Суб-уфър за филми и музика(у дома)
Публикувано на: Чет Дек 27, 2007 3:08 am
Поради липсата на качествени ниски в домашната 5.1 система(яко чаинииз) съм решил да се пробвам да сглобя нещо по качествено,но ще ми трябва малко помощ(моля) от ваша страна защото не съм кой знае колко квалифициран в направата на суб-уфъра.
Насочил съм се към говорител на визатон но немога да реша между тези двата
http://www.steadygroup.com/articledetails.php?id=68
http://www.steadygroup.com/articledetails.php?id=127
Не ми е много ясно как стоят нещата с направата на кутия за
един от двата говорителя,има ги в датабеиз-а на бас бокс-а
но въпреки това не съм много уверен точно как трябва да
изглежда тази кутия(мисля че бас бокс-а препоръчваше затворен
обем и височината на кутията беше почти метър(700-800мм)
друг проблем са филтрите.. там си нямам никаква представа
как стават нещата(ако някои даде схема и елементи ще се
справя наи вероятно но иначе съм гола вода)
за усилвател все още не съм мислил но наи вероятно
като събера още малко пари(вмомента имам около 100лв)
ще зема един 2канален 2х70-100 от тук http://www.ljclub.net/
това е което съм замислил досега..
Насочил съм се към говорител на визатон но немога да реша между тези двата
http://www.steadygroup.com/articledetails.php?id=68
http://www.steadygroup.com/articledetails.php?id=127
Не ми е много ясно как стоят нещата с направата на кутия за
един от двата говорителя,има ги в датабеиз-а на бас бокс-а
но въпреки това не съм много уверен точно как трябва да
изглежда тази кутия(мисля че бас бокс-а препоръчваше затворен
обем и височината на кутията беше почти метър(700-800мм)
друг проблем са филтрите.. там си нямам никаква представа
как стават нещата(ако някои даде схема и елементи ще се
справя наи вероятно но иначе съм гола вода)
за усилвател все още не съм мислил но наи вероятно
като събера още малко пари(вмомента имам около 100лв)
ще зема един 2канален 2х70-100 от тук http://www.ljclub.net/
това е което съм замислил досега..