Един въпрос за колоните и усилвател

Имам говорител, каква кутия да му направя?
Имам кутия какъв говорител да и сложа?
И за неща от рода.
Съобщение
Автор
devil90

Един въпрос за колоните и усилвател

#1 Мнение от devil90 »

Един, малко тъп въпрос, но понеже от доста хора чувам различни мнения и вече се обърках тотално.

Имам усилвател 2 по 60 вата реална мощност. И колони 2 по 100 вата реална мощност.

На усилвателя ми дават като характеристика 91 db продължително свирене без изкривяване. И както написах е 2x60W реални.

На колоните характеристиката е чувствителност 88 децибела, а самите колони са 2x100W реална мощност.


Та сега се питам мога ли на максимум да ги пускам или не мога като децибелите не са точни, колоните са по - мощни от усилвателя, но дигат 88 децибела. А усилвателят е по - слабичък, но вдига 91 децибела.

Според вас може ли да се ползва усилвателят на пълна мощност на тези колони, без да им стане нещо на колоните ?

Благодаря предварително.

amika

Re: Един въпрос за колоните и усилвател

#2 Мнение от amika »

[quote="devil90"]
На усилвателя ми дават като характеристика 91 db продължително свирене без изкривяване.

Много странен параметър.каква е тази куча марка усилвател с този параметър

devil90

#3 Мнение от devil90 »

Не е куча марка, и си е точен параметъра измервано е всичко, аз питам друго в момента.

devil90

#5 Мнение от devil90 »

dex13 написа:Ако усилвателя е реални 60W и колоните са реални 100W, няма проблем да го усилваш колкото си искаш.

Импедансите са съгласувани предполагам? ...


Да, на колоните пише нещо 4-8 , но предполагам, че да 4 омови.

Усилвателят пише отзад 4 Ohm до 16 Ohm

ByD

#6 Мнение от ByD »

devil90 написа:Не е куча марка, и си е точен параметъра измервано е всичко, аз питам друго в момента.

Кое все пак му е 91dB на този усилвател? И как е измерено?
devil90 написа:Да, на колоните пише нещо 4-8 , но предполагам, че да 4 омови.

Aко са тези колони, дето ги продаваш, са 6 омови.
Последно промяна от ByD на Съб Яну 19, 2008 1:42 am, променено общо 2 пъти.

devil90

#7 Мнение от devil90 »

В момента не мога да кажа с голяма точност, по - късно или утре ще се разровя и ще дам точната информацията от упътването му.

До колкото се сещам не беше сигнал шум, ами DB/W

Но нека проверя точно и ще напиша какво е по - точно.

devil90

#8 Мнение от devil90 »

byd написа:
devil90 написа:Не е куча марка, и си е точен параметъра измервано е всичко, аз питам друго в момента.

Кое все пак му е 91dB на този усилвател? И как е измерено?
devil90 написа:Да, на колоните пише нещо 4-8 , но предполагам, че да 4 омови.

Aко са тези колони, дето ги продаваш, са 6 омови.


Аз имам 6 броя от тези колони и продавам 4 те но на по чифт ги пускам за продажба, оставил съм си 2 колони, които ще си ги ползвам в нас. преди бях на домашно кино и за това зех толкоз, но сега минах на стерео и 4 ми остават ей така.

ByD

#9 Мнение от ByD »

dex13 написа:Ако усилвателя е реални 60W и колоните са реални 100W, няма проблем да го усилваш колкото си искаш.

Импедансите са съгласувани предполагам? ...

Явно не си прочел внимателно тази тема, в която и ти си писал.

devil90

#10 Мнение от devil90 »

С тази тема нямам нищо общо.

ByD

#11 Мнение от ByD »

devil90 написа:С тази тема нямам нищо общо.

Първо погледни към кого се обръщам, а след това я прочети и ти тази тема, с която нямаш нищо общо. ;) Може би, ако беше почнал от там, въобще нямаше да се стигне до настоящата тема.

devil90

#12 Мнение от devil90 »

Ако чувствителността на озвучителното тяло е ниска, слушателят логично посяга към копчето "volume" и усилва, докато не му подаде достатъчно мощност, която може да се окаже твърде висока за него и да доведе до излизане от строя на говорителите. Ако усилвателят няма такава, при високи входни нива той ограничава сигнала (най-често трапецовидно), което при многолентовите озвучителни тела води до подаване на твърде много мощност към пищялката и тя изгаря.





Ако е така, тогава се чудя какви колони да му взема, а с 2 по 200 вата ще са му малко мощнички и ще мъчат усилвателя.

ByD

#13 Мнение от ByD »

devil90 написа:Ако е така, тогава се чудя какви колони да му взема, а с 2 по 200 вата ще са му малко мощнички и ще мъчат усилвателя.
8O 8O 8O
byd написа:Може би, ако беше почнал от там, въобще нямаше да се стигне до настоящата тема.
Вземам си думите назад - доста повече неща ще трябва да прочетеш.

devil90

#15 Мнение от devil90 »

Явно се получи някакво разминаване и не успяхме да се разберем като хората.


Разбира се, че слушам музичка, дори обичам по - натуралният звук, без да добавям еквелайзери и да замазвам качеството.

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 1 гост