Поздрави!!!
Големи групови закъснения.
- EvergreeN
- чете и пита

- Мнения: 45
- Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 1:00 am
- Местоположение: Лясковец
- Обратна връзка:
Големи групови закъснения.
Здравейте начинаещ съм с bassbox pro, но за щастие има много подробен хелп
Пуснах няколко симулации за ARN-150-05/8 в басрефлексна кутия, проблема е , че обтималния вариянт, който ми дава програмата не е никак задоволявящ а и слиза твърде високо 74 херца мисля че беше а аз се стремя към 45.Та при овеличаване на обема постигам това, което ми трябвя , но тогава груповите закъснения са твърде високи.Какво да правя???Има ли начин да ги преместя поне при по-ниска честота??
Поздрави!!!
Поздрави!!!
-
Zlatan Kitanov
- BG Audio Team™

- Мнения: 471
- Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
- Местоположение: Пловдив
- Обратна връзка:
- Ivo_Hristev
- BG Audio Team™

- Мнения: 1209
- Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
- Местоположение: Sofia
- Обратна връзка:
Има checkbox "Lock vent dimensions". Тази опция ти дава възможност да променяш свободно размера на тръбата.EvergreeN написа:Ами иска ми си при 40 хц да са под 12 ама явно няма да стане.Georgi
Пробвах както ти каза само не ми е ясно как да наглася и дължината и диаметъра на тръбата , защото при промянятя ня едното другото автоматично се променя така, че пробвах със 182 мм дължина , но пак не падат пот 12
- EvergreeN
- чете и пита

- Мнения: 45
- Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 1:00 am
- Местоположение: Лясковец
- Обратна връзка:
Благодаря на отзовалите се!!!slartibartfast ако си правил или имаш изпитан чертеж на ТЛ с този говорител моля те даи инфо да видя за кякво иде рич.Чел съм много за забележителните резултати на този вид акустично офромление, но съм твърде пресен за да се захвана с изчисляването на една толкова сложна конструкция.
-
Zlatan Kitanov
- BG Audio Team™

- Мнения: 471
- Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
- Местоположение: Пловдив
- Обратна връзка:
- EvergreeN
- чете и пита

- Мнения: 45
- Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 1:00 am
- Местоположение: Лясковец
- Обратна връзка:
В крайна сметка май най-доброто което можах да изкарам ако програмата нещо не е бъгнала:обем на кутията-9,025 литра,фазоинвертор:диаметър-35,3мм ,дължина-182мм ,нормално за басрефлекс демпване резултатите са 42,29 херца при 13 милисекунди на 40 херца.Мисля ,че в тази конструкция от този говорител повече не може да се и иска.Големи благодарности на отзовалите се, радвам се че има място, където човек може да се учи и да получава безрезервна помощ.
Поздрави!!!
Поздрави!!!
-
Zlatan Kitanov
- BG Audio Team™

- Мнения: 471
- Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
- Местоположение: Пловдив
- Обратна връзка:
- Venko56
- има сериозен опит

- Мнения: 86
- Регистриран на: Пет Май 19, 2006 12:00 am
- Местоположение: Благоевград
- Обратна връзка:
Само да поитам, в BassBox Pro има една много важна опция, която дава възможност да се подобри значително точността на изчисление на параметрите на озв. тяло и симулациите - дали я използваш? Става въпрос за възможността да заложиш в началните условия освен типа на говорителя, така също и изх. съпротивление на усилвателя, както и реалното активно съпротивление на свързващите вериги между усилвателя и високоговорителя. Ако имаш кросоувър, то тогава можеш да въведеш и неговите параметри. Всички тези неща влияят върху Qts на говорителя а от там и на резултатите от изчисленията. Тази опция се намира в меню "Driver", подменю "External". Променените параметри на говорителя могат да се видят в подменю "Parameters" в режим "Expert mode". Тази опция е удобна и с това, че можеш с доп. съпротивление между усилв. и говорителя да влияеш целенасочено в определени граници на Qts, т.е. да "донастроиш" качествения фактор на говорителя и по този начин да постигнеш оптимално съчетание на параметрите на озв. тяло.EvergreeN написа:В крайна сметка май най-доброто което можах да изкарам ако програмата нещо не е бъгнала:обем на кутията-9,025 литра,фазоинвертор:диаметър-35,3мм ,дължина-182мм ,нормално за басрефлекс демпване резултатите са 42,29 херца при 13 милисекунди на 40 херца.Мисля ,че в тази конструкция от този говорител повече не може да се и иска.Големи благодарности на отзовалите се, радвам се че има място, където човек може да се учи и да получава безрезервна помощ.![]()
![]()
![]()
Поздрави!!!
Венко Трайков
GSM: 0888692454
Тел.: 073 884926
aat@mbox.contact.bg
http://aattube.blogspot.com/2007/06/blog-post.html
GSM: 0888692454
Тел.: 073 884926
aat@mbox.contact.bg
http://aattube.blogspot.com/2007/06/blog-post.html
Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта



