За кутиите на усилвателите ?

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
Syr

За кутиите на усилвателите ?

#1 Мнение от Syr »

Като се замисля , най - големия проблем за "самоделните" усилватели е подходяща кутия - трябва да е достатъчно голяма за да няма "парников" ефект , същевременно трябва и да е елегантна .Трябва да позволява и добро екраниране на чувствителната електроника. Та с оглед на горните ми мисли се чудя дали е подходяща кутия от компютър , с подходящо префасониране на лицевия панел ? Достатъчно голяма (става дума за мини версиите АТХ) за да се събере и мощен трансформатор с мощно захранване , и едновременно предлага възможност за екранирането му и отделянето от самия усилвател без кои знае какви специални усилия.Пък и кутията е желязна - чудесен екран за външни влияния. Може би проблем би било дължината на кабелите за вход и изход но ако се сложат качествени ширмовани кабели , или дори коаксиален кабел ....

Аватар
dbxkk
чете и пита
чете и пита
Мнения: 37
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#2 Мнение от dbxkk »

За целта аз използвам кутии от касетни декове.Такива могат да се намерят по 10-20лв. и единствено остава да се пробият вентилационни отвори,и да се изработи подходящ лицев панел.

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#3 Мнение от Dimitar Atanasov »

Тенекията не е най-добрия материал за кутия. Освен че екранира от външни влияния, предава вътрешни такива. Някъде тук имаше писано по въпроса за материала за кутии. А колкото до комютърните - тя и ламарината им е като за кофи (на по - ефтините де).

Martin Krumov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 303
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Martin Krumov »

Ха! Тези дни и аз се замислих за такава кутия :) Само, че от старите АТ кутии, защото са значително по-здрави от тези, които са сега на пазара ;) НО съм чел тук във форума, че не е хубаво да е метална :( Незнам как да процедирам...

papi92

#5 Мнение от papi92 »

На мен също ми трябва кутия, но още нямам идея от какво да я направя. Не се сещам за нищо, от което мога да я взема готова, по точно се сещам, ама нз от къде да намеря. Примерно от стари VHS плеъри?

stefanyovev
има известен опит
има известен опит
Мнения: 102
Регистриран на: Сря Апр 25, 2007 12:00 am
Местоположение: BG
Обратна връзка:

#6 Мнение от stefanyovev »

Пречи ли да е от дърво ?
Какви са тези външни влияния и какво ги създава ?

Rogen

#7 Мнение от Rogen »

се чудя дали е подходяща кутия от компютър - каза сир! - Не трябва да е металнаааааааааааааа! освен, ако нямаш никакви претенции за звука! :P От дърво е добре, направи си от дърво!

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта