Тапи/тампони за запушване на басрефлекс.

Имам говорител, каква кутия да му направя?
Имам кутия какъв говорител да и сложа?
И за неща от рода.
Съобщение
Автор
Аватар
akustichen
чете и пита
чете и пита
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Ное 14, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Тапи/тампони за запушване на басрефлекс.

#1 Мнение от akustichen »

Бих искал да ви запитам от какъв материал е по-добре да бъдат тапите или тампоните за запушване на басрефлекса? Аз съм виждал само от материал, приличен на този на гъбите за миене на чинии :) А не е ли по-добре да са гумени?

Аватар
npn
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 560
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Тапи/тампони за запушване на басрефлекс.

#2 Мнение от npn »

akustichen написа:Бих искал да ви запитам от какъв материал е по-добре да бъдат тапите или тампоните за запушване на басрефлекса? Аз съм виждал само от материал, приличен на този на гъбите за миене на чинии :) А не е ли по-добре да са гумени?

Eстествено.Не пропускат въздух все пак.
Орлите летят сами. Овцете се движат на куп.

Аватар
akustichen
чете и пита
чете и пита
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Ное 14, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от akustichen »

Но тук пък идва големия проблем - гумата, за разлика от дунапрена, не приема толкова лесно формата, в която е пъхната :) Тоест, ще трябва да си намеря гумени тапи с точните размери на басрефлекса...

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от toroid »

Оригиналните тапи са от материя наподобяваща дунапрен но с много по-голяма плътност.Може да ползваш една полиуретанова "пяна"дето се слага в седалките на старите автобуси.То е нещо м/у дунапрен и гума/плътно и много еластично/.Другия вариянт е да направиш стегнато руло от вата по размера на дупката и да влиза много плътно.После го обвиваш в дамски чорап/чорапогащник-може и малко ползван :wink: /за да влиза по лесно и да може да се вади.И не го набивай съвсем навътре а остави около 5-6 мм.да стърчи за да можеш да го хванеш и извадиш по-лесно когато се наложи.

Аватар
akustichen
чете и пита
чете и пита
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Ное 14, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от akustichen »

Благодаря, ще опитам :)

Zlatan Kitanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 471
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#6 Мнение от Zlatan Kitanov »

Шперплат или талашит. Така се запушва най-сигурно и еднократно. Аз така направих на едни колони, правени по модела на Visaton Experience V20, но с чешки говорители. И поради високия качествен фактор и произхождащото от него бумтене разкарах басрефлексите, а звукът чувствително се подобри и изясни.

Публикувай отговор

Обратно към “Тонколони”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта