помощ за усилвател клас-а

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
Аватар
npn
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 560
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#31 Мнение от npn »

dark написа:добре а може ли да попитам като направа и двата канала как да ги свържа така че да работи стерео (нали тази схема е за един канал?) като се замисля само това ми трябва за да направа печатната платка(нали каза че потенциометара за усилване триябва да е на нея)Хиляди благодарности за всичко :prayer: :prayer:


Двата ми канала са на една платка.Запоил съм направо корпуса на потенциометъра върху масата на платката и така си теших проблема със слабия , но дразнещ брум влизащ иначе през дългите кабели,ако ще и ширмовани да са.
По въпроса как да свържеш двата канала,не знам как да ти отговоря,щото ми се струва , че не задаваш правилно въпроса.
Иначе буквално ако го разбирам....ами както вързваш единия ,така и другия. Лявия с единия канал,десния с другия.Не виждам никаква философия.
Орлите летят сами. Овцете се движат на куп.

Аватар
dark
чете и пита
чете и пита
Мнения: 74
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2007 12:00 am
Местоположение: asenovgrad
Обратна връзка:

#32 Мнение от dark »

аз имах предвид да ги свържа така че да имат общ потенциометар за усилване защото това до сега не съм се интерисувал как става и не го знам :?: :( :cry:

D.Kolev

#33 Мнение от D.Kolev »

ñ äâîåí ïîòåíöèîìåòúð

Аватар
dark
чете и пита
чете и пита
Мнения: 74
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2007 12:00 am
Местоположение: asenovgrad
Обратна връзка:

#34 Мнение от dark »

Благодаря на всички, да знете точни хора сте :!: :) :wink:

Аватар
npn
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 560
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#35 Мнение от npn »

dark написа:аз имах предвид да ги свържа така че да имат общ потенциометар за усилване защото това до сега не съм се интерисувал как става и не го знам :?: :( :cry:


Купуваш си логаритмичен стерео потенциометър 100к-ома.,средните точки са към входа на платката,тези отдясно(гледано срещу оста когато изводите сочат нагоре) се вързват към маса,тези отляво са входа на сигнала.
Орлите летят сами. Овцете се движат на куп.

Аватар
dark
чете и пита
чете и пита
Мнения: 74
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2007 12:00 am
Местоположение: asenovgrad
Обратна връзка:

#36 Мнение от dark »

хиляди благодарности,още веднъж :) :prayer:

maxsound

колега преди да сложиш каквито и да било

#37 Мнение от maxsound »

полупроводници ги мери на пробивно напрежение с отворена база ако са транзове или ако са диоди в обратна посока с ток не повече от един милиампер и напрежение да кажем поне 300 волта

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта