Моля ви да дадете съвет относно Hi-Fi компоненти

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
brerra

Моля ви да дадете съвет относно Hi-Fi компоненти

#1 Мнение от brerra »

Първо искам да кажа че не съм напреднал , но определено няма да си купя "шир потреба", тъй като имам огромното желание да СЛУШАМ музика. За целта имам питане към ВСИЧКИ ВАС и питането е следното спрял съм се на следните компоненти / след като прочетох доста литература и статии в "what hi-fi": Marantz CD6002 + PM6002 ,CAMBRIDGE AUDIO 640C v2 + 640A v2 , Pioneer PD-D6-J + A-A6-J, Advance Acoustic MAP-105 + MCD-203 MkII, питам защото цената е горе-долу еднаква и на мен определено ми хареса Advance acoustic и CAMBRIDGE AUDIO. Ако имате наблюдения върху тези модели ще се радвам да ги споделите с мен.

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от toroid »

8O Дааааа,въобще не е шир потреба това ,на което си се спрял.......... :smt018 Ама хич не е,то като гледам само за обща употреба са нещата пък не знам ти как го разбираш.......... :smt103 Добре си чел но не там където трябва!Хубаво си влезнал във форума но защо тук,в него не си чел достатъчно?!?!?!? :pm Щом искаш да слушаш музика,изчети статиите тук и тогава ще разбереш на колко грешен "път" към музиката/истинското слушане/ си.Явно е необходимо първо доста да послушаш истински неща/реална НЕширпотреба/за да се преориентираш.Успех!

Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от haralanov »

brerra, ако музиката ти е основен приоритет, погледни тук :arrow: http://bgaudio.org/modules.php?name=For ... pic&t=9515

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Галерия

#4 Мнение от Kiril Kirilov »


brerra

#5 Мнение от brerra »

Благодаря на всички за препоръките.

brerra

#6 Мнение от brerra »

Всъщност като ПРОЧЕТОХ форумите / може би малка част от тях/ се сблъсках със следния проблем хора явно невежи в очите на РАЗБИРАЩИТЕ задават въпроси и РАЗБИРАЩИТЕ нямат намерение да отговорят на тези въпроси.Защо? Нали разбират? Нали СЛУШАТ? Обаче не отговорарят.... кофти. Ако замисълът на форума е да се хортуват група аудиофили, защо не го правят просто по телефона или през скайп? Една препоръка не всички имат вашите познания и се опитват да научат нещо от ВАС, но не получават нищо освен думите "леле батко колко си назад...... направо ходи се стреляй некъде". Което според мен не е редно. И понеже ме "нахраниха", как това което питам е шир потреба, просто мога да кажа че някои от компонентите имат EISA награда което нещо говори поне на мен " тъпата кратуна". Нямам представа от лампови усилватели и това явно ме прави "човек втора ръка" в този форум. АЗ ОПРЕЛЕНО НЕ СЕ ЧУВСТВАМ ТАКА. Ще помоля тези които наистина искат да споделят опит и мнение за това как звучат компонентите / МУЗИКАТА Е ЛИЧНО ИЗЖИВЯВАНЕ/ нека просто да кажат това става - това не , ЗАЩОТО........... а не да ми обясняват че съм на грешен път. Не искам никого да обидя просто съм разочарован от факта, по който ми беше отговорено. НИЩО ЛИЧНО

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#7 Мнение от Nanko Rusev »

Моля те, обясни ни какво означава че имат EISA награда ? :D

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от Stefan Stefanov »

brerra, ако някой наистина има впечатления от точно тези компоненти може би ще ти помогне.
Но се съмнявам, както виждаш форумът има доста по-различна насоченост и тук много рядко ще видиш мнения или препоръки за този или онзи компонент от магазините. Просто ни вълнуват други неща.

Аватар
mano
има опит
има опит
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 01, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#9 Мнение от mano »

аз също застъпвам идеята на Стефан, има много случайни хора които се появяват и питат "кой ресийвър от двата : Денон хххх и Онкио yyyy е по-добър" - всяка марка вади по 4-5 нови модела на година, все с нови и още по-нови технологии и простотии. Така, че ако някой иска да следи какво се случва с "купешката" техника трябва само с това да се занимава. Повечето "разбиращи" в този форум нямат никакъв интерес към този род техника, и затова не могат да дават оценки и сравнения.

brerra : преди да задаваш странни въпроси, прочети малко, има статии, има теми, (лично аз бях като тебе преди две години и половина, и аз си мислех че Denon са Hi-End, и че Jamo са най-великите колони правени някога, но преди да пиша - първо се поогледах, какви теми се разискват, какви хора пишат там)

Zlatan Kitanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 471
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#10 Мнение от Zlatan Kitanov »

brerra, не бързай!
Виж наистина нещата на gogo. Чуй ги, чуй и ширпотребите. Направи сравнението сам. Никой не може да ти опише звук. Трябва да ти хареса на теб. Повечето хора тук харесват сходен звук, затова и реакцията към нещата, които даваш за сравнение е сходна. Повечето са минали през купешки неща в началото, затова и реакцията ни на подобни постове е такава.
И вземи почети наистина, за ден-два не става.
А, още нещо, форумът е частен и е по-удобен от телефон и Скайп.
И един въпрос: от какво се издържат корифеите от EISA? Кое им позволява безпристрастност?

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от Rumen Suvandjiev »

brerra написа:нека просто да кажат това става - това не , ЗАЩОТО...........


Не се обиждай толкова лесно.
За съжаление Cambridge Audio, която лично аз много харесвах, е една от първите добри марки, които се покитайчиха. В друга тема съм описал този процес и как "асемблирано в Китай" скоро се превръща в "направено в Китай", а най-накрая в "измислено в Китай".
А въпросните Аdvance Acoustic са си направо re-brander на китайски изделия, няма какво да ги коментираме.
Колкото до EISA Award, за съжаление тази награда не се присъжда, а се купува.
Най-важната оценка е тази, която ще дадеш самият ти.
Ще си позволя да ти дам един съвет - никога не купувай аудио изделие, което не си чул и то в система с конкретните останали компоненти, на които си се спрял. Тогава въобще няма да ти се наложи да задаваш такива въпроси, защото най-добрият отговор ще можеш да дадеш ти самият!

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#12 Мнение от Simonov »

@brerra

Слушане му е майката :!:
Идеалният вариант ще е, да чуеш всичките изброени комбинации от тебе на един чифт ОТ и да избереш това което на тебе най-много ти хареса.

Поздрави :)
Изображение

egundoko

Относно Denon

#13 Мнение от egundoko »

първо Denon въпреки модела pma-500ae са доста Hi-Edn марка. Второ Advance Acoustics и Цамбридге Аудио са доста странни китайски боклуци ако разгледате сайта на Cambridge Аудио на снимките на половината модели отзад конекторите са накриво.

http://denon.jp/products2/pmasa1.html
http://denon.jp/products2/pmasa11.html
http://denon.jp/products2/dcdsa1.html
http://denon.jp/products2/dcdsa11.html
http://denon.jp/products2/avpa1hd.html
http://denon.jp/products2/poaa1hd.html

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта