да усилваме/намаляваме музиката.
Освен това посочените в линка колони не са предназначени за монтаж на таван или стена.

Аватар
antonix
има опит
има опит
Мнения: 58
Регистриран на: Пет Юли 01, 2005 12:00 am
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

ммм...

#19 Мнение от antonix »

jepeto никъде не споменава , че колоните трябва да са на тавана и за да ги пипнеш да използваш стълба или катераческо оборудване. И няколко мостови проводника за 220 V едва ли ще са проблем за търговец който иска саунд, просто предложеното от мен решение е най - гъвкаво. Имам наблюдение и опит по въпроса...най-вероятно ще пуснат някакво интернет радио с възможно най - евтиното PC на което ще има бар-четец. Така , че за не огромно помещение бих отделил бюджет максимум 500 лева .... саунда в никакъв случай няма да е HI-FI, но ще е достатъчно димамичен за да прави впечатление.
NO LIMIT

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ммм...

#20 Мнение от Rumen Suvandjiev »

antonix написа: И няколко мостови проводника за 220 V едва ли ще са проблем за търговец който иска саунд, просто предложеното от мен решение е най - гъвкаво...
За каква гъвкавост става дума?
Два проводника са повече от един.
Вместо да пусне само по един кабел от източника, човекът ще трябва да прокарва и допълнителна електро инсталация. Няма смисъл да описвам и останалите недостатъци на идеята...
Хайде моля да не пишем само колкото да регистрираме брой постове!

Аватар
Anakin
има известен опит
има известен опит
Мнения: 387
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#21 Мнение от Anakin »

Alexi написа:успоредно=паралелно - омовете падат наполовина ... последователно - омовете се вдигат двойно .Това е грубо казано има особености
Като пишете глупости поне внимавайте да не объркате някого,айде ми кажи как закона на Ом стана особеност,кое се вдига двойно и кое пада двойно.Закона си е 1/R1+1/R2........1/Rn=1/Rers.И да не прозвучи като заяждане предполагам си наясно какво си писъл,но поне уточни че това е в сила само са 2 и то еднакви по съпротивление говорители.

Аватар
antonix
има опит
има опит
Мнения: 58
Регистриран на: Пет Юли 01, 2005 12:00 am
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

...

#22 Мнение от antonix »

:D Значи , както добре се вижда до сега съм бил много пестелив в изказванията, което ви уверявам не означава, че съм лаик в областа. И от къде е този страх от няколко проводника СВТ 2х1 кв.мм. незнам. Та да обясня гъвкавоста. много по лесно би настроил търговеца саунда от три усилвателя в различни точки на помещението, отколкото с един ....бил той и стар ......и японски....и с надпис speakers A/B....../харесвам такива усилватели и имам няколко/ там единственото което може да пипа е баланса и то ще е чудо на чудесата със 6 озвучителни тела. Другото решение което е възможно , но със сигурност ще излезе по- скъпо от няколко комплекта активни озвучителни тела е следното : някой майсторяга да му сложи на момчето в една кутия 6 платчици примерно ТДА 2050
или LM1876 и едно 500 ватово трафче.......така отпадат скъпите сложни и много пречещи захранващи проводници. Не се заяждам, а отстоявам мнението си....както и признавам , че е похвала да ме критикува член на BGAUDIO TEAM
Последно промяна от antonix на Вто Юли 29, 2008 3:48 pm, променено общо 1 път.
NO LIMIT

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост