Проблем с усилвател Pioneer A-66X

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
mirolsav_dimitrov

Проблем с усилвател Pioneer A-66X

#1 Мнение от mirolsav_dimitrov »

Онзи ден на едно приятелче му заляли по-горе написания усилвател. Като го отворих крайните транзистори на единия канал бяха изгорели. Транзисторите са 2SD1718 и неговият обратен 2SB1163. След като ги махнах засвири единия канал.Намерих им следните еквиваленти 2SC3281 и 2SA1302.След като угледах долу-горе и не намерих проблем сложих ги и усилвателя тръгна.След като го натоварих за 10-тина минути транзисторите пак сдадоха багажа. Незнам до колко са годни на тях пише че са TOSHIBA, но аз даже не виждам Тошиба да ги произвежда.Някой имали някаква идея каде е проблема ?

DMC
има известен опит
има известен опит
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2005 12:00 am
Местоположение: София/Габрово
Обратна връзка:

PIONEER

#3 Мнение от DMC »

Може би наистина си попаднал ма ментета някякви.Аз бих измерил преднапрежението на крайните транзистори(след като съм ги откачил разбира се) и бих го сравнил с това на здравото стъпало.Ако ми харесат нещата бих сменил изгорелите крайни и бих измерил тока на покой на едното и другото стъпало. Ако всички резултати от измерванията си приличат и крайните пак изгорят значи...наистина транзисторите са фалшиви.

Аватар
sasbgsas
има опит
има опит
Мнения: 78
Регистриран на: Пет Апр 20, 2007 12:00 am
Местоположение: гр. Русе
Обратна връзка:

#4 Мнение от sasbgsas »

Ако си платил към 3-5лв за бр. със сигурност са ментета. Иначе провери преди тях какво става.

Кокото до ментета вижте фуфло-секцията тук http://telemaster.ru/ за какво става дума. Коментара мисля е излишен

mirolsav_dimitrov

#5 Мнение от mirolsav_dimitrov »

Мерси много! Напреженията са еднакви кото се подават към здравия канал специално разкачих транзисторите и ги премерих за да не изгоря новите транзистори за няма нищо (както и стана).Но най-вероятно са мемтета както кавате. Мен ми хрумна да сложа здравите на другия канал за да видя дали ще изгорят но това е най-хамалският начин да проверя.Уж попроверих всичко нагоре има предусилвателни транзисторчета които са наред.И една интегралка която ги управлява и тя маи е наред.Както проверих и почти всички диоди.Всичко ми изглежда нормално.Някой може ли да ме опъти за качествени транзистори?

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта