Страница 1 от 1

Големи групови закъснения.

Публикувано на: Пон Юли 16, 2007 3:48 pm
от EvergreeN
Здравейте начинаещ съм с bassbox pro, но за щастие има много подробен хелп :) Пуснах няколко симулации за ARN-150-05/8 в басрефлексна кутия, проблема е , че обтималния вариянт, който ми дава програмата не е никак задоволявящ а и слиза твърде високо 74 херца мисля че беше а аз се стремя към 45.Та при овеличаване на обема постигам това, което ми трябвя , но тогава груповите закъснения са твърде високи.Какво да правя???Има ли начин да ги преместя поне при по-ниска честота??

Поздрави!!!

Публикувано на: Пон Юли 16, 2007 5:13 pm
от rumbarski
Колко значи за теб твърде високи? Аз имам проект и фазовите са ми около 10мс за 47 херца и тивиема се справя що годе добре ;)

Публикувано на: Пон Юли 16, 2007 8:33 pm
от DLS
"Оптималния" вариант не го гледай. Кажи все пак колко високи са груповите?
Иначе метода за изместване към по-ниска честота е в общия случай да свалиш и честотата на настройка, което е почти неприложимо в твоя случай.

Публикувано на: Пон Юли 16, 2007 9:35 pm
от EvergreeN
Ами иска ми си при 40 хц да са под 12 ама явно няма да стане.Georgi
Пробвах както ти каза само не ми е ясно как да наглася и дължината и диаметъра на тръбата , защото при промянятя ня едното другото автоматично се променя така, че пробвах със 182 мм дължина , но пак не падат пот 12 :cry:

Публикувано на: Вто Юли 17, 2007 1:54 am
от Zlatan Kitanov
С този ТВМ става чудна ТЛ!
Другият вариант е затворено ОТ с обем окло 3,5 литра.
Аз лично в басрефлекс (7 литра, не повече) не го харесах много.

Публикувано на: Вто Юли 17, 2007 10:22 am
от Ivo_Hristev
EvergreeN написа:Ами иска ми си при 40 хц да са под 12 ама явно няма да стане.Georgi
Пробвах както ти каза само не ми е ясно как да наглася и дължината и диаметъра на тръбата , защото при промянятя ня едното другото автоматично се променя така, че пробвах със 182 мм дължина , но пак не падат пот 12 :cry:
Има checkbox "Lock vent dimensions". Тази опция ти дава възможност да променяш свободно размера на тръбата.

Публикувано на: Вто Юли 17, 2007 11:05 am
от DLS
Груповите няма да се променят ако тръбата е с различни размери, но настроена на една и съща честота.

Публикувано на: Сря Юли 18, 2007 12:34 am
от EvergreeN
Благодаря на отзовалите се!!!slartibartfast ако си правил или имаш изпитан чертеж на ТЛ с този говорител моля те даи инфо да видя за кякво иде рич.Чел съм много за забележителните резултати на този вид акустично офромление, но съм твърде пресен за да се захвана с изчисляването на една толкова сложна конструкция.

Публикувано на: Сря Юли 18, 2007 3:20 am
от Zlatan Kitanov
Потърси в темите за ТЛ! Има конструкция, смятана лично от oceanman.

Публикувано на: Сря Юли 18, 2007 10:46 am
от Simonov
EvergreeN

Моят съвет е да не се стремиш непременно към много ниски честоти. Рискуваш да завършиш с "бавен" и много "размазан" бас. Така и не каза тези 74Hz при какво ниво са!

Поздрави :)

Публикувано на: Пет Юли 20, 2007 12:19 am
от EvergreeN
В крайна сметка май най-доброто което можах да изкарам ако програмата нещо не е бъгнала:обем на кутията-9,025 литра,фазоинвертор:диаметър-35,3мм ,дължина-182мм ,нормално за басрефлекс демпване резултатите са 42,29 херца при 13 милисекунди на 40 херца.Мисля ,че в тази конструкция от този говорител повече не може да се и иска.Големи благодарности на отзовалите се, радвам се че има място, където човек може да се учи и да получава безрезервна помощ. :D :D :D

Поздрави!!!

Публикувано на: Пет Юли 20, 2007 5:55 am
от Zlatan Kitanov
13 милисекунди не е много добре...

Публикувано на: Пет Юли 20, 2007 12:23 pm
от Venko56
EvergreeN написа:В крайна сметка май най-доброто което можах да изкарам ако програмата нещо не е бъгнала:обем на кутията-9,025 литра,фазоинвертор:диаметър-35,3мм ,дължина-182мм ,нормално за басрефлекс демпване резултатите са 42,29 херца при 13 милисекунди на 40 херца.Мисля ,че в тази конструкция от този говорител повече не може да се и иска.Големи благодарности на отзовалите се, радвам се че има място, където човек може да се учи и да получава безрезервна помощ. :D :D :D

Поздрави!!!
Само да поитам, в BassBox Pro има една много важна опция, която дава възможност да се подобри значително точността на изчисление на параметрите на озв. тяло и симулациите - дали я използваш? Става въпрос за възможността да заложиш в началните условия освен типа на говорителя, така също и изх. съпротивление на усилвателя, както и реалното активно съпротивление на свързващите вериги между усилвателя и високоговорителя. Ако имаш кросоувър, то тогава можеш да въведеш и неговите параметри. Всички тези неща влияят върху Qts на говорителя а от там и на резултатите от изчисленията. Тази опция се намира в меню "Driver", подменю "External". Променените параметри на говорителя могат да се видят в подменю "Parameters" в режим "Expert mode". Тази опция е удобна и с това, че можеш с доп. съпротивление между усилв. и говорителя да влияеш целенасочено в определени граници на Qts, т.е. да "донастроиш" качествения фактор на говорителя и по този начин да постигнеш оптимално съчетание на параметрите на озв. тяло.