Въпрос за усилватели..

Харесах си един усилвател дали става?
Съобщение
Автор
Аватар
Rforce
чете
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Юни 10, 2007 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#16 Мнение от Rforce »

Нищо лично ама, с тоя пост направо си за раздел бисери :D :pm :st :goodman: 8O

pantera
чете и пита
чете и пита
Мнения: 30
Регистриран на: Съб Авг 25, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#17 Мнение от pantera »

кво да направя...от съвсем скоро пиша тук...знам че не трябва,но кой да питам за тия неща тогава ???
потния чичко в магазина дето ще ми каже "сичките са хубави" , или "зимай възможно най скъпия" ...........???
:? :? :( :oops:

ByD

#18 Мнение от ByD »

99% от AV Reciever-ите на пазара се предлагат с линеен изход за sub woofer. Това ще рече, че не можеш директно да включиш пасивен woofer към този усилвател. Вариантите са два, като общо взето "нормалния" е първия - използваш активен sub woofer или използваш някакъв вид усилвателно стъпало за да захраниш пасивния си такъв.
Понеже си споменал, че не ти е ясно - активният sub woofer е такъв с вграден в него усилвател (както и всяко активно озвучително тяло).

Ръководството на потребителя се намира най-често на сайта на производителя на съответния продукт. Например:
Pioneer A/V Reciever VSX-517-K/S
Pioneer VSX-517 Owners Manual
Давам ти пример с VSX-517, защото посочения от теб модел VSX-416 вече е спрян от производство (това не означава, че ако се разровиш малко из нета, няма да се намери manual и за него).

Иначе аз лично ползвам за домашно кино Pioneer VSX-916, като общо взето съм доволен, с уточнението, че слушането на музика на този усилвател е, меко казано, компромис. По-директно казано - той просто не става за слушане на музика - звукът му е ужасно "цифров" и "кух".
Ако си ограничен пространствено и/или финансово може да си слушаш и музика на него, но с предупреждението, че ще си далеч от всякакво Hi-Fi (за Hi-End въобще да не говорим)...

Аватар
vasgonzo
чете и пита
чете и пита
Мнения: 29
Регистриран на: Пет Апр 20, 2007 12:00 am
Местоположение: Сливен
Обратна връзка:

#19 Мнение от vasgonzo »

ами купуваш един активен суб. и му подаваш сигнал от този изход и работата е готова.що се отнася за тези ресивърчета те стават за филми и за непретенциозни слушатели на музика.изкаш ли звук насочи се към нещо на което е обявено 2*80 а отзад пише 500-600w това е яко,просто звука е съвсем друг

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#21 Мнение от Stefan Stefanov »

[quote:453e8a92bc="lenux"]Toва е предусилвателен изход,тоест-ако там вържеш директно "Буфера"- след 5 минути си сабирай пари за нов усилвател.[/quote:453e8a92bc]
И защо ще изгори?
[quote:453e8a92bc="lenux"]С един добър немски или руски стерео HI-FI усилвател постигаш уникално качество...
[/quote:453e8a92bc]
Наистина е "уникално" (за руските усилватели).
[quote:453e8a92bc="lenux"]Сега вече оставям на мира колегите да ме плюят[/quote:453e8a92bc]
Вече започнах, както виждаш. :wink:

Публикувай отговор

Обратно към “Усилватели”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта